10 Eylül 2014 Çarşamba

MORFOSE MİLK SHAKE İT! SAÇ KREMİ DENEYİMLERİM

Yumuşacık saçlar aslında herkesin tercihi değil.Nasıl desem elektriklenen kabarık saçlara sahip olan arkadaşlarımızın saç yumuşatma özelliği olan ürünlerden memnun kalmadığı aşikar Ancak benim gibi düz saçlara sahip olanlar yumuşacık hissi çok seviyor biliyorum.
Hele de milkshake kokusu bu yumuşacık hisle birleşince daha da sevilir hale getirebilir bir ürünü öyle değil mi? :)Morfose Milk Shake it Hair Conditioner  kokusuyla gönlümü fethetmiş güzel bir köpük saç kremi.Şişesini iyice çalkalayıp az miktar sıktığınızda köpük formda olduğu için kocaman oluyor ve saça güzelce yayılıyor.Ürün içeriğinde süt proteini ve 12 farklı aminoasit bulunuyor.Süt proteini kuru ve cansız saçları besleyerek eski sağlamlığına kavuşturmayı, aminoasitler ise saçtaki keratin dokusuna etki ederek nem ve boya koruması sağlamayı, yıpranmış saçları onarmayı hedefliyor. 


Duştan sonra nemli saçınıza ya da saçlarınız çok elektriklenmişse kuru saçlarınıza kolaylıkla uygulayabilir saçlarınızdaki hafifliği ve o harika kokuyu hissedebilirsiniz.Dediğim gibi ürün ağır yapıda bir ürün değil,  sürüldüğü anda saçta herhangi bir ağırlık yapmıyor, yapış yapış bir his de bırakmıyor.Saçta kurumaya da sebep olmuyor.Ortalama parlaklık verdi diyebilirim.

    Durulanmayan saç kremlerini kullanırken en büyük korkumuz saçtaki yağlanmayı kısa sürede gerçekleştirmesi.Benim saç tipim normal; yazın gözlemleyemesem de kışın saçımın yağlanma süresinin ne kadar olduğunu belirlemek için test yapmıştım ve 2 günde dahi saçlarımda aşırı bir yağlanma gözlemlememiştim.Ancak her saç kremi bir değil,  örneğin Gliss durulanabilir saç kremlerinde saçlarımın yağlanma süreci daha kısa olabiliyor.

   Ben Morfose Milk Shake İt köpük saç kremini kullanırken herhangi bir yağlanma ya da tam tersi kuruma gözlemlemedim.Ancak saç tipi yağlı olan arkadaşlarımız için bu ürün hakkında çekince koymak durumunda hissediyorum kendimi.

    Aslında bu ürün kokusu ile çok ünlü olan bir ürün.Ve akla gelen ilk olarak kokusunun kalıcı olup olmadığı oluyor. Sigara içilen ortamlarda ya da kışın bulunduğunuz şehirde sobalar sebebiyle is kokusu bulunan yerlerde bulunmadığınız takdirde rüzgar estikçe o milk shake kokusunu hafif hafif hissetmeniz mümkün. Yani orta kalıcılıkta bir kokusu var diyebilirim.

     Saçları çabuk elektriklenen arkadaşlarımız için saçı baskılama oranı çok fazla değil; yüzde ver derseniz % 45 oranında saçı baskılayacaktır ancak yumuşatma özelliği olduğu için bu etki çok kısa sürecektir.

    Onun dışında düz ya da hafif dalgaya sahip, kuru ve kalın telli saçlar için güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum.İşlem görmüş saçlara sahip arkadaşlarımız için de faydalı bir ürün olabilir.

    Malesef ki heryerde bu ürün bulunmuyor,  genellikle kuaförlerde ve kuaför malzemeleri satan parfümerilerde bulabilmek mümkün bu ürünü.

   Saça hoş koku veren ve yumuşak bir his yaratan bu köpük formundaki saç kremini umarım deneyebilme şansınız olur :)

  Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi