6 Ağustos 2014 Çarşamba

SELECTIVE AMMINO KERATIN SAÇ BAKIM MASKESİ YORUMLARIM

Saç bakımında ismini sıkça duyduğumuz keratinin saçlarımıza pek çok faydası var.Öncelikle keratinin ne olduğunu açıklamak ile başlamalı yazımıza.
    Keratin  saçımızda,derimizde, tırnaklarımızda ve dişlerimizde bulunan bir madde arkadaşlar. Ve bizler saçımızdaki keratin yapısına çoğu zaman ısıya ya da kimyasallarla zarar veriyoruz.Bu da saç uçlarımızın birbirine dolaşmasına ve dengesinin bozulmasına ve saçın donuk bir görünüme sahip olmasına neden oluyor.İşte "keratinin" tüm bu maddelere karşı aslında  “koruyucu” olarak görev yapıyor.Saçımızı, derimizi ve tırnaklarımızı koruyan madde keratin!
    Bu yazının kuaförlerde ısı yardımı ile yapılan keratin bakımı ile bir ilgisi yok.Ancak ürün içeriğindeki keratin aminoasitleri ile evimizde buna benzer bir bakım yapmamız mümkün.Bunun için de size önereceğim ürünlerden biri de Selective Ammino Keratin Saç Bakım Maskesi.   İster sağlıklı saçlara sahip olun, ister çok yıpranmış saçlara sahip olun saçlarımızın proteine (ki bu protein yakın zamanda takip ettiğim bir yerde iyiniyetli bir şaka da olsa hoşuma gitmeyen bir benzetmeye konu oldu), keratin ve provitamin B5e ihtiyacı var.Sağlıklı da olsanız geleceğe yatırım yapmak durumundayız.Post Menopoz dönemimizde vücudumuzdaki çoğu hormonun geri çekilmesi bizim ciddi saç kayıpları yaşamamıza neden olabilir.Bu sebeple özellikle 25-45 yaş aralığında geleceğimize yatırım yapmamız gerekmekte.

    Elbette çoğumuz bir çok yağ içeren saç bakım kürlerini kullanıyoruz.Ancak sadece yağ başlı başına bir bakım aracı olamıyor malesef.Belki saçlarımız uzuyor, kırık görünümü hafifliyor ama ya içerdeki durum? Biz sadece saçlarımızı görebiliyoruz!

   İşte Selective Ammino Keratin saç bakım maskesinde bu bahsettiğim saça faydalı olan herşey mevcut.Özellikle çok fazla yıpranmış saçları canlandırmaya yönelik olarak üründe hiperproteinli krem, keratin aminoasitleri ve provitamin B5 bulunmakta.Hemen faydalı içerik bilgisi ve hedeflerini sizlerle paylaşmak istedim.


Ürün Özellikleri :

* Çok zarar görmüş saçlar için  canlandırıcı hiperproteinli  maske içeriyor.

* Saçın ihtiyacı olduğu tüm protein ve nem yüklemesini maksimum düzeyde sağlamaya yardımcı oluyor.

*Keratin aminoasitleri ve provitamin B5 içeriyor.

*Kılcal yapıların canlılık kazanmasına ve korunmasına yardımcı bileşenler içeriyor.

*Saçın iç maddesinin yenilenmesine yardımcı oluyor.

*Düşük molekül ağırlığı sayesinde saça sızarak nemlendiriyor ve ağırlık yapmıyor.

    Evet saçtaki kılcal yapı diyoruz çünkü saçımıza uyguladığımız boya, jöle, sprey gibi işlemlerin saç gözeneklerini tıkadığı aşikar.Kuaförler ile yaptığım görüşmelerde karşıma çıkan en önemli cümle "SAÇ DERİMİZİN YÜZ DERİMİZDEN HİÇBİR FARKI OLMADIĞI"!O zaman saç derisindeki gözenekleri yani saçtaki kılcal yapıyı da korumamız gerekiyor.Sürekli tahriş olan ve kuruyan saç derisi, saç köklerini de zayıflatarak koparak dökülmelerine zemin hazırlıyor.Bunun için ise saçlarımızın kuvvet aldığı saç derimizi sürekli vitamin ve proteinler ile desteklemeli ve ihtiyacı olan nemi vererek saçlarımızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamalıyız.

    Selective Ammino Keratin Maskesi ile 4 hafta önce tanıştım.Oldukça bereketli bir ürün öncelikle 300 ml.Saçınıza uzun zaman yetebilecek bir ürün.Üstelik mis gibi muzlu süt kokuyor, kokusu sizi rahatsız edebilecek bir ürün değil.Perma, saç boyama, balyaj, röfle, klor zararları, saç akıtma işlemleri ile yıpranmış saçlara nokta atışı yaptığını kesinlikle söylemeliyim.

   Yalnız ürün ambalajında ürünün nasıl uygulanması gerektiği ilginç bir şekilde yazmıyor.Ancak marka sitesinde ürünü nasıl kullanacağınız belirtilmiş.Ben bu açıklama ile bağlı kalmadım tabii ki, daha da geliştirdim.

Sitedeki açıklama:

Temiz ve nemli saça masaj yaparak yediriyoruz ve minimum 5-10 dakika bekletiyoruz ( Dilersek bekleme süresinde ürünün saça daha güzel nüfuz etmesi için sıcak bir havlu ile saçlarınızı sarabilirsiniz)Daha sonra sadece bol ılık su ile duruluyoruz.

   Bana göre bu uygulama saç kremi uygulaması ile eşdeğer.Tam bir bakım değil.Size küçük bir tüyo vereyim banyoda saç kremi uygulaması yaparken hemen kremleyip durulamayın saçlarınızı.5 10 dakika tutun saçlarınızda.Saç kremi maske görevi görerek saçınızda işçi gibi çalışacak ve saçlarınız eğer soğuğa dönük ılık su ile yıkarsanız daha da parlayacaktır.

Ben nasıl uyguladım?

    Ki asıl bu yöntemin yıpranmış saçlar için kullanılması gerekiyor. Saçınızı saç yapınıza uygun bir şampuanla yıkayıp duruladıktan sonra nemini iyice aldırın.Saçınıza yeter miktarda tüm saçınıza uygulayarak bone ile kapatın. Bir güzel uyku çekin.Bekleme süreniz 7-8 saat arası olacak.Sabah kalktığınızda ise soğuğa dönük ılık su ile durulayın ve başka bir işlem yapmayın.Bu uygulama kür uygulamasıdır.Haftada 1-2  kez mutlaka bu kürü yapın.
   4 haftada bazen saç kremi olarak, bazen ise kür olarak uyguladığım bu yöntem ile;

* Saç derim inanılmaz ferahladı, yağ dengesi yerine geldi.

* Saçlarımda daha yoğun bir parlaklık elde ettim.

* Uzama hızı arttı ki 2 hafta önce boya yaptığım saçım 1 hafta sonra boya ister hale gelecek.

* Saçlarımda yumuşak ama dolgun bir görüntü var.

* Saç dökülme sayısı azaldı, günde 2-3 tel dökülme yaşıyorum.

* Fazla kırık problemim olmasa da saç uçlarım saçak saçak görünmüyor.

* O kadar çok bebek saçım var ki anlatamam.


Ürünün faydaları bu şekilde.ANCAK.....

    Üründe malesef parabenin tillahı var.Bozulmaması için ürün içeriğine konulan paraben türevlerine ben fazla takılmasam da ürün içeriğine takık ya da gebe arkadaşlarımız için malesef kötü bir haber bu.

   Bu olumsuz özellik dışında ürün gayet kullanılabilir ve saça gerçekten faydası olan bir ürün.Biliyorum Selective Ammino Keratin yazısını merakla beklediniz ancak, bu tip ürünlerin en az 3 hafta deneyimlenmesi gerektiğini sizlere belirtmiştim.Artık rahatlıkla sizlerle paylaşabilirim.

    Unutmayın saçlarınız mat, dolaşık ve incelmişse keratin desteği şart!

    Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

    Bakımlı günler diliyorum.

    Sevgilerimle
    Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi