21 Ekim 2014 Salı

PANTENE ANINDA GÜÇ VE PARLAKLIK VEREN RENK KORUYUCU SAÇ BAKIM SPREYİ

Başlığa bakmayın.
Evet ciddi söylüyorum;  bakmayın çünkü hiçbir ürün anında etki etmez.Hele saç bakım ürünü yumuşaklık ve biraz spreyin etkisi ile parlaklık verecek ise de "anında güç verme"  vaadi tam bir ütopya açıkçası.

  Pantene sevdiğim bir marka saç bakım markası.Hatta yine "anında" hacim veren saç bakım spreyini çok beğenerek kullandığımı paylaşmıştım sizlerle.Ama o da "anında" değildi elbette; fön makinasına ihtiyaç vardı.

   Gün içerisinde saçlarımız bir çok şekilde yıpranıyor.Maşa, fön, boya derken saçlarımızın yıpranmasının yanı sıra matlık da kaçınılmaz sonuçlardan biri.Normal şartlarda durulanabilen saç kremleri duşta iken işimizi görüyor.Ayrıca pek çok saç kreminin saçlarda 10 dk tutulması halinde maske görevi gördüğünü de yazmıştım.

    Artık durulama gerektirmeyen sıvı saç kremleri sadece saçların kolay taranması ve saçlara yumuşaklık vermesi amacıyla değil saçlara güç, hacim kazandırma, kırıkların onarılması, ışıltı verme gibi ihtiyaçların karşılanması için de geliştiriliyor.


    Bunlardan bir tanesi de Pantene'in güç ve parlaklık veren renk koruyucu saç bakım spreyi.Bu ürün ile ilgili sevdiğim ve sevmediğim noktalar oldu.Öncelikle nasıl kullanmamız gerektiğinden bahsedelim.

NASIL KULLANIYORUZ?


    Saçımız yıkadıktan sonra suyunu iyice aldırdığımız nemli saçımıza eşit olarak sıkıyoruz.Ancak bu ürün durulama istemediği için ister çok sıcak olmamak kaydıyla saçınızı kurutun; eğer yaz mevsimindeyseniz isterseniz fön makinesi ile kurutmadan doğal bir şekilde kendi kendine kurumasını sağlayabilirsiniz.

SEVDİĞİM YÖNLERİ :
  
    Öncelikle mis gibi kokusu var.Saçınızdan kokusu 1-3 saat çıkmıyor.Ferah ferah burnunuza gelen koku gerçekten hoşunuza gidecektir.

    Ikinci olarak saç bakım yağlarından ve bazı spreylerden farklı olarak saçlarda ağırlık hissi yaratmıyor.Sıktığınız zaman yapışmış ve sönük saçlardan ziyade saçınız daha hafiflemiş ve daha yumuşak bir hal alıyor.(İlk 2 gün)

    Son olarak renk koruyucu özelliğinin hakkını verdiğini düşünüyorum.Mavi siyah saçlara sahibim.Saçlarım -bu ürünü kullanırken de- 2 hafta öncesine kadar çok fazla akmıyordu.Ne zaman Watsons tarafından gönderilen Head&Shoulders Kepek Giderici Şampuanı kullandım; saçlarımın mavimtraklığı bir yıkamada gitti sağolsun.Bu da demek oluyor ki sprey saç rengime zarar vermiyor.Paraben içermiyor.

SEVMEDİĞİM YÖNLERİ :

   Ben normal saçlara sahibim.Saçımı yağlandırma süresi 2 gün.2 gün bitiminde saçlarım hafifçe ağırlaşmaya ve yağlanmaya başlıyor. Yağlı saçlara sahip arkadaşlarımız bu ürünü alsalar dahi DİPLERE KESİNLİKLE UYGULAMAMALILAR.Yağlanma süresi kısalacağı gibi saçlarda ağırlık yaratabileceği kanaatindeyim.

    Ürünü saçıma sıktığımda öyle ahım şahım bir parlaklık gözlemlemedim.Bu iddiada olan tüm spreyler kadar parlaklık iddiası var bana göre.Saçım instagramda parlak da görünse bunun sebebi bu sprey değil;  daha önce burada yer verdiğim Otacı Limon Özlü Bitkisel Şampuan.

     Sonuç olarak hoşuma giden bir bakım spreyi oldu.Arada rossmann, gratis gibi mağazalarda 4-5 liraya kadar düşüyor o zamana bir tane denk getirebilirsiniz :)

  Bir sonraki yazıda görüşmek üzere..
  Sevgilerimle
   Nihan
   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi