20 Ekim 2014 Pazartesi

YVES ROCHER YOUTHFUL GLOW FONDOTEN ANALİZİ

Zamana ayak uydurmak zor.Hele bir bayansanız hem cilt bakımınıza hem de cildinizdeki değişime göre ürün tercih etmeye özen göstermeniz gerekiyor.Kendimden örnek verecek olursam 25 yaşında kullandığım fondotenden bir 5 sene sonra verim alamadığımı farkettiğim çok olmuştur. Neden? Çünkü ne kadar bakım yaparsanız yapın mutlaka mimik bölgelerinizde değişim hissedebiliyorsunuz.Zamanında cildinizi pürüzsüz gösteren biricik fondoteniniz artık oluşan mimik çizgilerine yerleşerek size "geçen zamanı" hatırlatabiliyor.

Ben de bunu gözlemleyince denemediğim bir markayı yani Yves Rocher'i tercih ettim.Özellikle bitkisel içerikli ürün skalasına sahip olması markayı daha cazip hale getirdi.
Önce markadan bir bahsedelim.Yves Rocher markası hepimizin bildiği gibi Fransa menşeili bir marka.Ürünlerini genellikle bitkilerin aktif bileşenlerini kullanarak üretmeleri bizler için çok olumlu sonuçlar verebiliyor.

  Ben zevk olarak çok mat bir ten görüntüsünden hoşlanmayan biri olduğum için yapı olarak ince, 30 yaşındaki cildime iyi gelebilecek ve cildime ışıltı katmasını istediğim bir fondoten tercih ettim.Fondotenim Yves Rocher Youthful Glow Foundation oldu.


   Fondotenin ön plana çıkan özelliği gençleştirici etki vaad etmesi.Bunu da içeriğindeki şam ve muskat gülü özleri ile sağlıyor.Daha önce gül özlerinin anti aging özelliklerinin olduğunu yazmıştım.Cildinizi rahatlatmak ve dinç tutmak için gül özlü ürünler kullanmak benim gibi 30 yaş ve sonrası bayanlar için daha sağlıklı.Ancak gül özlerine alerjik tepkime veren bayanlarımızın bu üründen kesinlikle uzak durması gerekiyor.Gül alerjisini gözümle gören biri olarak eğer böyle alerjik probleminiz varsa bu fondoteni almamanız gerekiyor.


Dikkat ettiniz mi ürünün pompalı olması iyi hoş da kapağı yok.  Ürün sıvı ve kremsi bir formda.Cilde çok güzel dağılıyor.İster süngerle ister elle uygulayın verdiği etki yumuşacık ve maske gibi durmayan bir görüntü oluyor.İddia ettiği gibi cildimde aydınlık ve parlak bir görüntü olduğunu söyleyebilirim.

  Sadece size yapacağım uyarı şu.Bu tip incecik fondotenleri eğer sünger kullanıyor iseniz kuru haliyle uygulamanız gerekli.Nemli olarak uygularsanız ürün yapısı çok ince olduğundan dalgalı bir görüntü elde edebilirsiniz.Sadece bu fondoten için değil, bu tip sıvı ve ince yapıdaki fondotenleri kuru sünger, sık kıllı fırça ya da eliniz ile uygulayın.
Ürün ciltteki derin çizgileri kapatacağı iddiasında olsa da gün içinde çizgilere HAFİF BİR birikme yaptı.Artı olarak yağlı ciltlerin kesinlikle uzak durması gereken bir fondoten ki gün sonunda cildimde inanılmaz bir parlama gözlemledim. Bu durum benim için eksi bir özellik değil; zira benim istediğim görüntü parlaklık vermesi.Tabii bu parlamanın kusma şeklinde olmadığını belirtmem gerekiyor.Cildi nemlendirmesi gayet güzel; gün içinde cildinizdeki yumuşaklık kaybolmuyor.Yukarıda da belirttiğim gibi ışığı yansıtan bir bitirişi var.
Kapatıcılık oranı fazla değil, idare eder durumda.Ancak koyu leke probleminiz varsa bu fondoten sizin ihtiyacınız olan fondoten değil.

Ürün içeriğinden bahsetmiştim sizlere.Bitkisel özler var ve içeriğe bakıldığında paraben olmadığını görüyoruz.


   Sonuç olarak benim yaşım gereği beğendiğim bir fondoten olduğunu söyleyebilirim.Bendeki renk 200 numaralı beige rengi.Pembe alt tonlu ciltler için rose renk içeren pembe tonlar da mevcut.


   Sizlere bu fondoten ile yaptığım makyajı da göstereyim; bu görüntü taze sürülmüş hali, fondotenin gün içinde parlama yaptığını lütfen unutmayın.


Bir sonraki yazıda görülmek dileğiyle..
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi