7 Eylül 2014 Pazar

FLORMAR MAKE UP FİX SPRAY DENEYİMLERİM

Herkes makyajı tüm gün dayansın, akmasın ve bozulmasın ister öyle değil mi?Hele ki yaz sıcaklarında! Her ne kadar artık sonbahar kapımızda olsa da kışın da aynı problemi yaşayan arkadaşlarımız var.

Makyaj sabitleyici sprey denilince aklımıza hemen Mac markasının Fix spreyi geliyor.Bu ürünü çok beğenen de var, beğenmeyeni de.Ben bir sabitleyiciye yüksek bedeller ödemeyi istemediğimden Mac Fix Spreyi almamıştım, dolayısıyla sizlerden instagramda yorum istemiştim ve sizler de deneyimlerinizi bana aktarmıştınız.Böylelikle az çok benim de bilgi edindiğim bir ürün olmuştu.

Yapılan yorumlarda bu spreyin parlamaya engel olmadığı,  sadece makyajlı görüntüyü daha doğal gösterdiği, 1-2 saat daha fazla dayanıklılığını arttırdığı,  cildi ferahlatıcı bir etkisi olduğu yazıyordu.

Flormar da aynı şekilde birkaç formu farklı olmak kaydıyla bir makyaj sabitleyici sprey üretti.ÜRÜN NASIL?    Üzerinde Make Up Fix Sprey yazmasa herhalde dışardan baktığımızda ürünü saç spreyi sanabilirdik:) Dışı metal siyah kapaklı bu sprey sanki dışarıdan saç spreyiymiş gibi bir izlenim veriyor.Ancak önemli olan ambalaj değil elbette. Benim önem verdiğim nokta ürünün Türk üretimi olması.Biz de artık makyaj sabitleyici spreyler üretebiliyoruz ki bu gerçekten güzel bir gelişme.

  Ürün bildiğimiz gibi sprey formunda. Kullanmadan önce güzelce çalkalamak gerekiyor.Aksi halde yüzünüze sıvı değil sadece hava sıkarsınız.   Ürünü güzelce çalkaladıktan sonra yüzünüze 25-30 cm uzaktan sıkmalısınız.Aksi takdirde hem zarar verebilen sonuçlar elde edebilir ya da yüzünüzün tümüne değil küçük bir alanına ürünü sıkmış olursunuz.Zaten ürünün kullanma talimatında da açık açık yazıyor nasıl kullanılması gerektiği.Aman dikkat!

   Ben ürünü şu şekilde kullanıyorum:

    Ten makyajımı, allığımı, farımı ve eyelinerımı sürüyorum.Ancak...

• Rimelimi sürmüyorum, çünkü rimeli çözen bir yapısı olduğunu keşfettim,  rimelle uygularsanız ürün sıvı olduğundan hafif akma gözlemleyebilirsiniz.

•Ürünü sıkmadan önce dudaklarıma yüz temizleme pamuklarından birini sıkıştırıyorum.Çünkü ürün dudağınıza değerse alkollü gibi acı bir tat bırakıyor dudakta.Ürün zaten ruj koruyucu bir özellik taşımadığı için rujlu bölgeye sıkmanızın gereği yok.

• Dediğim gibi ürünü güzelce çalkalayıp cilde dağıtıcı bir şekilde daireler çizerek sıkmak gerekiyor aksi takdirde bölgesel uygulama yapar hatta nokta nokta sıvıları cildinizde görebilirsiniz.

GELELİM ETKİLERİNE...

   Gün içinde parlamayı engelliyor mu diye soracaksınız ilk olarak :

    Öyle bir dünya yok arkadaşlar.Aynı şey Mac Fix Sprey için de geçerli.Bu ürünler ciltteki parlamayı engellemez.Cilt tipimize uygun ürünler kullanmazsak istediğiniz kadar ürün sıkın, yine T bölgenizde parlama olduğunu görebiliriz.Bu ürün sadece PARLAMADAN KAYNAKLANAN ÜRÜN DALGALANMASINI VE TEN MAKYAJINIZIN ÇAMURLAŞMASINI ÖNLÜYOR.

    Benim T bölgemde yağlanma mevcut.Gün içinde ben de cildimde parlama gözlemliyorum elbette,  hatta sizlerin yakındığı o parlamayı seviyorum diyebilirim çünkü parlak görünümlü cildi daha çok severim. Ama hoşlanmayan arkadaşlarımız bu parlamaya engel olamayacaktır.Dediğim gibi ten makyajımızda gün içinde yağlanmadan kaynaklanan o dalga dalga görüntünün oluşumunu engelliyor yeter ki yüzünüzle oynamayın.

     Makyaj dayanıklılığına gelince ben tatmin edici buldum, makyajım akmadı, dağılmadı.

    İkinci iyi yanı da ürünü sıktığımda cildimdeki ten makyajının daha doğal bir görünüm almasını sağlamasıydı.Kimse kalıp gibi ten makyajından hoşlanmaz.Ürünü sıkınca ten makyajımın daha çok homojen hale geldiğini farkettim. Fondoten,  pudra ne varsa kalıp gibi durmadı.

     İnstagramda saat saat makyajlarımın durumunu paylaştım sizlerle.Sonuç hiç de fena değil.Bakın :)
   Ürün içeriğinde cildi ferahlatan salatalık özleri var, etkisini hissettin mi diye sorarsanız hissettim diyebilirim. YETER Kİ GÜZEL ÇALKALAYIN VE KULLANMA TALİMATLARINI DEDIĞIM GİBİ KULLANIN.

    Ürün 75 ml ve bereketli sayılabilecek düzeyde.Fiyatı da 14.50 TL idi ancak bu fiyatlar geçici olacaktır.

    Cildi aşırı yağlı olan arkadaşlarımız için çekince ile yaklaşsam da ürünü tatmin edici buldum diyebilirim.Ancak parlamayı engellemediğini özellikle belirtmek gerekiyor.


Umarım yazı hoşunuza gitmiştir.Sevgilerimle

Nihan
   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi