22 Kasım 2014 Cumartesi

ESTEE LAUDER SUMPTUOUS EXTREME MASCARA İNCELEMESİ

Elbette ki rimel pahalı olunca olmayan kirpiğinizi var gösterecek diye bir kaide yok.Pahalı rimel kesinlikle iyidir gibi düşünceleriniz varsa hemen bırakın onları bir kenara.Kirpiklerinize en iyi gelen rimeli bulabilmek masraflı ve uzun bir yol olsa da; denemek bana göre çok eğlenceli!

     Biliyoruz ki Estee Lauder markası herkesin ulaşabileceği bir marka değil.İhtiyacınız olan şey de herkesin ulaşamadığı marka ürünü de değil.

    Bu spesifik girişten sonra hemen yorumlara başlayalım!


     Kasım ayı Nihanperi'de rimel ayı demiştim.Bu ay içerisinde pek çok rimel ile tanıştık;  kimisi topaklandı, kimisi yoğun siyah değildi.Kimisi de güzel kıvırdı kirpiklerimi.Her markadan değişik formlarda rimelleri sizlere aktarmak istediğim için bu yazımızın konuğu Estee Lauder Sumptuous Extreme Rimeli oldu.
Sumptuous Extreme Mascara, yeni piyasaya sürülmüş bir rimel değil.2012 sürümlü olması gerekiyor takip ettiğim kadarıyla. Ama içeriğinde ilgi çekici olarak kirpikleri besleyici zeytin özleri bulunuyor. Daha önce karşılaşmadığımız bir içerik bu.Zira kaş yapacağız derken göz çıkarmayalım misali dolgun kirpikler elde edeceğiz diye kirpiklerimizi de tehlikeye atmamak gerekiyor.O sebeple kirpikleri beslemeyi de sağlayan ürünleri tercih etsek hiç de fena olmayacak.


    Daha kullanmadan dikkatimi çeken ikinci özelliği ise ambalajı oldu.Max Factor Masterpiece Transform rimelinde de yazdığım gibi; sanıyorum biz kadınların ilgisini dore/altın ambalajlar daha çok çekiyor.Haksız da değiliz bana göre,  daha kaliteli bir görüntü sağlıyor.


 
     Ambalajdan fırça yapısına geçecek olur isek esaslı bir rimel fırçası ile karşılaşıyoruz.Büyük, kirpikleri güzel kavrayan kıl yapıda ve (marka deyimiyle) özel 3’lü güçlendirilmiş fiber yapısı ile kirpiklerde takma kirpik etkisi sağlamayı hedefleyen bir fırça.Her zaman söylediğim gibi eğer benim gibi orta gürlükte ve uzunlukta kirpiklere sahipseniz bu tip kıl fırçalardan daha çok verim alırsınız.Bu fırçalar kirpiklerimize hem tek tek ulaşır; hem de kirpiklerin genel görüntüsüne dolgunluk verir.Fırçanın uca doğru sivrilen ve küçülen kısmı da göz pınarlarınıza yakın olan kirpiklerinizi ve alt kirpiklerinizi tek uygulamada boyayabiliyor.

  Esmer olmam ve yoğun siyah saçlarım sebebiyle ben Extreme Black rengini tercih etsem de rimelin Extreme Brown, Extreme İndigo ve Extreme Violet renkleri de mevcut.

   İçeriğindeki dövülmüş inciler sayesinde olsa gerek rimel sıvısının siyahlığı inanılmaz derecede parlak ki sürdüğünüz an o yoğun parlaklığı fazla fazla hissediyorsunuz.Kirpikleriniz daha ilk katta dolgun ve hacimli bir görüntü alıyor.Kirpikleri yoğun yapıdaki sıvısı ile yukarıya kaldırıyor ancak bu işlemi KESİNLİKLE AĞIRLAŞTIRMADAN gerçekleştiriyor.Rimeli 3 kata kadar rahatlıkla sürebiliyorsunuz; topaklanma ve dökülme problemi yaşamıyorsunuz.Rimel yorumlarına katılmadığım tek nokta kirpikleri kıvırdığı iddiası.


    Eğer düz kirpiklere sahipseniz bu tip kıl ve düz formda fırçalar kirpiklerinizi kıvıramaz. (hiçbir zaman tavsiye etmediğim ve sizi menopoz döneminizde kirpiksiz bırakacak kıvırıcı kullanırsanız ayrı tabii) O sebeple kıvrımlı bir fırça yapısına sahip olmadığı için kirpikleri kıvırdığını söylemem güç.

   Hassas ve alerjik yapıda gözlere sahip olanlar için de rahatlıkla kullanılabilecek bir rimel.Ancak gerekli uyarıyı yapmak gerekir : Rimelinizi başkası ile paylaşmayın!
   Eklenmesi gereken bir başka özelliği harelenme yapıp yapmadığı.% 100 yapmıyor diyemem.Yağ bazlı concealer kullanırsanız bu high end rimelin dahi çözülebildiğini ve harelenme yapabildiğini gözlemledim.

     Ama dikkat çeken bakışlar için denenmesi gereken ender rimellerden biri!


Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi