13 Aralık 2014 Cumartesi

BEYU LİGHT REFLECTİNG FONDOTEN HAKKINDA İZLENİMLERİM

Eğer kuru bir cilde sahipseniz; kozmetik ihtiyaç rotanızı nemlendiren ve cildinizi daha canlı gösteren ürünlerden yana çevirirsiniz. Unutmayın ki bu cilt tipinin en büyük ihtiyacı rahatlamak ve o gergin hissi en aza indirgemektir.

     Kuru cilde yönelik olarak pek çok fondöten seçeneği mevcut ve büyük çoğunluğu ıslak bitiriş sağlayarak cildi canlı göstererek, nemlendirici özelliği ile cildi rahatlatıyor.İşte bu ürünlerden biri de Beyu markasına ait Light Reflecting Fondoteni.


    Cam şişesi ve pompalı uygulaması ile ürünün kalitesi daha da artıyor,  zira plastik ambalajların uzun bir zamandan sonra bakteri üretmeye müsait olduğunu artık hepimiz biliyoruz.O sebeple cam şişe bu dezavantajı büyük ölçüde engelliyor.

    Fondoten yapı olarak sıvı ve oldukça akışkan.İnce yapısı ile ciltte maske gibi durmayan ancak kalıcılık ve kapatıcılık bakımından düşükten ortaya olarak nitelendirebileceğimiz bir fondoten olan Light Reflecting fondoten benim cildimin kuruduğunu hissettiğim dönemlerde oldukça yardımcı.Hatta karma ciltler için "kış fondoteni" desem doğru bir tabir olur.Yağlı cilde sahip arkadaşlarımızın ise kesinlikle uzak durması gereken bir fondoten.

     Fondoten yapı olarak daha önceki yazılarımda belirttiğim Beyu Velvet Mat fondoteni gibi yağsız bir formda değil.Yağsız olmayışı cilde uyguladığınızda ıslak ve parlak bitiriş vermesini sağlıyor.Kuruluktan matlaşmış ve donuk olan cildiniz fondoteni uyguladıktan sonra daha canlı ve parlak görünüyor.     Yalnız düşülen bir hatayı bu vesile ile belirtmekte fayda var.Cildin yağdan parlamış bir görüntüye bürünmesi ile fondoten neticesinde ışıltıya kavuşması farklı şeyler.Bu iki durumu birbirine karıştırmamak gerekiyor.Kurumuş bir cildin yağ üretimi çok az seviyede olması sebebiyle istenilen parlak görüntü de bu tip ince yapılı ve nemlendirme oranı yüksek olan fondotenler ile edilebiliyor. Anlayacağınız bu görüntü yağlı bir görüntü değil, nemli bir görüntü oluyor.

     Beyu bir Alman markası olarak bizim bildiğimiz kadarıyla içerik konusunda hassas bir marka.Satış temsilcilerinden ürün içeriğinin doğal olduğuna dair cümleler duymanız mümkün. Ancak çoğu markalara göre daha doğal olsa da; içeriğindeki mica, paraben türevleri konusunda sizleri uyarmak isterim . Malesef ki çoğu marka gibi fondotenin daha uzun süre dayanması için paraben ve türevlerine karşı konulamıyor.Bu sebeple içerik konusunda hassas olan arkadaşlarımızın aklının bir köşesinde bu bilgi bulunmalı.


    Yukarıda belirttiğim gibi,  eğer cildimde sebum üretimi az olan bir dönemde isem ve sivilce/leke gibi problemlerim yoksa,  özellikle cildimin parlak ve canlı görünmesini istiyorsam bu fondoteni beğenerek kullanıyorum . Ancak yaz sıcaklarında cildimde muhafazasını kontrol etmem zorlaşıyor.    Eğer siz de kuru cilt tipine sahip ve cildinizde parlak bir bitiriş istiyorsanız bu fondotene şans verebilirsiniz.

    Fondotenin uygulandığı makyaj örneklerini  incelemek isterseniz instagtamdaki nihanperimakyajveguzellik hesabımdan beni takip edebilirsiniz.


Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi