24 Kasım 2014 Pazartesi

ELİDOR CO-CREATIONS IŞILDAYAN PARLAKLIK VEREN SAÇ BAKIM SERİSİ İZLENİMLERİ

  Her kadın ışıldayan saçlara sahip olmak ister.Günümüzde çoğu saç bakım markası saçlarımızdaki matlık sorununa çözüm üreten ürünleri ile raflarda yerini alıyor.Vaatler o kadar yüksek ki aslında sık sık saç bakım ürünü değiştirmememiz gerektiğini bile bile alıp denemek istiyoruz.Ben de kullandığım şampuanı 1 aylığına değiştirerek Elidor markasının bu serisini denemek istedim.Elidor ışıldayan parlaklık serisi Hollywood ünlüleri tarafından kapısı sık sık çalınan tanınmış saç bakım uzmanı Jamal Hammadi ile birlikte geliştirilmiş bir seri.Hatta reklamını Medcezir dizisinde gördük ve Jamal Hammadi bizlere dedi ki " Saçlarınızı çok sıcak suda durulamayın,  sıcak su saçlarınıza mat bir görüntü verir ve parlak görünmesini engeller." DOĞRU! Saçlarımızın durulama suyunu çok sıcak tutmamak gerekiyor, matlığı bir kenara bırakın sıcak su saçları çok kısa bir sürede yağlandırıyor.


İnci özü ve zengin vitamin kompleksi içeren formülü ile saçları derinlemesine temizlemeyi, besleyip pürüzsüzleştirmeyi ve göz kamaştıran parlaklığı vaaderken içeriğindeki SLS gibi tehlikeli içerik ile bizleri ters köşeye yatıran bu seriyi kullandığımda şu etkileri gözlemledim.

    Saçınızı yıkadığınız ilk gün saçlarınız hafif ve ışıl ışıl bir görüntüye kavuşuyor.Hatta arkadaşlarımdan da bu yönde olumlu tepkiler de aldım.Saçımı temizlemesi açısından verdiği his gerçekten güzel.Ama ertesi günler için bu yorumu yapabilmek güç.Nasıl mı?

   Yapı olarak normal denebilecek bir saç yapısına sahibim.Saçlarım 3.gün yağlanmaya başlar.Bu şampuanı kullandığımın ertesi günü saçlarımda garip bir ağırlık gözlemledim.Önce kullandığım aynı serinin express saç bakım spreyinden mi kaynaklandığına dair kafamda soru işareti gündeme geldi.Çünkü biliyoruz ki krem kullandığınızda saçlarınızın yağlanma süresi her zaman daha kısadır.

    Express spreyini kullanmayarak da uyguladığımda aynı sorun yeniden oluştu.İkinci gün ağırlaşan ve parlaklığını % 50 oranda yitiren saçlarım deneyimlemek için yıkamadığım 3.günü mat, yağlanmış ve daha da ağırlaşmış bir görüntü aldı.Üstelik 2.gün saç derimde hafif bir kaşıntı gözlemledim.İnstagram hesabımı takip edenler bilir; eğer bu ürünü hemen yorumlasaydım inanılmaz parlak saçlar elde ettim diyerek ürünü yere göğe sığdıramayan cümleler kuracaktım.İşte ürünü bir müddet kullanmanın faydaları da bu oluyor diyebilirim.


   Ürünü elinize döktüğünüzde sıvısının içerisinde YOĞUN SİM TANECİKLERİ göreceksiniz.İşte saça ışıltı veren şey de bu simler.


Ve içeriğinde yukarıda da belirttiğim üzere SLS VE PARABEN mevcut.O sebeple gebeler ve bu tarz içeriklere alerjisi olan arkadaşlarımızın kullanması sakıncalı olacaktır.

    Ürünü 3 haftadan fazla bir süredir kullanıyorum.Saçıma bir katkısı olmadı ilk günkü yoğun parlaklık dışında.Ayrıca bir ürün içindeki sim tanecikleri ile saça parlaklık veriyor ise bu durum bana göre yanıltıcıdır; saça verilen parlaklıktan kastın "günlük etki" olmamasından yanayım.


    Elbette her marka gibi ürünün daha iyi  etki edebilmesi için yardımcı ürünleri ile birlikte kullanılması gerektiği düşüncesine katılıyorum.Ancak express bakım spreyi ile birlikte kullandığım bu seri malesef ki günlük etkiden başka bir fayda sağlamadı.

    Spreyi ise saç diplerime getirmeden saçımı kolay açması için uçlarına uyguluyorum. Bu şekliyle saçlarımın en azından kolay taranması açısından fayda görüyorum.Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi