13 Eylül 2014 Cumartesi

PALMOLİVE KAHVE HAZZI,ÇİKOLATA TUTKUSU VE ŞEFTALİ BÜYÜSÜ BODY BUTTER DUŞ JELLERİ ANALİZİ

Sizin için de duş yapmak bir keyif ise duşu keyifli hale getiren ürünler şüphesiz ki aromatik duş jelleri ve şampuanlar.

Peki size keyfin tarifini vereyim mi?

Çikolata,  kahve ve şeftali!Hepimiz duş esnasında rahatlamak,  mis gibi kokmak ve cildimizin yumuşacık olmasını isteriz.Bunu başarabilen ender markalardan biri de Palmolive markası.

Eskiden Palmolive in mor renkli olan anti stress duş jeli benim için vazgeçilmez bir üründü ve uzun yıllar değiştirmeden ve bıkmadan kullandım. (Merak etmeyin ona da çamur atıldı! ) Daha sonra Thermal Spa ve Hamam Detox serisi geldi ki Thermal Spa ürününü tatilde gittiğimizde severek kullanmıştım.Hamam Detox ise kokusu bana ekşi gelen bir üründü, açıkçası sevememiştim.   Sonra firmaların çikolata ve vanilya sevdaları birden bire depreşince Palmolive de geri kalmayarak önce Çikolata Büyüsü ve Vanilyalı duş jellerini çıkardı.Önce vanilyalısını daha sonra da çikolatalısını deneme fırsatım  olmuştu.

ÇİKOLATA TUTKUSU DUŞ JELİ :


     Öncelikle hiçbir markada bu kadar kıvamlı bir duş jeli kullandığımı hatırlamıyorum.Kokusunu bir kenara bırakın o ayrı güzel ama kıvamı benim inanılmaz hoşuma gitmişti.Sanki duş jeli değil de cildime kakaolu krema sürüyormuş gibi hissediyordum.İşte bu yüzden cilde verdiği o yumuşacık kremsi his benim için çok güzel bir deneyim olmuştur.

      Ürün çok kıvamlı olduğu için epey bereketli.Azıcık bir miktar dahi kullandığım lif/kese vs. duş malzemelerini çok çabuk köpürterek duş almanızı sağlıyor.Duştan çıktığımda cildimdeki o pamuksu his ve nemlilik sayesinde çok memnun kaldığım ve severek kullandığım bir ürün oldu.

     Kokusunu tarif etmeme gerek yok sanırım,  çoğunuz zaten merakınıza dayanamayıp alıp denediniz ve bana hak verdiğinizi düşünüyorum. Mis gibi çikolata kokusunu kim sevmez ki! Yalnız duştan çıkıp iyice kurulandığınızda ürünün kokusu ilk 15 dakikada kayboluyor sanırım en büyük dezavantajı bu.Çıkmayan çikolata kokusu keşfetseler keşke de biz de çılgınlar gibi serotonin depolayıp mutlu olsak :))

Aklımdan ekmeğe sürüp yemek bile geçti ciddi söylüyorum! Zaten kutu boş yemişim :)

KAHVE HAZZI DUŞ JELİ :


    Instagtam ailemi bilir, bu ürün ilk çıktığında sizlerle paylaşmış ve epey kahve tiryakisi olan arkadaşlarımın dikkatini çekmiştim.Kahve kokusu da insanı mutlu eden şeylerden biri! Zira çoğumuzun keyif yaparken en büyük yoldaşı kahve.


     Ürünün diğerlerinden farkı tanecikli bir yapıya sahip olması.Aynı çikolatalı duş jeli gibi kıvamlı bir yapıya sahip olmakla birlikte cilde tanecikler vasıtasıyla masaj yaparak biryandan da ölü derilerden arınmamızı sağlıyor.

    Evet ürün misler gibi kahve kokuyor ve insanın canını çektiriyor.Kahve kokusu çikolata kokusundan daha baskın kullananlar farketmiştir.Daha yoğun ve daha keskin olarak algıladı benim burnum bu kokuyu.Kokusunun kalıcılığı daha iyi çikolata aromalısına nazaran.Daha uzun süre cildimde kaldığını hissettim.

    Evet,  peeling yapması ayrı keyif, cildi yumuşatması ayrı bir keyif,  kokusu daha da bir ayrı keyif.Severek kullandım.

ŞEFTALİ BÜYÜSÜ DUŞ JELİ :


    Gelelim içlerinde en tehlikeli olan ürüne.Şeftaliye tahammül edemeyen hatta ismini dahi duyunca garip olan bayanlarımız mevcut.Meyve aromalı ürünler genellikle bana hitap etmez.

     Üründe hoş, meyvemsi bir koku mevcut.Ancak bu kokuyu sarışın ya da açık kumral arkadaşlarımız daha çok benimseyecektir diye düşünüyorum.Koku biraz ekşimtrak geldi bana ama çok da rahatsız etmedi.


    Yapısı diğer iki ürüne nazaran daha hafif olsa da verdiği yumuşaklık ve nem gayet güzel ki, gün içinde cildimde herhangi bir kuruluk hissetmedim.

    Sarışın ve açık kumral arkadaşlar daha çok severektir dedim çünkü kokusu hiç kalıcı değil malesef.En azından kendim için konuşmak herkesten duştan çıktıktan sonra bu kokuyu pek algılayamadım.

    Sonuç olarak içlerinde hangi seriyi beğendin derseniz kahve hazzı derim,  çünkü duş yaparken mutlaka kese yaparım, duş jeli de tanecikli olunca aldığım netice kat ve kat arttı.

    Çikolata kokusu ise sizi Vaseline ürünlerindeki çikolata kokusu gibi rahatsız etmeyecek düzeyde.Dediğim gibi yıldızımın barışmadığı bir tek Şeftalili duş jeli oldu,  kokusuyla anlaşamadık bir türlü.Fazla kullanamadığım için de kuzenime vermiştim.

Alırsanız size de bol keyifler diliyorum :)Sevgilerimle
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi