24 Temmuz 2014 Perşembe

FARMASİ SKİN PERFECTION BALM BB KREM VE 5 İN 1 BB EYE CREAM YORUMLARI

Farmasi ten ürünlerine devam etmek istedim bugün ki yazmasak olmazdı!

BB kremler hayatımıza gireli nerdeyse 3,4 sene olacak.O kadar çok çeşit denedik ki, ve o kadar çok soru cevapladık ki bu konuda :)

BB kremler ile sivilce izlerini, güneş lekelerini ve cilt lekeleri ile cildimizdeki renk eşitsizliklerini tıpkı fondoten kullanıyormuşcasına hafifletebiliyoruz artık.Peki Farmasi Skin Perfection All in One BB kremle neler yapabiliyoruz bir bakalım :   Öncelikle içerikten bahsedelim ki kozmetik markalarının son dönemlerde ürünlerinde kullandığı Macademia özü ile tanışalım.Bu öz cildimizi gün içerisinde kurutmayacak şekilde nem vermeyi hedefliyor, dolayısıyla ciltte pütürlenme ve kuruma ile karşılaşmıyoruz.Ürün aynı zamanda B3 vitamini ile cildimizi destekleyerek doğal bir ışıltıya kavuşmamızı sağlıyor.İçeriğindeki yulaf özü de hem lekelere karşı savaş açıyor hem de cildimizi besliyor.


    İçerikte kolajen ve argan yağı ile karşılaşıyoruz ki bu da yoğun bir detox sağlıyor ve dolayısıyla antiaging etkisi var da diyebiliriz.

    Ürünün koruma bandını kaldırdığımda akışkan bir krem ile karşılaşacağımı düşünmüştüm ancak önyargım ürünü elime sıktığımda kırıldı.Çünkü yoğun bir krem yapısı ile karşılaştım ki bu da benim için güzel bir durum.Çünkü bugüne kadar su gibi akışkan hangi ürünü kullandıysam cildimde dalgalanmalar ve gün içinde gözle görülür parlamalar gözlemliyordum.

   Cildime uyguladığımda tek kötü yönü cilt tonuma çok açık düşmesi oldu.Ancak gün içinde gözlemlemem gerektiğinden aldırmadım ve uyguladım.Orta düzeyde kapatıcılık benim için yeterli olduğundan baktığım ilk etki kapatıcılık etkisi oldu.Cilt tonumu güzel bir şekilde eşitlediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

    Ürünü kullandığımdan itibaren cildimde yumuşama hissettim arkadaşlar.Gerçekten bu macademia özü etkisi olmalı.Zira aynı içerik sık sık kullandığım Note Cosmetics Detox&Protect fondoteninde de mevcut ve kesinlikle kuruma, pullanma gibi sorunlar ile karşılaşmıyorum.Çizgilere dolma ve sürdüğüm andan itibaren cildimde dalgalanma da gözlemlemedim.Dediğim gibi tek sorun kremin renginin cildime açık düşmesi oldu.

   Unutmadan üründe 15 faktör güneş koruma özelliği olduğunu da söylemeliyim.

   Bunca cümleden sonra bu ürünü yeniden alır mısın diye soracak olursanız, ameliyat izlerim geçtiğinde kendi tonumu alırım derim.Tatmin edici olduğunu da güvenle söyleyebilirim.

**Unutmadan olgun ciltler aynı serisinin HYARÜLONİK ASİT içeren krem ve göz kremini kullanmalı!!

   TÜRK MARKASINDAN BB GÖZ ALTI KAPATICISI!!    Aslında bu ürüne concealer muamelesi mi yapmalıyım yoksa göz altı kremi mi gerçekten bilemiyorum.Çünkü ismi eyecream olarak geçtiğinden sadece concealer özelliği olmadığını, aynı zamanda göz altımıza da bakım yaptığını iddia eden bir ürün var karşımızda.Üstelik BB etiketini de almış sırtına.Bu da renkleri daha iyi dengelediğini bizlere göstermek için.

    Ürünün yoğun bir kapatıcılığı var mı derseniz malesef kapatıcılığı değil güzel bir aydınlatma özelliği var derim.Çok mor halkalara sahip olan arkadaşlar bu üründen tatmin olmayacaklar.Ancak koyu halka sıkıntısı olmayan arkadaşlar bu ürünün verdiği aydınlatmadan memnun kalacaklardır.   Aslında nemli aydınlatma demeliyim!Çünkü ürün pamuk gibi dağılıyor göz altınıza sanki bir göz kremi gibi.  ( doğru ya aslında ürün aynı zamanda göz kremi!) Göz altında kuruluk sorunundan yakınan ve koyuluk sorunu yaşamayan arkadaşlar bu ürünün verdiği nemlilikten memnun kalacaklardır.Merak etmeyin çizgilerde birikme gibi bir sorun yaşamadım.( ancak bu cümlemi yazarken göz altımda sadece katlanan yerlerde çizgi oluştuğunu söylemeliyim benim kaz ayağı ya da göz altında ince çizgi problemim yok şuanda)


    Sonuç olarak Türk menşeili  bir markanın değişik özelliklerde ürün üretmesi beni ziyadesiyle mutlu ediyor.

    Bu arada eklememiz gereken bir durum var; önceki Farmasi yazımda fondotende paraben içeriğine rastladığımı belirtmiştim.Firma tarafından yapılan geri dönüşte yeni sürüm ürünlerde paraben içeriği olmadığı belirtildi.Bilginize.

Herkese mutlu günler:)

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Farmasi üyeliği için: İlgili linkten Farmasi kayıt formunu doldurduktan sonra en kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz iletişim numaranızdan aranırsınız. Kayıt bilgileriniz alındıktan sonra hemen Farmasi Üyelik işleminiz tamamlanır. Anında sisteme girip sipariş vermeye başlayabilir üye kaydedebilir ve kampanyalarınızı takip edebilirsiniz.
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi