23 Ekim 2014 Perşembe

GOSH VELVET TOUCH RUJLARI HAKKINDA İZLENİMLER

Danimarkalı dudağı sanırım fazla pürüzsüz.İroni olsun diye demiyorum ürettikleri rujlara bakılacak olunursa ne demek istediğimi anlarsınız.
Neyse.

Daha önce sizlerle sohbet ettiğim bir yazımda yeni bir marka geldiği zaman alacağım ilk ürünün ruj olduğunu söylemiştim.Denemek üzere hemen beğendiğim iki rengi alıp çıktım.

   Gosh Velvet Touch rujları Gratis' te yer alan lipstick formunda olan rujlardan.Standın ruj kısmında aslında ağırlıklı olarak lipglosslar var.Lipgloss fazla kullanmadığım için ve elimde yapılarını beğendiğim için bu rujları tercih ettim.


   Renk skalaları güzel,  nude, şeftali, turuncu,  kırmızı, pembe olmak üzere seveceğiniz renkler mevcut.Ben biri mercan diğeri soft pembe olmak üzere iki tonunu tercih ettim.


Birinci renk; 145 Shocking Coral rengi oldu. İçinde hafif pembelik barındıran çok güzel bir mercan tonu.Yazın bronz tenle de çok güzel durabilecek bir renk; aslında kışlık bir ton değil.Günlük makyajlarda soft pembe ve krem farlarla çok rahat kombinleyebileceğiniz bu mercan renkte ruju sürerken hiç zorlanmadım.Nemli yapısı ile dudakta yağ gibi kaydı diyebilirim.Renk orta koyulukta olduğu için dağılma ve çizgilenme sorunu yaşamadım.Sadece sorun dudakta uzun süre durduğunda dudak içlerinde çok çok az olmak kaydı ile toplanmalar yapması.Normal şartlarda kalıcı bir ruj olmadığı için uzun süre dudakta muhafaza etmek bu yapıda bir ruj için doğru bir davranış olmadığından toplanma yapması bana göre normal.


  
İkinci renk ise 155 İnnocent rengi.İsmini fazlasıyla hakeden bir ton bu.Masumane, tertemiz, saf bir soft pembe.Özellikle koyu füme rengi far kullandığınızda harika durabilecek bir renk.Ama...


Rujun yapısı çok nemli olduğu için sürdüğünüz vakit dudakta dalgalanma yapıyor. Rengi net olarak bir türlü alamamakla birlikte; dalgalanma yaptığı için mutlaka elinizle dudağınıza tampon hareketler ile ruju sabitlemeye çalışıyorsunuz.Ben ruju parmakla dağıtmaktan hiç hoşlanmadığım için açıkçası bu tonu aldığıma pişman oldum.

    Bahsettiğim bu dalgalanma sorunu SADECE ÇOK AÇIK TONLARI İÇİN GEÇERLİ.Daha koyu tonlarda bu sıkıntıyı yaşamıyorsunuz.

    Yapı olarak nemli ve kremsi olan bu rujlar doğal makyajlardan hoşlanan, yoğun renk sevmeyen arkadaşlarımız için ideal.Dudakları kurutma problemi de yaşamadım.Nemli olmasına rağmen kenarlardan taşma gibi bir sıkıntı yok.Eğer renkleri sevdiyseniz ve almışsanız dudaklarınıza güzelce peeling yapın.Yenmiş, kabuk bağlamış pütürlü dudaklarda çok kötü bir görüntü oluşacağına eminim.

18.90 TL bir ruja verecekseniz daha güzel rujlar alabilirsiniz.Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.
Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi