8 Aralık 2014 Pazartesi

FREEMAN FACİAL BRİGTHTENİNG GOLDEN GRAİN MASK/ FREEMAN BUĞDAY ÖZLÜ CANLANDIRICI YÜZ MASKESİ DENEYİMLERİ

    Cildimizin en önemli ihtiyacı kuşkusuz ki "nem".Elbette ki yaşımız ilerledikçe cildimizdeki nem oranı azalıyor ancak bu oranın değişimi her zaman yaştan kaynaklanmıyor.Eğer cildimiz yapı olarak kuru ise cildimize nem takviyesi yapmamız gerekir ki; aksi takdirde yaşlandığımızda başımıza bela olabilecek kırışıklıkların temellerinin atılması kaçınılmaz hale gelecektir.

    Cildimizdeki problemler nemsizlik ile sınırlı değil bildiğiniz gibi.Metabolik rahatsızlıklar, kansızlık,  alkol ve sigara kullanımı,  uykusuzluk gibi nedenler ile cildimiz sağlıklı ışıltısını ve aydınlık görünümünü kaybedebiliyor.İşte bizlerin görevi de cilde kaybettiği nemi ve ışıltıyı kazandırmaya yardımcı olan ürünleri bulup sizlerle paylaşmak.

     Amerika menşeili Freeman kozmetik markasını bizlerle yakın zamanda tanıştıran Watsons,  neredeyse İzmir dışındaki bütün şehirlere Freeman ürünlerini satışa çıkardı.Freeman markasının pek çok cilt bakım maskeleri arasından benim denediğim maske ise Buğday Özlü Canlandırıcı Maskesi oldu.


     Ürün ambalajını gördüğünüzde maskenin 150 ml gibi neredeyse 1 yıl kullanabileceğiniz büyüklükte olduğunu düşünüyorsunuz.Size uzun süre gidebilecek bu maskenin hedeflerine gelecek olursak;

       Maske cildin kaybettiği nemi geri kazandırarak daha canlı ve daha pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasını sağlamayı; içeriğindeki  c vitamini ile de ciltteki leke oluşumunun önlenmesine, cildin sıkılaşmasına ve cildin aydınlanmasına yardımcı olmayı hedefliyor.


    Maske altın ışıltılı ve jel kıvamda.El yardımı ile de sürülebilir ancak; ben fırça yardımı ile sürmeyi seviyorum.Göz temasından kaçınmak suretiyle yüz ve boyun kısmına tabaka halinde sürüldükten sonra en fazla 10 dakika (ki benim unutkanlıktan süreyi aştığım oluyor) bekletildikten sonra ışık su ile durulanıyor.Maskeyi uygulama sıklığı sizin cildinizdeki nem ihtiyacına göre değişiyor.

    Maskeyi uygulamak işin en eğlenceli kısmı.Cildim hemen buz gibi oluyor maskenin serinletici etkisiyle.Cildimde ferahlama ve cildin nefes aldığını farkettiren bir his gözlemledim.Jel içerisindeki ve maskeye "golden grain" ismini veren altın ışıltılar da hafif hafif kendini belli ediyor ancak kalıcı değil;  durulanınca ışıltılar kalmıyor.

     Cildimde aydınlık bir görüntü verdi mi derseniz gözle görülür bir değişiklik yok;  ancak cildi ferahlatması, rahatlatması ve nem vermesi açısından maskeyi sevdim diyebilirim.


     Ancak....

     Ürün hayvanlar üzerinde test yapmamasına ve paraben barındırmamasına rağmen MICA içeriyor.İçerik konusunda hassas arkadaşlarımızı bu konuda uyarmak isterim.

   Sonuç olarak gramajı yönünden bereketli,  verdiği his yönünden çok ferah ve cilde nem veren bu maskeyi bu açılardan sevdiğimi söyleyebilirim.

    Deneme fırsatı veren Watsons' a teşekkürlerimle..


Sevgiler
Nihan


İnstagram :   nihanperimakyajveguzellik  
    
    
    
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi