20 Temmuz 2014 Pazar

FARMASİ TEN ÜRÜNLERİNE GENEL BİR BAKIŞ -FARMASİ HİGH PERFORMANCE ANTİAGİNG& SHİNE CONTROL 16 H FONDOTEN

   Evet 4 hafta geçti ve yazı alarmımız çaldı.Artık gönül rahatlığı ile Farmasi ürünlerinden bahsedebilirim.

    Helal kozmetik yazımı okumuş muydunuz? O halde Farmasi ürünlerinden bahsetmeden önce BURAYA tıklayarak öncelikle helal kozmetik konusunda kısa bir bilgi edinmek hepimiz için çok faydalı olur.Zira bu yazı Farmasi ürün içeriğine korku dolu gözlerle bakmamamız gerektiğini bize hatırlatacak.


   Biliyorsunuz ki Nihanperi'nin üslendiği en büyük misyon Türk sermayesine katkıda bulunmak ve Türk kozmetiğini daha yüksek seviyelere ulaştırmak.Farmasi de Türk kozmetik markalarından biri.Istanbul Ömerli'deki fabrikalarında üretimlerine devam eden Tan-Alize Kozmetik A.Ş'nin yarattığı Türk Markası. Bloguma yazarken memnun kaldığım ürünlerden Made in Turkiye diye bahsetmek benim için inanılmaz bir mutluluk!


    Açılışı ten ürünleri ile yapmak istedim.Ten ürünleri deyince akla BB krem, Concealer, Fondoten vs. geliyor.Ben de en çok beğendiğim üründen yani Farmasi High Performance Antiaging & Shine Control 16 h Fondoten ile başlayayım.

FARMASİ HİGH PERFORMANCE ANTİAGİNG &SHİNE CONTROL 16 H FONDOTEN


     Kalıcı fondoten olarak bugüne dek bir çok fondoten kullandım.Tek tek de saymayalım ama en iyi örnek Loreal İnfalliable fondotenidir.Özellikle yaz aylarında sıcakların bastırması ile yüzlerimizde durmayan fondotenlerden yakındığımız süre zarfında aslında ihtiyacımız olan fondoten tipi bu! Keza karma ve yağlı ciltler için de mevsim ne olursa olsun meydana gelen parlama problemleri; hatta 35 yaş sonrası kırışıklık görünümünün artması gibi durumlarda da bu tip fondotenleri seçmemiz gerekiyor.

   Fondoten içeriğindeki anti-aging aktifi (Thermus Thermoshilus deniyor buna) sayesinde oluşmuş kırışıklıkları azalttığı, yeni yaşlanma izlerinin oluşumunu engellediği ve hücresel yapılanmayı arttırarak, cildi güneş ışığının zararlı etkisinden koruduğu söyleniyor. Yaşa bağlı oluşan lekeleri azaltıcı özellikleri de var bu fondotenin.

     Ben de ürünü kullanmaya hemen başlayıp telefon alarmını kurdum.Biliyorsunuz ki geçirdiğim operasyon sonrası yüzümde üç tane geçici iz var ve şuanda fondotenden beklentim en azından izlerimi kapatması.Kapattı da. İnstagramda bu fondoten ile yapmış olduğum makyajlarda izlerin gayet güzel kapandığını hep birlikte gördük.
  
    Gün içerisinde parlama gibi bir sorunum kesinlikle olmadı.Çizgilerim olmadığından kamufle etti mi anlayamıyorum ama kapatıcılığından ve gün içinde ağırlaşmama özelliğinden çok memnun kaldım.

    Ürünün özellikleri sadece bunlar ile de kalmıyor.Üründe spf 15 özelliği var, bu da yazın yüzünüze baz olarak güneş koruyucu üzerine sürülebilecek bir fondoten olduğunu gösteriyor (beyaz tenler için), esmer ve bronz tenlerde rahatlıkla tek başına uygulama yapabilirsiniz.

    Ürün içeriğinde markanın helal kozmetik sertifikasına rağmen paraben ve paraben türevlerini görüyoruz.Ben içeriğe çok takılan biri değilim ama bu konuda hassas olan arkadaşlar bilsin ki paraben içeriyor.

    Ürün ambalajı oldukça kullanışlı ve cam şişede ayrıca.Ambalaj pompalı olunca sıktığımızda fazla ürün çıkar mı diye korkuyoruz ama korkmayın ürün gayet kullanabileceğiniz miktarda çıkıyor.

    Sonuç olarak memnun kaldığım güzel bir fondoten olduğunu söyleyebilirim.Hatta şu yorumu yapmamda da sakınca yok.Fondoteni beğendiğim ve diğer Farmasi ürünlerinden ihtiyaçlarım olacağında almak için üye oldum bile :)

    Yarınki yazımız ise Farmasi Skin Perfecting Balm All İn One BB krem ve 5 in 1 BB eye cream hakkında olacak.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle ♡♡
Mutlu Pazarlar
    
  
Farmasi üyeliği için: İlgili linkten Farmasi kayıt formunu doldurduktan sonra en kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz iletişim numaranızdan aranırsınız. Kayıt bilgileriniz alındıktan sonra hemen Farmasi Üyelik işleminiz tamamlanır. Anında sisteme girip sipariş vermeye başlayabilir üye kaydedebilir ve kampanyalarınızı takip edebilirsiniz.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi