16 Eylül 2014 Salı

PASTEL PROFASHİON SERİSİ HAKKINDA YORUMLARIM

   Türk firması olan Pinkar Kozmetik sessiz ve derinden çalışmaya devam edenlerden. Şöyle söyleyebilirim bugün yer vereceğim Profashion serisi aslında yeni bir seri değil.Ancak sosyal medyanın gücü markası Pastel tarafından keşfedildi desem yalan olmayacak sanırım.    Her zaman söylediğim gibi başka yabancı firmalar olsa ve yeni serileri görsem bu kadar heyecanlanmıyorum ama mevzu bahis bir Türk markası ise içten içe memnun oluyorum.
Öncelikle benim daha önce kullandığım Nude Oje serisi ile başlamak sanıyorum daha kolay olacak benim için.    Seride açıklı koyulu, pembe ve kahve bazlı pek çok nude rengi var arkadaşlar .
Dikkatinizi çekmek istediğim noktalardan biri normal serilerinde de aslında nude serisinin renklerini bulabilecek olmanız.Ama güzel düşünülmüş,  ismine de renklerine yakışan Nude serisi denilmiş; ambalajı da şişe tasarımı aynı olsa da kapağı renklendirilmiş bir seri bu.


Bakın bu da normal serisi ve renkler mevcut,  parfümeriye gelmedi diye karalar bağlamayın :)


    Daha önce ten rengi French yapımında bahsettiğim seriye ilişkin yorumlarım şöyle :

KALICIKLARI/KURUMA HIZI : Normal almış olduğunuz Pastel ojeler ne kadar sürede kalıyor ve dayanıyorsa o kadar.Ellerimi çok sık yıkayan biri olarak ojenin 3 gün dayandığını gözlemledim.Zaten kuruma hızını quick dry top coatlar ile daha kısa süreye çekmeniz mümkün.

YAPISI : Bride ve Princess renkleri dalgalanma yapıyor ve çok opak ojeler değil.2.katta dalgalansa da gerçek rengini vermeye başlıyor,  4 kata kadar yolu var.Ama koyu nude tonları için 2 kat yeterli olabiliyor. Pastel ojelerde normalde çabuk katılaşma ve sünme problemi yaşamam ama nude serisinde niyeyse böyle bir problem yaşadım.

   Malumunuz üzere tırnaklarımı uzunca bir süre çok uzun kullandım ve bu tip açık tonları çok uzun tırnakta sürmeye zorlanırsınız.İnstagramda da belirttiğim üzere bu hafta sonu kışlık salça yapacağım için kesmek durumundaydım ve kısalttım.Emin olun kısa tırnakta çok daha verim alabileceğiniz ve sıkıntı yaşamayacağınız aşikar.

   Renkleri zaten çok güzel ona bir sözüm olamaz;  o kadar temiz ve bir o kadar da sade ki!

PROFASHİON 4'LÜ FAR PALETİ NO: 201


    Renklere baktığınızda tam sonbahar renkleri diyebilirim.3 mat bir de ışıltılı griye çalan bej tonları hakim. Renkler oldukça soğuk.Kışlık makyajlarınızda smoke eye görünümünü doğal bir yapıda yakalayabileceğiniz renkler.Bezelyenin ilgisini pek çektiği söylenemez :))   Koyu rengi dışında pigment sorunu var yalnız bunu belirtmemiz gerekiyor.Ben Sephora Glitter proof far bazı ile yoğun bir şekilde sürerek uygulamak durumunda kaldım açık renklerini.

    Normal şartlarda bu tonları açıklı koyulu kullanmanız da mümkün ancak renkler pigmentsiz ve mat olduğu için blend etmek (renkleri karıştırarak birbirine geçmesini sağlamak) çok zor. Kolay karışmıyor birbirine.

    Ancak instagramda yaptığım makyajlar beğenildi diyebilirim.Hemen uygulamaları paylaşalım :

     Bu far paletinin koyu rengini kimi zaman gözümde kimi zaman kaşlarımo doldurmada kullanıyorum.Kendi kaş rengime göre harika ve doğal bir görünüm veren bir kaş farı oldu.


PROFASHİON MATTE LIPSTICK NO 554 :

    Sonunda Pastel de mat ruj kervanına katıldı. Rujumuz 554 numaralı çok güzel fuşya pembe renginde.
   Sürümü kolay,  orta kalıcılıkta ve dudakları kurutma problemi olmayan bir ruj.Yemek yiyip birşeyler dahi içseniz hafif olmak kaydıyla bir pembelik kalabiliyor dudağınızda.

    Yalnız ruj vaat ettiği matlıkta değil, hatta bana göre mat ruj bile değil.Sürdüğünüz zaman daha iyi anlarsınız,  belki daha koyu tonları daha mat bir görünüm veriyordur ancak bu renk için mat bir ruj yorumunu yapmak açıkçası yanlış olur.


PROFASHİON 03 SUMMER FEVER  RUJ PALETİ :

    Renkler öyle güzel ki,  hem nude tonları hem de mercan tonlarının hakim olduğu, günlük makyajlarınızda kullanabileceğiniz rujları içeriyor.    Normalde palet rujları oraya buraya bulaşıp akma yaptığı için pek sevmem ama bu palette böyle bir sıkıntı yaşamadım.   Paletin tek handikapı içindeki fırça ile uyguladığım zaman homojen bir şekilde dağılım olmadığından dalgalı bir görünüm verdi. E haliyle kimse ruju dudaklarına elle dağıtmak istemez.Ama ihtiyaç duymanız bu palette mümkün.

    Sanırım daha iyi bir dudak fırçası ile daha memnun kalabileceğiniz bir palet olacaktır.

    Profashion serisi hakkında benim söyleyebileceklerim bunlar.Denemesem de bu serinin pudraları ve allıkları da mevcut :)

Herkese mutlu günler diliyorum.


Sevgilerimle
Nihan
   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi