9 Kasım 2014 Pazar

YVES ROCHER SEXY PULP ULTRA HACİM MASCARA ANALİZİ

     Her markanın bir kült rimeli vardır.Her ne kadar sonrasında pek çok rimel piyasaya sürse de genellikle tercih edilen hep o "kült" rimeli olur.İşte Yves Rocher markasının da kült rimeli Sexy Plup Ultra Hacim rimeli.


    
     Rimeli incelerseniz çok ilginç bir içerik ile karşılaşmanız mümkün.Mesela Brezilya Palmiyesinden elde edilen balmumu, akasya ve pirinç reçinesi.Yani anlayacağınız reçine dolu bir içeriği var ve sanıyorum kirpiklere bu kadar iyi tutunması da bu reçine ve balmumun eseri.


    Balmum ve reçine deyinde akla yapışkanlık ve ağırlık geliyor ama rimeli uyguladığınızda kirpikleriniz ağırlaşmıyor.Rimel sıvısı kirpikleri çok güzel kavradığı için de güzel bir hacim elde ediyorsunuz.
    Yves Rocher marka olarak Peygamber çiçeği suyunu çok seviyor, genellikle ürünlerinde bu bitkinin özleri ile karşılaşmanız mümkün.Bunu da araştırdım ki genellikle alerjik ve hassas ciltler için bu özler cildimizin, gözlerimizin olağanüstü tepkiler vermemesini sağlıyor.Son zamanlarda çok fazla rimel değiştirmekten sık sık kaşınan gözlerimde bir reaksiyona sebep olmadı diyebilirim.


    Rimelin fırçası oldukça büyük; kıl ve kum saati formunda bir fırça.Kıl fırça olması benim için çok iyi zira plastik fırçalı rimellerden genellikle fayda göremiyorum. Bu sebeple uygulaması benim için çok kolay.
     Kum saati formundaki fırçası kirpiklerimin daha yukarı kalkmasını ve aynı zamanda daha kıvrık bir görüntü vermesini sağladı.Hatta kirpiklerimi kıvıran nadir fırça formlarından biri oldu diyebilirim.Ürünün siyahlığını da gayet yerinde buldum, tatmin edici vaziyette.
    Kirpiklerime vermiş olduğu dolgunluğu da çok sevdim.En azından tek kat rimeli olarak sınıflandırdığım rimellerden değil.İLK KATTA KİRPİKLERİNİZİ ÇOK GÜZEL TARAYIP DOĞAL BİR GÖRÜNTÜ VERİRKEN, SONRAKİ KATLARDA KİRPİKLERİNİZİN DOLGUNLAŞTIĞINI FARK EDİYORSUNUZ.
      Rimel en fazla 2 kat sürmenize müsade ediyor; aksi halde topaklaşma gözlemlersiniz.Daha önceki rimel yorumlarımda da dediğim gibi rimelin fazla kurumasını beklemeden uygulamanız gereken bir rimel olduğunu da hatırlatmam gerekiyor. Aksi halde kirpikleriniz yapışmaya ve topaklanmaya başlıyor. Sanıyorum tek olumsuz özelliği de bu.

    Gün içinde akma, dağılma ve harelenme gözlemlemedim.Bir iki tane küçük dökülme gördüm.Bu kadarını da sorun etmedim ama iş yazmaya gelince belirtmek durumundayım.

    Sonuç olarak alınabilecek ve severek kullanılabilecek bir rimel olduğunu ve özellikle alerjik ve hassas gözlerde korkmadan kullanılabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim.Markanın Volume Vertige rimelini de bir sonraki alışverişimde denemeyi düşünüyorum.


    Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle..
Sevgilerimle
Nihan
    
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi