17 Aralık 2014 Çarşamba

ALT KİRPİKLERİNİZİ COŞTURACAK MASKARA ÖNERİLERİ

  Kozmetik dünyası öyle dipsiz bir kuyu ki!Bayanlar olarak daha hala beyaz atlı yakışıklı maskara hayalleri kurarken kozmetik firmaları şimdi de sadece alt kirpikler için maskaralar üretiyor.Tüketim dünyası vesselam, öyle bir kanıyoruz ki gözümüz kör kulaklarımız sağır oluyor.Halbuki birazcık kafaları çalıştırsak elimizdeki bazı maskaralar bizim için biçilmiş kaftan alt kirpik maskarası olabilir.




    TUZAK BUNLAR TUZAK!

   Eskiden alt kirpik maskarası mı vardı? Maskaralarımızı alır bir güzel sürerdik, bu da nereden çıktı derseniz; kadınların çok zeki ama güzellik uğruna kolay kandırılan varlıklar olduğunu unutmayın.Ben diyorum ki bazen varlığını bile unuttuğumuz, vurgulamaya gerek duymadığımız alt kirpiklerimizi çok da güzel vurgulayacak ve elimizin altında maskaralar mevcut.

  PEKİ NASIL ANLARIZ?
 
    Alt kirpiklerimizi güzel kavrayacak maskaraların en büyük özellikleri elbette küçük fırçaya sahip olmalarıdır.Ancak illa ki kaş maskarası küçüklüğünde olması şart değil.

  1-  Bu tip maskaralar plastik ve kirpik avcısı dişlere sahip ENSİZ FIRÇALI maskaralardır.Büyük ve tombik fırçalara sahip ve iri kıllı maskaralar çok dar bir alana yerleşmiş ve mesafesi göz altımıza çok yakın olan alt kirpiklerimizle kalmayıp göz içlerinden tutup göz altımıza kadar boyarlar.Örneğin siz  Loreal Volume Million Lashes Maskarasını alt kirpiklerinize uygulamaya kalkarsanız maskara boyutu alt kirpik bölgenize çok iri geleceğinden bulaşma sorunu yaşayabilirsiniz.



2- Fırça uzunluğu da çoğu zaman önemli değildir.Önemli olan fırçanın ensiz olmasıdır.Örneğin NYC Big Bold rimelinin yayvan ve tombul fırçası yine alt kirpik bölgenize yerleşemeyeceğinden hem yapıştırma hem de bulaşma sorunu yaratacaktır.

3- Alt kirpiklere kolay uygulama yapacak bir maskara kıl fırçalı ise bu kez boyut ve uzunluğu önem kazanacaktır.Eğer küçük bir boya sahip ve sık kıllara sahip bir maskaranız varsa alt kirpik bölgenize yerleşebilecek ve bulaşma yapışma yapmaksızın kirpiklerinizi boyamaya başlayacaktır.

BU MASKARALAR NELER?

- PLASTİK FIRÇALIGİLLER

Rimmel London Lash Accelerator Maskara




Loreal Telescopic Maskara



Max Factor Masterpiece Transform Maskara




Golden Rose 3D Fantastic Lashes Maskara




Oriflame Wonderlash Waterproof Maskara


Max Factor Lash Extension Effect Maskara




 FIRÇALIGİLLER

NYC Show Time Maskara sizlerle paylaştığım üzere minik ve sık kıllı bir fırçadır.




Ve daha niceleri...Sizin de alt kirpiklerinizde verim aldığınız başka maskaralarınız varsa kozmetik mağazalarında size alt kirpik maskaralarını satmaya çalışıp sizin kanınıza girmeye çalışanlara en güzel gülüşünüzü gösterip bütçenizi daha başka ürünlere ayırabilirsiniz.

Makyaj uygulamalarını incelemek isterseniz instagtamdaki nihanperimakyajveguzellik hesabıma göz atabilirsiniz. 

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi