18 Ağustos 2014 Pazartesi

PANTENE ANINDA HACİM VE DOLGUNLUK VEREN SAÇ BAKIM SPREYİ DENEYİMLERİM

Saçlarımız en önemli silahlarımızdan biri.Ancak ince telli ve çabuk sönen saçlara sahipseniz yapışmış ve dolgun görünmeyen bir görüntü hepimiz için kabus olabiliyor.

Bunun için aslında pek çok çözüm var.Örneğin krepe yapmak.Piyasada pek çok krepe tarağı bulabilirsiniz.Krepe yapabileceğiniz yerlere sıkacağınız istediğiniz sertlikteki bir saç spreyi vasıtasıyla krepe yapmanız mümkün ancak sonuç pek de kalıcı olamayabiliyor.

Krepe de yapsanız, köpük uyguladığınız saçı vigo ile de kurutsanız 2 saat içinde saçlarınızın düştüğünü hissedebilirsiniz.Dediğim gibi hele ki ince telli saç yapısına sahipseniz bu sonuç kaçınılmaz olabiliyor.

Bir de saçlarının çok az olmasından yakınanlarımız var ki saçı çok göstermek için uğraşıp duruyoruz.
Geçenlerde Pantene markasının anında dolgunlaştırıcı saç bakım spreyini görünce denemek istedim.Saçım az ve ince telli olmasa da pırasa gibi düz saçlarım var ve düz saçlılar bilir azıcık hacim dahi bizi mutlu eder.

Hemen kullanma talimatlarını okudum ve uygulamaya başladım. Talimat şişenin arkasında yazıyor:

"Tüm gün süren dolgunluk için ince telli saçlarınızın köklerine uygulayın.
 Nemli saça ya uçlarına ya da tüm saçınıza sıkarak uygulayın. Yuvarlak bir fırça ile ya da saçınız baş aşağı kurutun. "


Ürün sprey şeklinde, kokusu kötü değil ve az miktarda uygulama yetebiliyor.Sprey şeklindeki ürünleri seviyorum çünkü maske tipi ürünler yapı olarak bize daha kısa sürede gidiyor.Sprey olması bu anlamda çok daha kullanışlı . İçeriğinde kimyasallar da yok değil ama idare edilebilir bir içeriğe sahip.

   Kullanma talimatlarına kesinlikle uymanız gerekiyor arkadaşlar.Kuru saça sıkmaya kalkarsanız saçlarınızın kazık gibi olmaya başlayacağını kesinlikle söylemeliyim.O sebeple kuru saça uygulamayın lütfen.Kuru saçta spreyin ağırlığı saçı sertleştirdiği gibi çabuk sönmesine sebep oluyor.El ve ensenize de fazla temas ettirmeyin sert bir his algılayabilirsiniz.

    Ancak kullanma talimatına uygun bir uygulama yaparsanız saçınızın bir kat daha volüm kazandığını göreceksiniz.Ben bu kadar düz saçım olmasına rağmen saçlarımın dolgunluğunu koruduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Saç diplerine uygulanmış hali :Saç uçlarına uygulanmış hali :Bu aralar pantene güzel ürünler çıkardı. Özellikle saç rengini muhafaza etme konusundaki yazımda bahsettiğim color constantre ürünü benim Pantene markasıyla barışmamı sağladı. Çünkü şampuanları saçımı çok kolay yağlandırıyordu.Sanıyorum teknoloji geliştikçe daha da iyi ürünler piyasaya sunuluyor.

Umarım siz de benim gibi memnun kalırsınız.


Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi