6 Aralık 2014 Cumartesi

FREEMAN BARE FOOT REPAİR TOPUK ÇATLAK KREMİ HAKKINDA İZLENİMLER

      Ayak sağlığından kasıt sadece estetik görüntüler değil elbette.Bizim bütün yükümüzü çeken ayaklarımıza aslında öyle iyi bakmamız gerekiyor ki...

     Giydiğimiz yanlış ayakkabıdan tutun, ayak sağlığımıza zarar verecek herhangi bir davranış sadece dış görüntüde rahatsızlığa sebebiyet vermiyor.Birikmiş ve sertleşmiş deriler (nasırlar), taşlaşmış topuklar hatta durumun daha vahim hali olan topuk çatlamaları günlük hayatımızda "kendi ayaklarımızın üzerinde durmamızı" engelleyen faktörlerdir.

     Kadın olarak biz birbirimizi anlarız (göstermelik cümle tabii ki) Hepimiz o ince topuklu ayakkabıların üzerinde sülün gibi yürümek isteriz ancak; eğer yukarıda saydığım sorunlarınız var ise o ayakkabıların üzerinde durabilmek işkence ve eziyetten başka bir şey değildir.Kendimden biliyorum!


    İşte topuk çatlak kremleri de bu sıkıntılarınızı bir nebze "rahatlatmak" için var.Eğer topuk çatlaklarınız ve sertleşmeleriniz varsa malesef pedikürden başka bir şansınız yok eğri oturalım doğru konuşalım.YERLEŞMİŞ BİR ÇATLAĞA BU TİP KREMLER SÜRMEK YARANIN ÜZERİNİ BANT İLE KAPATMAK GİBİDİR!

    Ancak pedikürünüzü yaptırdıysanız bu tip kremleri düzenli kullandığınızda en azından bu tip sorunların oluşumunu geciktirirebilirsiniz.Aradan çok uzun zamanda ve rutin kullanımda oluşumu engellemeniz belki mümkün olabilir.


     FREEMAN markalı bu ayak bakım kremi içeriğinde urea, karanja, shea butter ve neem yağı ile cilde nüfuz ederek cildimizin kaybettiği nemi geri vermeyi;  çatlak topuklarda "anında" rahatlama ve yumuşama sağlamayı hedefliyor.

      Uygulama ise ayağınızdaki sert bölgelerinize sabah ve akşam günde 2 kez masaj yapma şeklinde.
     Benim topuk çatlağı problemim yok ancak yer yer sertleşmeler gözlemliyorum.Bu kremi kullandığım zaman ayaklarımda güzel bir yumuşaklık ve rahatlama oluyor. Hatta psikolojik midir bilmem; bir karıncalanma hissettim diyebilirim.Ancak bu nemlenmenin etkisini uzun süre sürdürebildiğini  düşünmüyorum.Akşam eve geldiğimde ayakkabılardan yine aynı şekilde sertleşmiş oluyor topuklarım, ondan sonra da yine krem faslı başlıyor.

     Sonuç olarak 2.5 haftadır uygulama aynı, verilen his aynı.Yani anlayacağınız siz ölü deriyi atmadıkça bu kremler pastanın üzerindeki krema gibi.


     Ürünün kokusu çok ferah,  100 ml gramajı gerçekten bereketli.İçeriği ise paraben ve phenoxyethanol barındırıyor.Kremin yapısı da bir hayli yoğun.

     Bu kremi üreten firma Freeman Watsonslarda yerini aldı.Ama "bazı" Watsonslarda.Ben basın ürünü dahi olsa markanın diğer ürünlerini de gider incelerim.Huyum kurusun.İzmirde hiçbir Watsons mağazasında yoktu.Bunun sebebini sorduğumda bana işletme politikası olduğu,  önce Istanbul (neredeyse tüm Avmler), Ankara, Samsun, Kahramanmaraş gibi şehirlerde piyasaya sürüldüğü İzmirde bulunmadığı bilgisi verildi.Güzel Türkiye'min 3.büyük şehri pas geçilmiş.

     Ben bu durumu "yorumsuz" olarak değerlendirip İzmirli okurlarımın yorumuna bırakıyorum.


    Sevgiler
     Nihan
     
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi