21 Temmuz 2014 Pazartesi

KOYU RENK OJELERİ SORUNSUZ ÇIKARMA TEKNİKLERİ

Merhabalar!

Kadınsal mevzularımızı kolaylaştırmak için önerilerimize devam ediyoruz.Bizi biz yapan şeylerden biri de kırmızı ya da bordo ojelerdir öyle değil mi? Peki bu sevdamız nereden geliyor?

Cevap? ÇOCUKLUĞUMUZDAN:)))

Hele ki benim gibi 80li yıllarda doğanlar çok daha iyi bilir bunu.O zaman hatırlatalım.Kimler kırmızı ojeli el şeklindeki sabunlukları hatırlıyor? Hani şu fayanslara monte edilenlerden :)))


Eveeet!!! Dediğinizi duyar gibiyim!

Işte bizim kırmızı oje sevdamızın kaynaklarından biri de bu.Ama ojeyi sürmek güzel de çıkarması problem! Asetonlu pamuğun rengini alan pembe pembe parmaklar, kaç kere silinen eller? Eh bunlara da bir çözüm bulmak lazım!

Şimdi anlatacağım çözüm yolu tamamen eskilerin kullandığı bir yöntem.Gerçi son zamanlarda koyu renk ojeleri çıkarmak için tasarlanan asetonlar da var ama inanın onlar da bir yere kadar sonuç veriyor.

1.TEKNİK- TURBO GÜÇ VAZELİN!NE YAPMALI?

   İhtiyacımız olan tek şey vazelin :)) Evet vazelin ile hem tırnak etlerini yumuşatmaya hem de bordo/siyah/kırmızı ojeleri tırnak kazımadan çıkartmaya var mısınız? :)

     O zaman tırnakları etler dahil vazeline bulayınız efendim.Dilerseniz ellerinizi vazelinin içine sokup 5 dakika bekletin, dilerseniz bol bol sürüp bekleyin seçim sizin!

    5 dakika sonra vazelinde bekletilen tırnaklarımızı asetonla silmek çok kolay olacak.Silin tırnakları bakın bakalım kalıntı eskiye nazaran nasıl :)

   Tırnak bakımı ile ilgili pek çok yazı paylaştım instagram ve blogda.Bu yapacağınız işlemin dahi tırnaklara faydası var.Nasıl mı?

    Vazelin içeriğinde keratin bulunur ve keratin tırnakları bir folyo gibi kaplar, korur.Aynı zamanda vazelinle yumuşayan tırnak etlerine hem daha kolay manikür yapılır ya da manikür yaptırmayanlar için geriye itme yöntemi daha zahmetsiz hale gelir.O sebeple bir yandan tırnaklara bakım yaparken diğer yandan koyu renk ojelerimizi kolay bir şekilde çıkarabiliriz.

2.TEKNİK- NAYLON ÇORAP-ANNEANNEMİN DİZ ALTI ÇORABI YÖNTEMİ (+18)

(Kübra'cım kulakların çınlıyor mu ;)

    Merak etmeyin banka soymayacağız, amacımız sadece koyu renk oje çıkartmak! :))) Koyu renk ojelerimizin tırnakta pembelik yaratmaması için en güzel temizleyici caaart diye kaçırdığınız için burnunuzdan dumanlar çıkarak baktığınız seksapalitasyon oranı tavan yapmış çorabınızdır!!! :)))))

Müjdee müjde sizeee :)))    Kaçan çorabınızı büzerek üzerine aseton döküp tırnaklarınızı silin.Oje kolaylıkla çıkacaktır.Çıkarır mı diye soru işaretleri ile bakmayın yüzüme; halıya dökülen ojeyi çıkaran o seksi çorap tırnaklarınızın ojesini mi çıkaramayacak!

    Evet, bu makyaj ve güzellik bloglarında bir ilktir, denemesi bedavadır ve aslında 60'lı yıllarda yapılan pek revaçta bir yöntemdir.Ha limonu da mı icat ettin diyenler vardı, hayır, emin olun naylon çorabı da ben icat etmedim :)

  Gördüğünüz gibi hayatta herşeyin bir çaresi var, güçlü ve zeki kadın herşeye çözüm bulur! Bizler dünyanın en zeki varlıklarıyız! Bu dünyada zeki erkek timsali bana göre tek kişidir, o da bloğumun en güzel köşesinde yerini almış durumda zaten.O sebeple zekanızın ve pratikliğinizin keyfini çıkarın hanımlar.Eminim iki salınsanız sizden de daha ne tüyolar çıkar!

Hadi denemesi bedava :)

Emeğe saygı!

Herkese sevgiler :)

Nihan


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi