28 Aralık 2014 Pazar

FARMASİ PERFECT VOLUMİZİNG MASKARA ANALİZİ

     Makyajımıza eşlik edecek kirpiklerimizin nasıl duracağı tamamen sizin beğeninize kalmış.Kimimiz doğal, tek tek taranmış kirpikler isterken; kimimiz de takma kirpik gibi görünen dolgunluğu tercih ediyoruz.Tabii dolgun görüntü elde edeceğiz derken kat kat olup topaklanmış kirpikler ile görüntü kirliliği yarattığımız da oluyor, bazen ben de yapıyorum aynı hatayı.

Terbiyesiz Maskara Nasıl Olur?

     Bazı arkadaşlarımızın tabiri ile "örümcek bacağı" görüntüsü elde ettiğiniz zaman beceremediğinizi düşünüp kendinize çamur atmayın! Çoğu zaman bu sizin hatanız değil, kirpiklerinizi kavrayamayan maskaranızın hatası aslında.Maskara sıvısına ve fırçasına göre değişen bu aksi durum size gün içinde düşmüş kirpikler ve dökülmüş siyah tanecikler olarak geri dönüyor.

Maskara sıvısı önemlidir, kirpikte kolay kuruyan maskaralar genelde tercih ettimiz maskaralar olsa da, kirpiklerde hemen donduğunda ikinci katı süremezsiniz, sürdüğünüz an işte o katman katman görüntü oluşur ve kirpik tanesi o ağırlığı taşıyamaz. Kimi zaman da fırçasından kaynaklanır ki bu tip fırçalar genelde küçük dişli (fiberli) fırçalardır.O ne yapacaksınız? O terbiyesiz maskaranızı mümkün olduğunca tek kat uygulayıp keyfinize bakacaksınız, başka çare yok.

     Kirpikleri tarayan ve doğal bir görüntü veren en güzel fırçalardan biri olarak örnek verebileceğim fırça yapısına sahip olan Farmasi Perfect Volumizing maskarası bugünkü yazımızın konuğu.


    Ambalaj ve sunum bana göre makyaj malzemesini cezbedici yapan en büyük etken.Ambalaja her zaman takılmamak da lazım tabii ki, kedi her zaman bal yemiyor yanıltıcı da olabiliyor.Bu maskaranın da dore ve parlak ambalajı gerçekten ilgi çekici ki doreler lameler gözümüze takılan renkler.

    Maskaranın fırçası sert ve birbirine çok yakın uzun dişlerden oluşuyor.Normalde plastik fırça beceriksizi olan ben kirpiklerimi kontrol ederken bu kez zorlanmadım.İri ve sık dişleri ile kirpiklerimi kavrayarak çok güzel bir şekilde taradı.Maskara sıvısının da önemi işte bu noktada önplana çıkıyor ki kirpikleri ağırlaştıran ve dökülme yapmasına sebep olabilecek bir sıvıya sahip değil.Düşme yok, dökülme yok, katmanlaşma yok.


      Renk olarak ortalama siyahlık veren bir maskara olan Perfect Volumizing Maskaranın en güzel özelliklerinden biri de kolay temizleniyor olması.Herhangi bir temizleyici ile rahatlıkla temizleniyor,  gözleri yakmıyor.

    Ancak isminin maskarası değil.Yani mükemmel volüm bu maskaranın işi değil arkadaşlar.Dolgun bir görüntü vermek isteyebilirsiniz ancak fırça yapısı bana göre bu işlevi gerçekleştirmek için müsait değil.Yine de kat çıkmak isterseniz maskaranın tek katını sürerken arttırma yapın derim.Bu maskaranın bana göre işlevi kirpikleri tarayarak tek tek ayırması ve kirpikleri yukarı kaldırması.

     Maskara yağ bazlı bir concealer ile karşılaştığında hafif olmak kaydıyla rengini kirpik altına geçiriyor.Bunun çaresi yok mu deseniz gözaltınıza ten rengi ya da kullanmak istediğiniz farınızı biraz daha aşağıya doğru uygulayın.Far concealer sıvısını baskıladığı için çözülme gerçekleşmiyor.


    Sonuç olarak doğal, tek tek ayrılmış kirpikler tercihiniz ise bu maskarayı seveceğinizden eminim.Bu yazıda da Sevgili Pınar'ı da anmadan geçemiyorum.Bizlere harika bir yılbaşı paketi göndererek güzel bir sürpriz yaptı.Ben de bu jestin altında kalmamak adına ertesi gün bir yılbaşı makyajı yaptım ve çok beğenildi.


    Yılbaşı makyajına göz atmak isterseniz instagtamdaki nihanperimakyajveguzellik hesabımı inceleyebilirsiniz.

    Yılın son günlerinde genellikle yılbaşı makyajı örnekleri, kıyafet önerilerini paylaşıyoruz ama unutmamamız gereken şeyler var.Herkes yeni yılı davetlerde partilerde karşılayamayacak hayatın her türlü hali var arkadaşlar.O sebeple kimimizin "ben biryere gidemiyorum" diye iç geçirmesine sebep olmak istemiyorum açıkçası.Başımızı sokacak bir evimiz, yeni yılı birlikte karşılayacağımız sevdiklerimiz ve ailelerimiz olduğu için şükredelim olur mu? Ki evinde dahi olamayan hastanelerde ya da görev başında olacak arkadaşlarımız da var.Şifalar ve kolaylıklar diliyorum.Sıkılmayın, üzülmeyin; yepyeni bir yıl ne kapılar açacak bizlere ne mutluluklar getirecek...

Sevgilerimle

Nihan
     
Farmasi üyeliği için: İlgili linkten Farmasi kayıt formunu doldurduktan sonra en kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz iletişim numaranızdan aranırsınız. Kayıt bilgileriniz alındıktan sonra hemen Farmasi Üyelik işleminiz tamamlanır. Anında sisteme girip sipariş vermeye başlayabilir üye kaydedebilir ve kampanyalarınızı takip edebilirsiniz.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi