29 Temmuz 2014 Salı

HAPPY HOLİDAYS BY NİHANPERİ :RİMEL DENEMESİ : FARMASİ ALL İN ONE MASCARA YORUMLARIM

Yeni bir marka ile tanıştığım zaman göz ürünlerini denemekten çekinirim.Genelde ruj, allık gibi ürünleri alır biraz kurcalarım. Göz cilde nazaran daha tehlikeli geliyor bana.Zira bir enfeksiyon kaparsa olay körlüğe kadar gidebilir; cildinizi bir nebze toparlarsınız.Ama ya gözünüzü?

   Açık konuşmak gerekirse birşeylere üye olmayı pek sevmiyorum.Ona bağımlıymışım gibi geliyor ki; çocukluğumdan beri hep fikren ve tabiatım gereği özgürdüm, kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrendim. Oriflame bana fazlasıyla yetiyordu...Sonra mevzuatlarda helal kozmetik şartlarına rastlayınca blog için yaptığım araştırmalar beni Farmasi ile tanıştırdı.Deneyimleyip sizlerle paylaşmam için pek çok ürün kullandım ve yapım gereği altta kalamazdım bu jestin karşısında.Üye oldum ve kendi ihtiyaçlarımı almaya başladım.İyi ki de olmuşum!
Oriflame The One Lash Resist rimelinin kirpiklerimi döktüğünden bahsetmiştim.Maybelline Colossal Go Extreme ile göz altlarımdan hare ayıklamaktan yorulduğum için gerçekten tepemin tası attı.Ben de Farmasi kataloğundan All in One Mascarasınun siparişini verdim.Rimel kıvrık fırçası ile dikkat çekiyor.Bu tip fırçaların eğimli olması; düz ve düşük kirpiklerin kıvrık ve kalkık durmasını sağlamak için olduğunu söylemeliyim.Yalnız dikkatimi birşey çekti paylaşmadan edemeyeceğim.Katalogda fırça ucu sanki çengel gibi görünüyor ama benim aldığım rimel fırçası katalogdaki gibi çok kıvrık değil.Yakın çekimden olabilir diye düşünüyorum.

      Katalogdaki fırça :

     

   Kendi çekimim :Rimelin en güzel yanı; içeriğinde KERATİN bulunması.Bu ara keratinli ürünlere takmış durumdayım; çünkü keratin kirpik yapısını oluşturan temel proteinlerden biri.Kirpikleri besliyor ve onlara bakım yapıyor üstelik kalınlaştırarak.

    Rimeli uygularken hiç zorlanmadım, fırça yapısı kirpik şeklime hemen oturdu.Uygulama sırasında kirpiklerinizde hissettiğiniz ilk şey kirpiklerinizin tel tel ayrıldığı. Dolayısıyla doğal bir görünüm olacağını anlayabiliyorsunuz.

     İkinci katta daha siyah ve daha yoğun kirpikler elde edebiliyorsunuz.Renk olarak evet siyah ama çok yoğun bir siyah olduğunu söyleyemem.Kirpik yapım gereği düz ve düşük kirpiklerim yok.O sebeple kirpiklerimi çok güzel kıvırdı ya da kaldırdı dersem sizleri yanıltmış olurum.Kirpiklerim normalde nasılsa o halinin daha hacimli görüntüsünü verdi. (ilk resimde görebilirsiniz)

     Gelelim en çok beğendiğim özelliğine.Akmıyor, dağılmıyor ve topaklanmıyor.Yazlığın sıcağında kullandım hiçbir harelenme gözlemlemedim.Lancome Hypnose (özel tasarım) rimelin dahi hare bıraktığı deneyimlerimin arasına harelenmeyen rimel olarak bu ürünün girmesi mutlu edici bir durum.Çünkü Türk malı!

    Fiyatları da çok uygun arkadaşlar.Bütçeyi zorlamayan, kirpikleri tane tane ayıran, biraz da hacim veren, herşeyden önce akıp dağılmayan bu mascara ile tanıştığım için mutluyum.Yaz aylarımı geçireceğim mascaramı buldum!

     Kış ayları için de Farmasi Star Look Mascara'yı deneyeceğim gibi görünüyor :)


Sevgilerimle


Nihan
     
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi