28 Ekim 2014 Salı

M.ASAM MAGİC FİNİSH FONDOTEN DENEYİMLERİM

Bir fondötene sihirli demek yürek istiyor bence.Hele benim gibi youtube videolarından ürün takip ediyorsanız ürünün etkileri sizin bu fondötene yeşil ışık yakmanız için bir etken.Geçenlerde deneyimlememiz için gönderilen fondöten de sihirli etki etiketi altında aslında uzun süredir Watsons raflarında.Ancak denemek bu ara nasip oldu.Normal şartlarda ten ürününü biraz bekler öyle yazarım ama beklememi gerektirecek bir durum olmadığı kanaatine vardığım için hemen sizlerle paylaşmak istedim.Ama biraz farkla.
Ben bu fondotene makyaj bazı gözüyle baktım!Evet; yanlış duymadınız aslında aradığınız makyaj bazı bu ürün olabilir!

Makyaj bazı olarak kullanılabileceği görüşü tarafıma aittir.


   Fondoten ambalajı ile dahi dikkat çekiyor.Metal bir kavanozun içinde; köpük formda ve ağzına kadar ürünle dolu bir fondötenden bahsedeceğim sizlere.
    Ürün tek renk olarak piyasaya sürülmüş.Köpük formda tanıştığımız ilk fondoten olan Maybelline Dream Mousse Köpük fondotende dahi renk seçeneği vardı ama bu markada böyle bir durum yok.


   Fondoteni sürdüğünüz an gördüğünüz o koyu renk cilt renginiz ile bütünleşerek aynı tonu alıyor.Sihirden maksat bu ise bingo! Bu etkiyi Maybelline markasında görmemiştik.
   Yine sürdüğünüzde cildinizde bir kadifemsilik ve pudramsı bir his hissediyorsunuz.Fondöten cildinize uyum sağladığı gibi bir de pudralı bir görüntüye kavuşturuyor.Özellikle mat bir bitirişi hedefliyorsanız ürün mat; ciltte fazla bir parlama yapmıyor matlığını nispeten koruyor.Bir de mis gibi kokuyor.


    Ancak;
    Normalde cilt lekesi olmayan biriyim ama instagramda sizlere yağ bezesi operasyonu geçirdiğimi anlatmıştım.Halen biraz lekeleri durduğundan burun üstü ve kenarlarında lekelerim var.Fondöten bu lekeleri KAPATMADI.Artı çukurlarınız varsa çukurlara çökme yaparak daha belirgin hale getirebilir. Dezavantajları bunlar.

    Bazı avantajları var ki beklentinizi karşılayacak durumda.Fondoteni uyguladığımda gözenekleri güzel kamufle ettiğini keşfettim.Sanki primer uygulamışcasına pürüzsüz bir bitiriş sağladı yüzümde.Ki İŞTE BU ÖZELLİK BENİM FONDOTENE "FONDOTEN OLAN" BAKIŞ AÇIMI DEĞİŞTİREREK "BAZ" OLARAK BAKMAMI SAĞLADI.

     Uzun süredir baz arayıp duruyordum.Artık bu fondöteni baz olarak ÇOK İNCE BİR TABAKA OLMAK KAYDI İLE sürüp hem gözenekleri gizliyorum; hem de cildimi matlaştırarak süreceğim fondötene zemin hazırlıyorum.Sonuç daha kapatıcı bir ten; mat ve fazla parlamayan bir T bölgesi!

Baz olarak uygulanıp üzerine fondoten sürülmüş hali gördüğünüz gibi mat :


     Youtube izleyicisi iseniz bu fondotenin uygulanışını mutlaka izleyin.70 yaşındaki teyzelere bir topan fondoteni sürüp kusursuz kapatıcı cilt izlenimi veriliyor.Ancak durum böyle değil.Teyzenin cildindeki makyaj siliniyor ortada silmeden kaynaklı pembeleşme oluyor, fondoten bu pembeleşmeyi nötürlüyor.Ancak yoğun uygulamada o kırışık görüntü gidiyor mu? Evet gidiyor çünkü fondoten yoğun ve pudramsı.Ekrandan gördüğünüz görüntü mükemmel, ama teyzelere yakından bakmak lazım.Ben kapatıcılık görmedim.

    Ama bu ürüne makyaj bazı gözüyle bakarsanız işte o zaman işler değişiyor.Zemin mat ve pürüzsüz olduğu için fondoteninizden daha çok verim alıyorsunuz.Dikkat edilecek nokta çok hafif uygulama yapmanız; aksi halde cakey bir görüntü verirsiniz.O yanağı öpen eşiniz nude ton dudaklara sahip olabilir :))))

    Durumu tersine çevirerek de uygulamak mümkün . Fondoteni uygulayıp tampon hareketler ile bu ürünü kullanırsanız pudramsı bir matlık da elde edebilirsiniz.

    Fondoten olarak verim alamasam da makyaj bazı olarak verim aldığım için sıkıntı yok.Sivilce problemi -bir tane- yaşadım ürünü kullandıktan sonra.Ama özel dönem kaynaklı da olabilir.

    Markanın cilt bakımında daha iyi olduğunu düşünüyorum izlediğim videolardan.Ha fondoteni bir daha alır mıyım?  80 lira olduğunu düşünürsek sanırım olumlu bir yanıt veremeyeceğim.

Makyaj bazı arayanlar mutlaka denesin :)


Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi