28 Temmuz 2014 Pazartesi

HAPPY HOLİDAYS BY NİHANPERİ :OTACI BITKISEL ÖZLÜ LİMONLU&ZEYTİNYAĞLI ŞAMPUAN YORUMLARIM

   Limonun etkilerini az çok hepimiz biliyoruz öyle değil mi? C vitamini bakımından zengin, antiseptik, dinçleştirici, canlandırıcı bir ürün olan limonun daha bir çok faydası bulunmakta. Özellikle parlaklığını yitirmiş saçlarda kısa zamanda etkisini gösteren bu şampuanı 2 şişe (evet yanlış duymadınız tam 2 şişe! ) bitirdikten sonra yazmak istedim.

    Şampuan gücünü limondan yani tam bir C vitamini deposundan alıyor.C Vitamini aslında her derde deva! Mesela,

* Yorgun ve kararmaya yüz tutmuş göz altları
*Matlaşmış saçlar
*Sürekli kırılan tırnaklar
*Enfeksiyonlara karşı bağışıklık sisteminin güçlendirmek için en çok ihtiyacımız olan vitamin türevi C vitaminidir.    Işte biz bu yazımızda C vitaminin saça olan etkisini vurgulayacağız.Bu sebeple limon özlü Otacı Bitkisel Şampuandan bahsetmemek olmaz.

    Otacı Bitkisel Özlü Şampuan limon özleri içeriyor,  dolayısıyla C vitamini yönünden zengin, içeriğinde saf zeytinyağı olmasından dolayı oldukça güvenilir, kısaca doğal bir şampuan. İçeriğindeki limon özleri saça ışıltı ve enerji vermeyi, saf zeytinyağı ise saça bakım yaparak yumuşaklık vermeyi hedefliyor.Ürün içeriği gayet güzel, SLS, SLES, PARABEN, FORMALDEHİT, HAYVANSAL İÇERİK ve tahriş edici sert temizleyici içermiyor.İçeriğe önem veren arkadaşlarımız rahatlıkla tercih edebilir.

     Ürün 450 ml.Keşke 750 ml gibi büyük boyları da üretilse.Duş esnasında elinize döktüğünüzde saydam sarı, akışkan bir sıvı şeklinde olduğunu görüyorsunuz.Saça uyguladığınızda diğer şampuanlara nazaran daha az köpürdüğünü fark edeceksiniz.Sanmayın köpürmezse saçınızı iyi temizlemeyecek!

BU BİR ŞEHİR EFSANESİDİR! TEMİZLEMENİN ŞAMPUANIN ÇOK KÖPÜRMESİ İLE BİR ALAKASI YOKTUR. ŞAMPUANIN ÇOK KÖPÜRMESİ DEMEK İÇERİĞİNİN HİÇ DE DOĞAL OLMADIĞINI GÖSTERİR BİZE!

   Haliyle biz de şampuanın bu yönden daha güvenilir olduğunu anlayabiliyoruz.Saçları gayet güzel temizlemekle kalmayıp saç derisine de hoş bir ferahlık sağlıyor. Zaten limonun iyi bir arındırıcı olduğunu düşünürsek saçlarımızın temizliğini en güzel şekilde yapacağından şüphe duymamak gerek.

    Kokusu aslında çok da hoşunuza gitmeyebilir,  çünkü mis gibi parfüm koktuğunu söyleyemem.Ferah bir limon kokusu alıyorsunuz ve gerçekten rahatlatan bir kokusu var.

    Yukarıda limonun saça güzel bir parlaklık verdiğini yazmıştım. EVET! Düzenli olarak kullanıldığında saçınızdaki canlanma ve parlaklık dikkatinizi çekecektir.

   Bitkisel şampuanların benim tecrübelerime göre en büyük handikapı saçı sertleştirmesi.Ancak bu şampuanı kullanmaya başladığımdan beri herhangi bir sertleşme ve keçeleşme gözlemlemedim.Sadece taramak biraz problem yaratabilir.

   Kimi şampuan zor durulanır ama ben bu şampuanı durularken hiç de zorluk çekmedim.Açıkçası memnun kaldığım şampuanlar arasına girdi.

    Alerjik ciltler genelde şampuana kaşıntı ve pul pul deri döküntüsü şeklinde cevap verir. Ben kaşıntı ve kuruma da gözlemlemedim.Dolayısıyla 3.şişeme rahat bir şekilde başladım. Özellikle verdiği parlaklık ve ferahlık hissi gerçekten çok güzel.

    Bir eleştirim olacak sadece,  bu marka şampuanların indirime girdiğini daha hiç görmedim. 450 ML e göre fiyat malesef biraz pahalı (15 lira) ama çok memnun olduğum için bir sakınca görmüyorum hakediyor çünkü.

   Sonuç olarak büyük bir rahatlıkla bu şampuanı önerebilirim :)

   Siz hangi bitkisel seriyi kullanıyorsunuz?  Tecrübeleri paylaşalım!

  Sevgilerimle

   Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi