23 Kasım 2014 Pazar

REVLON BOLD LACQUER LENGHT&VOLUME MASCARA DENEYİMLERİ

   Bazı markalar var ki aslında gerçekten çok kıymetli.Tek bir ürününden dahi memnuniyetsizlik yaşamadığım Revlon markasının Türkiye kozmetik piyasasında neden yer almadığını öncelikle konuşmamız gerekiyor.

     Revlon demeyelim sadece; birtakım markalar Türk piyasasında zamanında boy gösterdiler.Ancak ürünlerine öyle fahiş fiyatlar biçtiler ki, kimse rağbet edemedi.Daha sonra da beklenen verimin alınmadığı iddiasıyla Türk piyasalarından çekilmeye başladılar.Bu tarz davranışların değişik versiyonları da var tabii.
     Türkiye'ye gelen çoğu ürünler ESKİ VERSİYON.Biliyorsunuz bunu.Maybelline, Loreal, Rimmel gibi markaların bizlerin raflarda görmediği ürünleri var.Bu ürünlerin Türkiye'ye neden getirilmediği konusunda açıkçası benim alicengiz fikirlerim var.Birşeyler dönüyor.
   Şunu da unutmayın Türk dergilerinde 200-300 liralık ürünlerin reklamından başka birşey görmesek de bu ürünlere itibar edilme oranı % 20.
   Revlon da bizlerin halen mumla aradığı markalardan biri.Daha önce krem farları ve lipbutterlarını severek kullandığım Revlon markasının Amerika'dan bana kanatlanarak gelen Bold Lacquer Lenght&Volume Rimeli bugünkü konuğumuz.
      Ürün sanki amacını gösterir gibi uzun bir ambalaja sahip.Metalik lacivert ve su yeşili renkleriyle çok şık tasarlanmış.

      Kirpikleri uzatırken aynı zamanda dolgunlaştırma iddiası olan, kıl formda fırçaya sahip rimelin içinde minik mikrofiberler var.Bu mikrofiberlerin avantajı da var; dezavantajı da.     Avantajı kirpiklerinize yapışarak kirpiklerinizi daha sık ve uçlarına eklenerek daha uzun göstermesi.Bunu yapabiliyor mu derseniz evet; çaktırmasa da gerçekleştiriyor.Ancak yoktan var eden bir bitirişi yok. Dezavantajı ise bu tip fiberli rimelleri kirpik diplerine çok getirerek uygularsanız fiberler diplere tutunarak gözünüze batabilir.Gün içinde ara sıra batması sizi rahatsız edecektir.      Rimelin isminde "BOLD" kelimesinin geçmesinin sebebi, yoğun siyah renk ile daha kalın kirpikler elde ettiğini iddia etmesi.Ancak ben öyle belirgin yoğunlukta ve simsiyah bir görüntü göremedim kirpiklerimde.Ancak fiberler ile uzatması KISMEN tatmin edici düzeyde.
     
     Gün içinde rimeldeki fiberlerde dökülme yaşamadım ancak kirpiklerimin rimeli ilk uyguladığım zamanki gibi olmadığını ve aşağıya düştüğünü farkettim.Eleştirmek gerekir ise rimel sıvısı da her an kuruyabilir izlenimi verecek kadar da kıvamlı.Fazla kat atmadan tek kat sürüp rimeli bitirmeyi planlıyorum açıkçası.

      Bu rimeli inceleyen Türk Bloğu yok incelediğim kadarıyla.Ancak yabancı forumlarda bu ürüne verilen puanlar orta seviyede.Bu şekil puanlamaları seviyorum;  yabancı kozmetikseverler "neyse o" diyerek yorumluyorlar kozmetik ürünlerini.

    Evet; bitince atacağım ve almanın şart olmadığı ortalama rimellerden biri olan Revlon Bold Lacquer Lenght&Volume Rimeli hakkında düşüncelerim bu şekilde.

Sevgilerimle
Nihan 
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi