8 Eylül 2014 Pazartesi

SEPHORA GLİTTER PROOF FAR BAZI YORUMLARIM

Yağlı göz kapakları en büyük sıkıntı!

Far kullandığımızda çizgilenerek biriken farların aynaya baktığımız zaman ne kadar itici geldiğini çok iyi bilirim.

Hatta sıkıntı sadece göz kapaklarımızda mevcut birikmeler de değil,  o kadar para verip aldığımız ancak pigmentsiz çıkan farların ta kendisi! Sürersin renk vermez,  ışıltılı görünür sürersin ışıltıdan eser göremezsiniz,  sedeflidir matlaşır!

Sıkıntı büyük!

   Bundan yaklaşık 1 ay önce Sephora çıkarması yaptım,  amacım ürün almak değil; yenilikleri size bildirmekti.Gözüm far bazlarına takıldı ve yeni bazlar keşfettim.    Sephora marka bazlar kendi içlerinde kategorilere ayrılıyor. Bazıları normal farlar için olanlar ki bunlar da kendi içlerinde 16 saat ve 24 saat olarak ayrılıyor. Bu ürün gibi olan bir baz da 24 saat kalıcılık vaadiyle glitter yani simli farları tutmak ve ışıl ışıl görünmesini sağlamak amacıyla üretilmiş.

    O an biraz mantık kurdum dedim ki ben simli far tutucu far bazını alayım ki muhtemelen etkisi daha güçlüdür diye düşündüm, düşündüğüm gibi de oldu.    Sephora Glitter proof far bazı küçük bir tüpte olan bir far bazı.Diğer bazlar gibi far uygulaması öncesi minik miktarda göz kapağına ve alt kirpik diplerine uygulanarak farımızın daha kalıcı olmasını sağlamak ile görevli.

DEDİĞİNİ YAPIYOR!


    Bazı az miktarda sıkarak göz kapağımıza uyguluyoruz. Fazla da beklemeyin çünkü sim tutucu özelliği olduğundan yapışkan bir hale gelebiliyor.Sürerken güzelce homojenize edin ki farınız da aynı homojenlikte uygulansın.    Farı sürerken hem rengini tam olarak görebiliyorsunuz,  hem de kullandığınız far simli ise simleri çok güzel tutturabiliyorsunuz.Farınız sedefli ise elde ettiğiniz sedefli görüntü gerçekten hoşunuza gidecektir.

    Evet, sonuç gerçekten kalıcı ve akma birikme yapmayan farınızla tüm gün ışıldayabilirsiniz :)

    İkinci harika etki de Essence All About Nude gibi pigmentsiz sedefli farları pigmentli hale getirmesi. Farı çok güzel canlandırıyor,  rengini tam olarak vermesini sağlıyor.

instagramda paylaştığım ve bu far bazı ile yaptığım makyajlar :SADECE...

    Biz kadınlar vur deyince öldürmeyi pek severiz.Far ışıltı verdi ya sürdükçe süreriz.İşte bu far bazıyla bunu yapmayın.Kuvvetli bir far bazı olduğu için ilk ve ikinci katı harika bir şekilde tutar; üçüncü katı çıkarsanız far fazlalıktan kabuk kabuk olmaya başlayacaktır. Bunu Maybelline Color Tattoo kalıcı krem farlarında acı ve elem verici bir şekilde gözlemlemeniz mümkün :) Merak etmeyin ilk katta rengi veriyor bazınız abartmaya gerek yok :)

    Ürünün tek sorunu gramajına göre biraz pahalı olması.39.90 TL bir far bazı için biraz pahalı bana göre.

    Ancak The Balm Put a Lid On it bazına bu far bazı sayesinde sıra gelmediğini söylemem gerekiyor.

    Herkes bu ürünü alacak diye bir kaide yok.Alan var alamayan da var.Eğer farınız sedefli ya da mat ise Essence far bazı işinizi fazla fazla görür. Bu baz glitter formlu farlar içindir gerekirse alın.Geri kalan farlar için diğer bazlar da yeterki :)

Umarım yazı hoşunuza gitmiştir :)


Sevgilerimle
Nihan
  
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi