29 Ekim 2014 Çarşamba

ESSENCE LASH BASE (MASKARA BAZI) ANALİZİ

Herkes dolgun ve kıvrık kirpikler ister.Bazen birtakım rimeller bu vaadi fazlasıyla yerine getirse de bizi tatmin etmeyen rimellere ufak dokunuşlar yapmak gerekebiliyor.

   Örneğin bir Max Factor 2000 calorie sizin dolgunluk ve kıvrıklık ihtiyacınızı karşılayan başlı başına bir rimel ise de bir Gosh Boombastic rimel (yakında yazısı gelecek) tek tek ayrılmış ama volüm vermeyen hatta gün içinde düşmüş ve etkisini yitirmiş kirpiklere sebep olabiliyor.

   İşte firmalar da rimelimizin daha kalıcı olması; gün içinde etkisini yitirmemesi için maskara bazları çıkararak kullandığımız rimellerin kapasitesini arttırmayı hedefliyor.

    Ben en ucuz olan üründen başladım bu rimel bazlarını denemeye.Etkisi olmadığı takdirde kaybedeceğim bir 9 lira olur diye düşünerek Essence markasının rimel bazını aldım.


    Baz karşılaşacağınız bütün mascara bazları ile aynı formda yani beyaz renkte ve akışkan yapıda.Kirpiklerinize uyguladığınız zaman ilk etkisi bembeyaz renkte ve taranmış kirpikler oluyor.
    Ürün kullanımında bazı sürdükten sonra VAKİT KAYBETMEDEN rimelinizi uygulamanız gerektiği yazıyor ki yazmasa bile rimel bazlarını sürdükten sonra fazla beklemeden sürülmesi gerektiğini düşünüyorum.

    Eskiden Loreal Double Extension rimelini kullananlar beni çok daha iyi anlar.Baz kısmını sürüp beklerseniz bu baz kirpiklerinizde kurur ve rimelinizi kuru kirpiklere uygulamanıza ve dolayısıyla kirpiklerinizde tortulu ve aşırı kalın bir görüntü sağlamanıza sebep olur.Buna ek olarak topaklanma dahi yapmamış rimelinizi tanıyamaz ve göz altlarınızdan rimel döküntüsü ayıklarsınız.

     Bazı sürdükten hemen sonra rimelinizi uyguladığınızda kullanacağınız renkli rimelinizi uygulayın.Bazın beyazlığı sizi yanıltmasın çünkü renkli rimeli uyguladığınız zaman o beyaz görüntü kayboluyor.Buna ek olarak kirpikleriniz daha çok kalkıyor ve rimeliniz NİSPETEN daha verimli oluyor.Bu da uygulaması :    Nispeten dedim çünkü en azından bu marka için konuşacak olur isek ortalama bir ürün.Hele ki mimli (topaklanan, çok fazla etkisi olmayan ve akma yapan) bir rimel kullanıyorsanız pek de bir etkisi yok; hatta kirpiklerinizde kuruma ve dökülme gözlemleyebilirsiniz.Ama sağlam ve güvendiğiniz rimelde ortalama da olsa bir etki görüyorsunuz.

   Her rimel bazında olduğu gibi özellikle eyeliner ya da göz kalemi kullandıktan sonra rimel bazını kullanırsanız fırçada siyahlaşma görebilirsiniz.Hatta bu renklenme bazın yapısında değişiklik yapıyor mudur; işte orası tam bir muamma...

    Gözlerimde baz sonrası yanma ve kaşıntı gözlemlemedim.Çok da şart olmayan ama yukarıda da belirttiğim gibi rimelinizin performansını az da olsa arttıran bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Yeter ki baz kuruyana kadar beklemeyin.


Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi