21 Eylül 2014 Pazar

FARMASİ SKİN CARE KURU VE HASSAS CİLTLER İÇİN GÜL ÖZLÜ BAKIM SERİSİ HAKKINDA YORUMLARIM

Herkes cildi sağlıklı olsun ister.Güzel bir cilt için çareyi bazen güzellik merkezlerindeki kimyasal uygulamalarda, ya da piyasada satılan bir çok markanın ürünlerinde arıyoruz.Aslında tedavi eden herşey doğada gizli.

   Cildimle ilgili olarak fazla çaktırmasam da ciddi problemler yaşadım özellikle son 3 hafta gerçekten zorlu geçti.Essence markasının sivilce karşıtı Pure Effect Pudralı toniği cildimi yaktı.Cildimde şişmeler, sivilceler ve fısırtılara sebep oldu.

   Dermatoloğa gidip duruma müdahale etmek gerekti ve doktorum cildimin inceldiğini; hassaslaştığını söyleyerek, doğallığından emin olduğum gül özü içeren cilt bakım ürünlerini kullanmamı tavsiye etti.Şükür ki ilaçlık bir durum söz konusu olmadı.

    Kuru ve hassas cilt yapısına sahip olan arkadaşlarımız illa ki Farmasi markasını kullanmak zorunda değil.Doğallığından emin olduğunuz bir markayı da tercih edebilirsiniz.Ben en çabuk ulaşabildiğim markayı tercih ettim.
TEMİZLEME SÜTÜ :

    Esasen beni kurtaran ürün bu arkadaşlar.Süt ve kremsi formda ferah bir temizleme sütü bu.İçeriğinde cilde nem veren Aloe Vera özleri de mevcut.Zaten gül özünün cilde faydaları oldukça fazla. Cilt elastikiyetini sağlama, gözenek sıkılaştırma ve özellikle hassas ve kuru ciltler için nem verme, cildi rahatlatma özellikleri olan gülü eğer alerjiniz yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz.     Dalin ile temizlediğim cildime önce bu temizleme sütünü uyguladım ben sorunlu dönemlerimde.Cildinize sadece bu temizleme sütünü dahi uygulasanız extra nemlendirici kullanmanıza gerek kalmıyor çünkü yoğun bir nemlendirme özelliğine sahip.Ayrıca E vitamini içermesi de yaşım gereği çok faydalı.

    Mis gibi has gül kokusu da benim en çok beğendiğim özelliklerinden biri oldu ve severek kullandım; devam da edeceğim kullanmaya.

    Ürünü kullanalı 3 hafta olacak neredeyse. Herhangi bir alerjik semptom, gerilme, kuruluk gözlemlemedim.Ben de sivilce de yapmadı.Hijyen gereği pompalı bir ürün olması da büyük bir artı.

    Bu ürünü sadece yüzünüze değil boynunuza da uygulamanızı tavsiye ederim zira gül aynı zamanda anti aging özellik içeren bir üründür. Boynumuz ise yüzümüzden önce kırışacak ilk bölgemiz olacağından boynumuza da bakım yapmayı ihmal etmemeliyiz.


   Ürün içeriğinde rahatsız edici materyaller yok, zaten firma paraben ve türevlerini kullanmadığı gibi hayvanlar üzerinde de deney yapmıyor.

   İlk uygulamada elbette sonuç almadım ama 1 haftadan sonra cildimin o yanık,  çatır çatır yanmış halini gerçekten güzel toparladı ve cildimi yumuşattı.Uzun süre de kullanabileceğim bir ürün 280 ml olduğunu düşünürsek.

TONİK :

    Tonik kısmına cildi toparladıktan sonra geçtim arkadaşlar.Çünkü cildim en ufak bir krem sürdüğümde dahi yanıyordu.Tonikte alkol olduğunu bildiğim için toniği kullanmayı cildimin toparlamasından sonraya bıraktım.


   Bu tonik de temizleme sütü sonrası kullanıldığında cildi ferahlatıyor.Ayrıca alkol barındırması dolayısıyla cildi sıkılaştırmak ve özellikle siyah nokta oluşumunu engellemek ile görevli.Benim siyah noktalarım belki cilt yapısı gereği belki de kahve ile haftada 2 kez peeling yaptığım için pek yok.Bu iki ürün sonrası da siyah nokta oluşumu problemi yaşamadım. Bu üründe de E vitamini bulunuyor.    Tonik de temizleme sütü ile aynı gramajda ve 280 ml.Uzun süre kullanabileceğim ürünler.Artık cildim toparlandığı için akşam eve geldiğimde ve sabah kalktığımda rutin olarak bu iki ürünü kullanıyorum ve çok memnunum.

   Unutmadan; gül kimi ciltlerde alerjik semptomlar yapabilecek bir üründür.Güle karşı hassasiyet gösteriyorsanız bu ürünleri KESİNLİKLE kullanmayın.Yukarıda da belirttiğim gibi kuru ve hassas cilt yapısına sahip olan arkadaşlarımız illa ki bu markayı kullanmak durumunda değil.Doğal olduğunu bildiğiniz başka bir marka ürününü de kullanabilirsiniz.
  

Sevgilerimle
   Nihan
Farmasi üyeliği için: İlgili linkten Farmasi kayıt formunu doldurduktan sonra en kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz iletişim numaranızdan aranırsınız. Kayıt bilgileriniz alındıktan sonra hemen Farmasi Üyelik işleminiz tamamlanır. Anında sisteme girip sipariş vermeye başlayabilir üye kaydedebilir ve kampanyalarınızı takip edebilirsiniz.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi