25 Kasım 2014 Salı

DALAN BESLEYİCİ VE ZEYTİNYAĞLI SAÇ BAKIM SERİSİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELER

    Aslında bizlere iyi gelecek herşey doğada mevcut.Kozmetik sektörü ne kadar gelişirse gelişsin herkesin hasır altı ettiği alternatif dünya gerçeği artık kabul edilir bir gerçek.

    İçtiğimiz ilaçlardan tutun, kullandığımız kozmetik ürünlerinde bile yer alan ama bir zamanlar ürün içeriklerinde sessizce varlıklarını sürdüren bu gizli dünya artık ürünlerin üstlerinde kendilerine yer buluyor.Örneğin zeytinyağı gibi.


    Zeytin başlı başına bir cennet aslında.Sadece kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi değil elbette; özlerinden çıkarılan yağın faydaları oldukça fazla.Zeytinyağı doymamış yağ asitleri ve Omega-3 açısından zengin bir yağ.Omega-3 eksikliği yaşadığımızda cildimizde kurumalar ve pullanma, tırnaklarımızda ve saçlarımızda ise güçsüzlük ve kırılmalar mevcut oluyor.İşte zeytinyağı bize bu sıkıntıları unutturacak zenginliğe sahip.

      Dalan markası Türkiye'nin bilinen en eski sabun üreten markalarından biri.Şimdi ise saç bakım serisi ile karşımıza çıkmış durumda.İçeriğinde % 100 doğal zetinyağı olduğunu ve 2 haftada saçların değişime uğrayacağını vaat ediyor.Sadece saç bakım serisi ile de kalınmamış; markanın yeniliklerinde vücut yağı ve duş jeli de mevcut.


    İşin içinde % 100 zeytinyağı olduğundan ürünü birkaç numune alarak denemek istedim.Tekrar ediyorum ürün deneyimim 5-6 numune ile sınırlı.Ancak kullandığım süre zarfında gördüklerim bu yazıyı yazmam için yeterli.

     Şampuanı kullanırken inanılmaz bir köpürme gözlemlemedim.Saçı temizlemesi de ortalama düzeyde.Verdiği yumuşaklık 2 gün sizinle birlikte olabiliyor.Kokusu soft hatta fazla belli olmayan,  saçı yıkadıktan sonra saçı hemen terkedecek kadar hafif.Kremiyle birlikte verdiği hissi sevsem de çok bereketli ürünler değil.Zira ürün orta uzunluktaki saçlarıma bolca kullanmam gerektiğini hissettirecek durumda.Saça verdiği parlaklık ortalama düzeyde.Yağlanma oranını %20 arttırdı.


     Ürün içeriğinde dikkat çekici bir durum söz konusu.% 100 doğal zeytinyağı içeren bu şampuan SLS gibi deride irritasyona sebep olabilecek ve gebelerin kullanmaması gerektiği içeriğe sahip.Bir tane de kanserojen etki yaratabilecek madde de var.Benim bu üründen beklentim % 100 doğal zeytinyağı içerirken diğer içeriklerin de temiz olması yönündeydi.Unutmayın ki SLS köpürmeyi sağlayan ama maliyeti çok ucuz bir maddedir.

     Dolayısıyla bu şampuan ve saç kremi ile olan deneyimim numune bazında kalmış bulunuyor.


    Sevgilerimle
       Nihan


* İlk iki resim internetten alıntıdır.   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi