12 Temmuz 2014 Cumartesi

SİMLİ OJE ÇIKARMA SORUNUNDA ALÜMİNYUM FOLYO YÖNTEMİNE ELVEDA DİYORUZ

Simli ojeler birkaç senedir hayatımızda.Aslında simli ojeler için en kolay nail art desek yeridir, hem ışıl ışıl olması da elimizdeki şıklığı tamamlıyor.

   Ne var ki ojeleri kullandıktan sonra çıkarabilmek tam bir sorun.Oje içeriğindeki simler oje sıvısı ile birlikte tırnağa öyle bir tutunuyor ki küçücük bir pamuk o ojeleri kolayca çıkaramıyor.

   Türk kadını akıllıdır, artık kendi keşfimiz mi yoksa yurtdışından alıntı mıdır bilmiyorum ama alüminyum folyo yöntemi ortaya çıktı.Alüminyum folyo yönteminde folyoları tırnağı kaplayacak şekilde kesmek minik pamukları asetonlayarak tırnakların üzerine koyup folyo ile sarmak ve 5 dakikadan fazla bekletmek gerekiyordu.ZAMAN KAYBINA GEREK VAR MI?

    Şimdi düşünün; alüminyum folyo hemen parçalanan bir materyal.Bıçakla ya da makasla kesmeniz gerekli ki tırnağı kaplarken parçalanmasın.Parçalanırsa zaten simli ojeler çıkmaz hava alacağı için.Hem kırk saat folyoları kes,  pamukları asetonlayıp tırnağa yerleştir... Zor iş!

KOLAY YÖNTEM ARAYIŞI...

    Limon bakımındaki çanak yöntemini buraya nasıl uyarlayabilirim diye düşündüm ve herşey düşündüğüm gibi gelişti.Artık simli ojeleri kolayca çıkartmak daha kolay!
     Bunun için sadece üç şeye ihtiyacımız var:

* Aseton
* Çorba Kasesi
* Tiftilmiş pamuk

YATAK YÖNTEMİ NASIL YAPILIR? 1- Tiftilmiş pamukları kasemizin içine koyarak tırnaklarımıza yatak yapıyoruz.Yatak yapmamızın sebebi tırnağımızın parlak yüzeyine sarar vermemek.Zira bazen asetonlu pamuk ile ovduğumuz tırnaklarımız bu şekilde zarar görebiliyor.Hele folyo bazen jilet gibi kesebilen bir materyal.Ters bir hareketle tırnak yüzeyine zarar verebiliriz.


2- Pamukların üzerine pamuklar ıslanacak şekilde asetonumuzu döküyoruz.


3- Ojeli tırnaklarımızı bu hazırladığımız asetonlu yatağımıza yerleştirerek ojelerimiz yumuşayana kadar bekliyoruz.Bu şekilde  arada sırada ojelerin çıkıp çıkmadığını kontrol edebileceksiniz.Folyo yöntemiyle kontrol etmeniz imkânsızdı.


    İşte bu kadar!! Yatak yöntemi ile;

* Sadece zor çıkan simli ojelerinizi değil, sand/kum efektli ojelerinizi de kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

*Tırnak yüzeyiniz kesinlikle zarar görmez ve çizilmez.

* Hazırlanışı ile zaman kazanır, folyo ayarlamaya uğraşmazsınız.

* Ojenizdeki simler elinizin her yerine bulaşmayacaktır.

* Ojelerinizin çıkıp çıkmadığını kontrol etmeniz için açmanız gereken bir folyo ve kaldırmanız gereken bir pamuk yok :)

     Nasıl ama :) Herşeyin bir çaresi var unutmayın! Ben internette yatak yöntemine hiç rastlamadım kızlar, hani benzer bir düşünce ile yapılmış mıdır diye baktım ama bulamadım.Haliyle sanıyorum blog ve instagram olarak İLK KEZ nihanperide yer almış oldu.Dolayısıyla tekrardan rica ediyorum emeğe saygı duyulmasını.İsim etiketi olmaksızın yapılan paylaşımlar sorumluluk doğurur; sıkılmayalım.


     Yepyeni güzellik önerileri ve ürün analizleri ile başka bir yazıda görüşmek üzere arkadaşlar.


Sevgilerimle

NİHAN
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi