23 Ekim 2014 Perşembe

GOSH CC CREME ILLUMİNATİNG FONDOTEN DENEYİMLERİ

Türkiye'de olan kozmetik mağazaları artık yurtdışında ün salmış markalara da yer vermeye başladı.Gratis bu konuda diğer mağazalara göre bir adım daha önde.The Balm gibi özellikle Amerika'da high end statüsünde olan bir markayla bizi tanıştıran Gratis şimdi de vegan ürünleri olan Danimarka menşeili Gosh firmasına mağazalarında yer verdi.     Gosh ürünlerinin neredeyse hepsini deneme fırsatına eriştim diyebilirim.Dikkatimi çeken öncelikli husus ürünlerin inanılmaz ince ve doğal yapıda olmasıydı.Zaten ilerleyen zamanlarda denediğim ürünlere burada yer vereceğim.


     İlk yer vereceğim ürün CC krem formunda aydınlık bir görüntü veren fondoteni.Neleri sevdim neleri sevmedim hemen sizlerle paylaşalım.


     Ürün tüp şeklinde bir ambalaja sahip.Fondoten oldukça akışkan hatta su gibi bir formda.Akışkan olması bir yönden iyi fırça ya da sünger ile kolaylıkla cilde dağılıyor.


    CC Krem açılımının " color correcting" olduğunu daha önceki paylaşımlarımda yer vermiştim.Öncelikli hedef cilt alt tonunun eşitlenmesi.Bunu başarıyor mu diye sorarsanız normal bir cc krem gibi diyebilirim.Hafif bir dengeleme durumu mevcut.Ancak fondoten içeriğine sahip olduğunu iddia etse de bu vaadi yerine getirmediğini söylemem gerekiyor.


     Ürün KESİNLİKLE KAPATICI BİR ÜRÜN DEĞİL.O sebeple bu üründen kapatıcılık beklentiniz varsa beklentinize cevap veremeyecek hatta ürünün renkli nemlendirici  niteliğinde olduğunu farketmenize sebep olacaktır. Cilde sanki renkli nemlendirici sürmüşsünüz izlenimi veriyor.

     Ürünün ikinci vaadi ise "aydınlık bir görünüm" vermesi konusunda.Eğer aydınlık görüntüden kastınız parlak bir görüntü ise evet aydınlık bir görünüm veriyor. Ama benim aydınlık görüntüden anladığım parlaklık değil.Ürünü sürdüğünüzde inanılmaz glowy (ıslak bitirişli) bir ten görüntüsü ile karşılaşıyor ve cildimizin birçoğumuzun sevmediği sanki yağlanmış da parlama yapmış gibi görünüm aldığını farkediyorsunuz.

   Ama ıslak görünümden hoşlanan arkadaşlarımız için bu beklentiyi fazlasıyla karşılayacak bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

KİMLER ALMASIN?
   Bu ürünü;
1- Lekeli ve akne izleri mevcut olanlar
2-Karma ve yağlı cilt yapısı olanlar
3-Çukur ve gözenek sorunu yaşayanlar ALMASIN.Bu ürün yağlı cilt ile karşılaştığında çözünerek hem sivilcelenmenize sebep olabilir; hem de vıcık vıcık bir görüntü ile rahatsız edici bir görüntüye neden olabilir.Buna ek olarak kapatıcı özelliği neredeyse hiç olmadığından lekelerinizi kamufle edemeyecektir.
    Eğer çukurlarınız ve gözenekleriniz var ise bunların içlerine dolarak onların daha da görünür hale getirecektir.

    Velev ki aldınız;
1- KREM ALLIK KULLANMAYIN, DAĞITIR.
2- YAĞ BAZLI BİR CONCEALER KULLANMAYIN, ÇÖZER, RİMEL-LİNER-GÖZ KALEMİ NE VARSA HARELENME YAPTIRIR.
3-EN İYİ SABİTLEYEN PUDRANIZ BİLE GÜN İÇİNDE DAĞILABİLİR.
     Dolayısıyla bu ürün çok kuru ya da kuruya dönük ciltlerde çalışır.Ürün içeriği vegan bir marka olduğu için temiz; o konuda içiniz rahat olsun.


     Dikkat! Ürün renkleri grilik içeriyor. Ben ala ala honey rengini aldım o da bana bir ton koyu düştü diyebilirim.Danimarkalılar ten rengi olarak çok açık oldukları için onların ten rengine göre yapılmış ürünler bunlar.Aynı şekilde fondoten ve BB kremlerde de aynı sıkıntıyı yaşarsınız.


     Bu ürünle yapılmış makyajları da paylaşalım ki size fikir olsun. Ben glowy görünümü çok sevdiğim için güzel bir sonuç aldım ama gün içinde aşırı parlama yapacağını lütfen unutmayın bu ürünün.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle...


Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi