4 Temmuz 2014 Cuma

KREM RENGİ FRENCH MANİKÜR İLE TAKMA TIRNAK ETKİSİ NASIL YARATILIR

Herkese merhaba,

Pek çoğumuzun manikür deyince aklına Fransız manikürü geliyor öyle değil mi:) Dergilerde gördüğümüz hatta son yıllarda protez tırnak ya da takma tırnaklarda da hazır olarak sunulan fransız manikürünü sadece rakı beyazı diye tabir ettiğimiz soft beyaz alt tonlu ojeler ile yapmamız şart değil.Zaten satılan takma tırnaklarda da değişik renkleri görebiliyoruz.

Fransız manikürü kısa/uzun her tür tırnağa uyum sağlayan bir manikür çeşidi.Ancak herkesin tırnak yatağı bir değil. Tırnak yatağı dediğimiz yer tırnağımızın ten rengi/pembe renkte görünen yerleridir.Haliyle uzayan beyaz renkli kısım olduğundan özellikle ince çizgi ile yapılan fransız manikürlerinde o beyaz kısmın kamufle edilmesi hepimiz için sıkıntı olabiliyor.O sebeple ben de sistemi değiştirip tırnak rengini opak bir nude tonlu oje ile sabitleyip fransız manikürü yapılmasından yanayım.
O zaman başlayalım :)1- İhtiyacımız olan baz için camel/pudra/krem renkli bir oje, çizgi için kireç beyazı bir oje ve parlak görünüm/sabitleme için bir top coat.   Ben tercihimi Pastel markasının yeni çıkardığı nude serisinin CAMEL renginden yana kullandım.Her ne kadar fırça izi yapma ve koyulaşma sorunu olan bir oje olsa da 2-3 katta istediğim opak görüntüyü sağlıyor.Öncelikle nude tondaki ojemizi tırnağımızın tamamına uygulayıp kurumasını bekliyoruz.Özellikle kurumasını bekliyoruz dedim ki ojeniz kurumazsa çekeceğiniz çizgi alttaki oje ile karışabilir ve dalgalanma yapabilir.

2- Çizgimizi yapabilmek için ben Sally Hansen markasının beyaz ojesini tercih ettim.İlla ki bu ojeyi kullanmanıza gerek yok ama uyarmalıyım ki Flormar Quick Dry serisinin beyaz ojesini kullanmayın.Alttaki bazı yumuşatıp tırnak üzerinde batik yapmaya başlıyor.    Fransız maniküründe çizgi kalınlığı ya da inceliği sizin artık zevkinize kalmış bir şey.Zira alttaki nude rengi tırnaktaki uzatan kısmı tamamen kamufle ettiğinden alttan beyaz kısım göründü derdi yaşamanız mümkün değil; istediğiniz kalınlıkta ve incelikte çizginizi çekebilirsiniz.

3- Çizgiyi çektikten sonra haliyle tırnağınızın çizgi kısmında çok hafif bir çıkıntı olacak ikinci ojeden dolayı.Bunu yok etmek de top coat ojenin görevi olacak.Böylelikle tırnak yüzeyiniz hem parlak olacak, hem yükselti farkını yok edeceksiniz, hem de ojeniz çok daha uzun bir süre dayanıklı hale gelecek.

İşte sonuç: Sanki marketlerden aldığımız fransız manikürlü takma tırnaklar gibi değil mi :)

Neden tek parmağa uyguladığıma gelince; Pastel nude serisini çabuk koyulaşmasından dolayı beğenmedim.Diğer tırnaklarıma geçtiğimde daha da koyulaştı ve sizlere göstermek için acele ettim açıkçası.(ojeyi 3. kez kullanıyorum onu belirteyim)Bunun için siz elinizdeki diğer markalara ait nude tonları kullanabilirsiniz.


Sonuç olarak hem tırnağımızın yüzeyi çok güzel ve temiz bir görünüm aldı, hem de farklı renk seçeneği ile dikkat çekebilecek kadar güzel :)

Bundan sonraki oje paylaşımım Nihanperi projesi olan Türk Manikürünü tasarlamam ile ilgili olur muhtemelen.Artık bizim de bir manikürümüz olsun istiyorum.Haliyle ilk paylaşım benden gelecek; o sebeple emeğe lütfen saygılı olalım olur mu :)


"blog meclisinden dışarı" dipnot : taklidin farkındayım ve çok eğleniyorum :))Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle...

SEVGİLERİMLE...

NİHAN


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi