28 Temmuz 2014 Pazartesi

HAPPY HOLİDAYS BY NİHANPERİ :GARNIER AMBRE SOLAİRE DRY MİST 50 SPF YAĞSIZ DOKUSU İLE KORUYUCU SPREY YORUMLARI

Herkese mutlu bayramlar, tebrik faslını geçtikten sonra ben yine klavye başında Happy Holidays yazılarıma devam ediyorum.

    Güneş ürünleri yazımıza Garnier Ambre Solaire +50 spf Yağsız Dokusu İle Koruyucu Sprey ile devam ediyoruz. Güneş hepimize büyük bir enerji verdiği gibi cildimize zarar vermeye de tam gaz devam ediyor.Ozon tabakasının deformasyonu arttıkça bu zararlı etkiler de malesef devam edecek.

    Günümüzde artık her ten rengi korunmaya muhtaç vaziyette.Koyu tenler güneşe daha çok dayanıklıdır diye bir kaide yok.Kendimden örnek vereyim 50 faktör güneş losyonları ile de gayet bronzlaşan biriyim.Ancak çevredeki kulaktan dolma bilgiler ile aklınız karışmasın.

"Ben 50 faktörlü güneş koruması ile hayatta yanmam"
    Böyle bir durum yok, sadece bronzlaşma süreniz uzayacak ve daha kalıcı bir bronzluk elde edeceksiniz!

    Bunu ben demiyorum artık uzmanlar da aynı fikirde! Ozon tabakasındaki deformasyon büyüdükçe küresel ısınmanın da  etkileriyle en az 30 faktörlü güneş kremi kullanmamız şart yaz aylarında! Ben de öyle yapıyorum,  evet belki bronzlaşma süresi uzuyor ama lekelenme, ben oluşumu, soyulma, haşlanma gibi sorunlarım hiçbir zaman olmuyor.      Garnier markasının BB güneş koruyucu kremini hiç sevmemiştim ama vücut ürünlerini severek kullanıyorum.Bu sene yeni çıkan Dry Mist Koruyucu Spreyini edindim ve iyi ki edinmişim dedim.O kadar rahat ettim ki!

   Bu ürün kuru Sprey koruyucu olarak piyasaya sürülmüş.Mexoryl XL içeren patentli fotostabil filtreleme sistemi sayesinde güneş yanığı ve cildin erken yaşlanmasına sebep olan UVB ve UVA ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayan bu sprey içerik olarak paraben bulundurmasa da ALKOLSÜZ olduğunu iddia edip içeriğinde  "benzyl alkol" barındıran bir ürün.


   Ancak ben içeriğe fazla takılan bir insan değilim.Sadece uyarma gereği duyuyorum.Benim için koruma özelliği ve yapış yapış his vermemesi, beyaz kalıntı bırakmaması bir güneş losyonu için yeterli.

   Ürün tam istediğim gibi çıktı, önce çalkalıyorum sonra tüm vücuduma sıkıyorum.Sıktığınız zaman beyaz görünümlü olan krem cildinize sürdüğünüz zaman hemen emilerek kuruyor.Tek bir kum tanesi yapışması söz konusu değil! Üstelik çok hafif!     Eskiden güneş kremlerini sürdüğümüzde suya girince sevimli hayalet casper şeklinde bembeyaz olurduk.Kum yapışması, yapış yapış bir his  ve hayalet gibi bir görüntü gerçekten rahatsız ediciydi. ANCAK GARNIER AMBRE SOLAİRE DRY MİST 50 SPF YAĞSIZ DOKUSU İLE KORUYUCU SPREY KULLANDIĞIMDA BU ŞİKAYETLERİMİN HİÇBİRİNİ YAŞAMADIM.Kokusu da ferah ve kalıcı.

      Yalnız uyarım ürünü kullanmadan önce güzelce çalkalamanız.Her ne kadar suya dayanıklı olsa da; ürünü bir kere sürmeniz gün boyu koruma sağlamaz, belli aralıklarda ürünü tekrarlayın ve yine de güneşin altında uzun süre durmayın.
Bu ürünle güneşlenmek çok keyifli!


  Keyifli bronzlaşmalar...
  Nihan
    
   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi