15 Kasım 2014 Cumartesi

RİMMEL BROW THİS WAY KAŞ ŞEKİLLENDİRİCİ MASCARA

    Piyasada pek çok kaş ürünü var.Eskiden sadece kaş kalemlerini kaş ürünü olarak bilirken artık kaş farları, şeffaf şekillendirici rimeller ile tanışınca favorimiz olan kalemleri bir kenara bıraktık.

    Neden? Üretilen kaş kalemlerinin pek çoğu sert olduğu gibi renkleri tam olarak kaşımızın rengine ya gri kaldı ya da kızıl.    Haliyle kaş farlarının ben daha doğal bitirişli ve kaşın rengine daha uygun olduğunu düşünüyorum.Ki doldurma işlemini de kaş farım ile yapıyorum.Ancak, kaş doldurmak zorunlu bir işlem değil.Hafif bir renk ve düzgün bir sabitleme yeterli olabiliyor.

    Pek çok fiyatlı marka kaş rimeli piyasaya çıkarmış durumda.Benefit, Mac, Mufe kaş jellerinden rimellerine kadar tüm ürünleriyle göz kamaştırıyor.Kullanmadığım için kıyaslayabilmem mümkün değil ama Ekim ayında  hem uygun fiyatlı hem de işlevi güzel öyle bir kaş rimeli ile tanıştık ki.Vakit kaybetmeden sizleri tanıştırmak gerekiyor.
     Rimmel markası Eyebrow This Way Kaş Şekillendirici mascarası ile kaşlara renk verirken bir yandan da sabitlemeyi amaçlayan bir ürün.Sarışın arkadaşlarımızın dahi kullanabileceği tonlara da sahip olduğu için gerçekten şans verilebilir bir kaş sabitleyici rimel olduğu kanaatine kısa bir sürede vardım diyebilirim.     Fırça yapısı kaşlarımız için tasarlandığı için normal bir rimel fırçasına göre daha küçük ve konik durumda.Bu fırça yapısı kaşlara direkt yerleşerek kaşlarımızı daha kolay ve etrafa bulaştırmadan boyamasını sağlıyor.

    Renk olarak ben dark brown rengini tercih ettim.Ancak renk ve kıvam olarak bildiğimiz rimeller gibi yoğun değil, daha şeffaf daha soft bir yapısı var.Uygulamasına gelince;

     Kaşınıza yerleştirdiğiniz fırçayı bastırmadan uygularsanız sadece kaş kıllarınız boyandığını ve sabitlendiğini göreceksiniz. Ancak ben bu rimeli hafif bastırarak uyguladığımda hem kaşlarımın aralarının dolduğunu hem de sabitlendiğini farkettim.O sebeple eğer doğal bir görünüm istiyor ve kaşlarınız hafif renklensin istiyorsanız rimeli bastırmadan uygulayın.Ancak istediğiniz yoğun bir görüntü ise bastırarak uygulamanızı öneririm.Sol resimde kaş rimelinin uygulanmış halini görüyorsunuz.


   Rimelin dezavantajı yok değil.

-Rimelin fırçasındaki kıl yapısı sık değil.Sık olmayınca da fırçaya rimel sıvısı çok yoğun geliyor.O sebeple fırçayı güzelce sıyırmazdanız kaşlarınıza uygularken bulaştırma olasılığınız yüksek.Keşke kıl yapısı daha sık olsaymış.
-Hedeflediği sabitleme yerinden oynamayan kaşlar anlamına gelmiyor. Saçınız düşse elinizle dokunsanız kaşlarınız yerinden oynayacaktır.     Geçtiğimiz aylarda Flormar Eyebrow Fixator Mascarasını yazmıştım. O çok suyumsu mascaraya "sabitliyor" diyenler vardı. O mascaraya sabitliyor diyenler sanıyorum Rimmel Eyebrow This Way Kaş Şekillendirici mascarasına mascara değil "kaş jölesi" yorumunu yapacaklardır.İnsanlar yanlış yönlendirilmesin.

    Sonuç olarak ben bu rimeli oldukça tatmin edici buldum. Fiyatı da her keseye uygun, seveceğiniz bir kaş mascarası.


   Bir sonraki yazıda görüşmek üzere..


   Sevgiler
   Nihan
    
  
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi