10 Aralık 2014 Çarşamba

BEYU VELVET MATTE OİL FREE FONDOTEN HAKKINDA DENEYİMLERİM

     Yağlı ciltlerin en büyük problemi cildimizi ne kadar temiz tutarsak tutalım gün içerisinde sebum aktivitesi sürekli devam ettiğinden aşırı bir parlama ve ten makyajında parlamadan kaynaklı dalgalanma hatta çamurlaşmadır.

    Özellikle cilt yapınızı iyi tanımadıysanız, sadece mağaza çalışanlarının tavsiyesine uyduysanız ya da arkadaşınızın cildinde fondoteni beğenip aynısını satın aldıysanız VE BU FONDOTEN YAĞ BAZLI BİR FONDOTEN İSE, geçmiş olsun.Yağ bazlı ve yanlış fondoten ile cildiniz gün içinde olduğundan daha yağlı görünecektir.

     Yazının ana fikri şudur:

YANLIŞ FONDOTEN, HAYIRLI OLMAYAN ADAMLA EVLENMEK GİBİDİR!

     Evet, o sebeple bugünkü konuğunuz daha çok karma ve yağlı ciltlere uygun olabilecek yağ içermeyen Beyu markasının Velvet Matte fondoteni.

     Bu fondöten matlaştırıcı özellik taşıyan,  oil free (yağsız), ciltteki kusurları ortanın üzerinde kapatan yumuşacık bir his veren bir fondoten.
 
    Firmanın açıklamasında bu fondotenin tüm cilt tipleri için uygun olduğunu gördüyseniz benim bu fondoteni sadece yağlı cilde sahip olan arkadaşlarımıza önerdiğime aldanmayın.Evet, bu fondoteni her tür cilde sahip arkadaşlarımız da kullanabilir.Kuru ciltlerde rahatsızlık verecek bir fondoten değil.

   Çünkü bu fondoten yağ içermese de cildi kurutmayan, satin bir görüntü veren ve cilde sürüldüğü zaman kuruyarak pudralaşmayan bir fondoten. O sebeple bu tip bir fondotenin uzun süre dayanıklı olduğunu iddia etmek mümkün değil.


    Eğer gerçekten mat bir görüntü arıyorsanız sürünce pudraya dönüşen ya da sürüldüğü anda ciltte kuruyan bir fondoten edinmeniz gerekiyor.  (Note Mattfying fondoteni gibi) Bu fondoteni sürdüğünüz vakit cildinizde mat değil yarı-satin bir görüntü elde ediyorsunuz.Gün içinde parlama akma ve dağılma yaptı mı derseniz İNCE BİR TABAKA SÜRMENİZ ŞARTIYLA yapmayacağını söyleyebilirim.En güzel uygulama fondoten süngeri ile uygulanarak elde ediliyor eliniz ile uygulamanızı tavsiye etmem.

    Aslında konuyu genellememiz gerekir ise yağlı cilde sahip olan arkadaşlarımızın kullandığı bütün fondotenleri sünger ile uygulaması daha doğrudur.Fondoteni elinizin ısısıyla ısıtıp dengesini bozmayın ki cildinizde tam etkiyi versin.Bu fondoten gibi tüm fondotenleri de kullanmadan önce MUTLAKA ÇALKALAYIN.


     Malesef ki doğallığı ile pek önerilen Beyu markasının bu fondoteninde Propyl, Paraben gibi içeriklere de rastlıyoruz.Made in Germany yazısına rağmen paraben ve propyl görmek şaşırtıcı bir durum.Eğer bu konuda hassas iseniz kullanmamanızı tavsiye ederim.
     Fondoten duruşları ile ilgili tüm görselleri instagram hesabımdan inceleyebilirsiniz.


Sevgilerimle
Nihan
   Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi