24 Ağustos 2014 Pazar

NEW YORK COLOR YAZ SERİSİ YORUMLARIM

Türkiye'de mağaza açan yabancı menşeili kozmetik mağazalarının bize katkısı amerikan menşeili ve bizlerin bilmediği markalarla bizleri tanıştırmaları oluyor. Örneğin gratis bizi Wet n Wild ve The Balm ile tanıştırırken Watsons da bizlere New York Color (NYC) markasını tanıttı.

  NYC markası ile hepimizin tanışıklığı turbo coat ojesi ile oldu diyebilirim.Ancak işe yarar en iyi ürününü piyasadan çekmekle büyük bir hataya düştüler malesef. Makyaj ürünlerini beğendim mi diye sorarsanız rujları bir nebze iyi olsa da far paletleri çabuk taşlaşıyordu.

   Geçtiğimiz haftalarda Watsons denememiz için tekli far, lipgloss,  rimel ve oje gönderdi. Bizlere de deneyimleyip bloglarımıza yazmak düştü.

Öncelikle NYC City Mono Farından bahsedelim.  

NYC city mono eyeshadows metalic beyaz rengi bir farımız.Pigment olarak çoğun bir ışıltı içeren far gibi görünen bu tip farlar, içi biraz kazındığında gerçek yüzlerini gösterirler.Aslınsa dış görüntü olarak metalic ve yoğun ışıltılı gibi görünen far aslında alelade inci ışıltısı içeren normal bir fardır.

Alt tabaka aşırı pigmentli olmaz.Daha doğal görüntü elde edersiniz.Ve bu tip farları 15 gün kullanırsanız anca asıl şeklini görebilirsiniz.Resimde gördüğünüz gibi farın sol tarafında görüntü pırıl pırıl disco topu gibi.Ama sağ tarafında far matlaşmış vaziyette. 

Aynı durumu essence farlarında da göreceksiniz.
O sebeple kötü bir ürün olmasa da hileli bir üründür.Onun dışında normal beyaz bir far.Yani tozlaşmaya müsait hafif ışıltısı olan beyaz bir far olduğunu kazıyarak çok net anlayabilirsiniz.

Yine de farın kullanıldığı ve aynı zamanda aşağıda bahsedeceğim Show Time Volumizing Mascaranın kullanıldığı göz makyajını paylaşalım;

İkinci bahsedeceğim ürün ise NYC İn a Minute Quick Dry Ojeleri,

   Watsons ailesi bu ojeleri yaz ürünü olarak lanse etse de bu iki oje aslında NYC standları olduğundan beri varlar.Yani yeni ürün falan değiller.
    Bize iki ürün gönderildi.Birincisi Times Square, diğeri de Spring Street ojeleri. Altta sırasıyla renklerini görebilirsiniz.


                    224 Times Square                        221 Spring Street   Arkadaşlar bu ojeler çabuk kuruyan seriye ait.Eğer tek katta rengini veren ojeler olsa evet ojeler kısa sürede kuruyor diyebilirim.Ancak asıl rengi 2 ya da tırnak büyüklüğünüze göre 3.katta elde ettiğiniz için ojelerin bu katlarda vaad edilen sürede kuruduğunu söyleyebilmek imkansız.

    Keza sürerken dalgalanma ve çabuk katılaşma problemi yaşadım.Dalgalanma konusunda yorum benim tırnak yüzeyimin büyüklüğü ile ilgili olabilir, zira tırnak yatağı daha küçük olan arkadaşlarımız bu problemi yaşamayabilirler.Katılık problemi ise aşikar, oje belli bir müddet sonra sakız gibi sünüyor ve çabuk katılaşıyor.

Üçüncü ürünümüz ise NYC KissGloss 535 Jay Walking Jam rengi.   Hafif bir parlatıcı, günlük makyajlarda kullanılabilecek,  kıvamı orta yoğunlukta hafif renk veren ve azıcık pırıltı içeren bir lipgloss.Ruju sürdüğünüzde meyve aromasını hemen hissediyorsunuz, bu aroma benim için problem değil ancak ruj tadlarına ve kokularına hassasiyet duyan arkadaşlar bu ruju tercih etmemeli.

     Hele ki bu lipglossları rüzgarlı havalarda kesinlikle kullanmayın, yağlı bir ürün ve saçınıza yapışabiliyor.Onun dışında dudak kenarlarına taşma yapabilen bir lipgloss.


Dördüncü ürünümüz ise içlerinde en çok beğendiğim NYC Show Time Volumizing Mascarası.     Mascara özellikle makyaja yeni başlayacak genç kızlarımız için ideal bir fırçaya sahip, fırça yapısı ince ve etrafa rimeli bulaştıracak bir sürümü yok.Rimeli çok kolay ve kirpikleri tek tek ayırarak uygulayabilirsiniz.     Rimeli yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ve döküntü, akma, dağılma, harelenme problemi yaşamadım.Çok dolgunlaştırıcı bir özelliği var mı derseniz yok ama tek tek ayırması ve verdiği hafif dolgunluk gayet tatmin edici. Fiyatının 7.99 olması da bu özellikleri ile düşünüldüğünde gayet olumlu hale getiriyor bu rimeli.

     Açıkçası günlük, severek kullandığım rimeller arasına girdi diyebilirim,  hatta bitince yeniden almayı düşünüyorum harelenme yapmamasından dolayı.Bu da uygulanmış bir göz makyajı :  Arkadaşlar, far konusunda yaptığım yorum acımasızca gelebilir,  ancak bu tip farlar göründüğü gibi değildir. Yorumlar yanıltıcı olabilir bu sebeple. O yüzden ben farı kazıyarak görüntüsünü paylaşmak istedim. Metalik görüntü isteyenler bu farı tercih etmemeli. Benim için dürüstlük herşeyden önce geliyor, varsa bir şey söylemeden geçemem vicdan meselesi bu.

O sebeple durumun bu olduğunu açık yüreklilikle söylemeyi isterim.


Herkese Sevgilerimle...
Nihan
    
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi