5 Temmuz 2014 Cumartesi

EYELİNER HATASI NASIL DÜZELTİLİR?

Herkese merhaba:)

Yepyeni bir yazı ile karşınızdayım.Sadece ürün analizlerine yer vermediğim nihanperi platformunda bu kez acil durumlarda eyeliner hatalarını nasıl düzeltiriz onu gösterelim sizlere.


Zaman yok, çıkmanız lazım!

Eyelinerınızı düzgün çekemediniz?

Eyvah! Bir gözüm diğer gözüme benzemedi!

Farı sürdünüz, eyeliner düzgün olmadı!

Silersem yüzüm gözüm dağılacak!!

Diyenler artık makyajınızı tamamen harcamadan, akma bulaşma olmadan eyelinerınızı silebilir, hemen hazır olabilirsiniz!

İhtiyacımız olan şeyler:

*Makyaj temizleme mendiliniz
*İnce fırçamız
*Eyeliner uygulamadan önce sürdüğünüz far
*Concealerınız
*Size hatayı yaptıran hain eyelinerınız

Gelelim hatanın nasıl düzeltileceğine :

1- MAKYAJ TEMİZLEME MENDİLİ İLE HATALI OLAN KISIM SİLİNİR

     Eyelinerınızda kusur varsa göz makyajınızın tümünü harcamanıza gerek yok.Makyaj temizleme mendiliniz ile SADECE HATALI OLAN YERİ SİLİYORUZ.Resimde hatalı olan kısmın silinmiş hali görülmekte.2- SİLİNEN KISIM CONCEALER İLE DOLDURULUR.

     Evet, bu işlemi yapmamızın sebebi dağılan yerlere yeniden far uygulayacağımızdan temiz olarak görünen kısmı fara hazırlamak ve renk eşitsizliğini önlemek.Temiz ve ince bir far fırçası ile makyajsız kısma Concealerınızı sürün ve dağıtın.3- EŞİTLENEN YERE DAHA ÖNCE GÖZ KAPAĞINIZA SÜRDÜĞÜNÜZ FARI YENİDEN UYGULAYIN.

     Concealer uygulamasaydınız makyaksız olan kısma far sürdüğünüzde renk farkının halen devam ettiğini görürdünüz.Concealer ile eşitlediğiniz yer farın sürülmesi için hazır hale geldi.Şimdi yapmanız gereken sadece farınızı ince fırçanız ile o yere uygulayıp göz kapağınızın tümünde far olmasını sağlamak.4- EYELİNER UYGULANIR.

     Artık göz kapağınızda sildiğiniz yerden eser yok! Artık rahatlıkla eyelinerınızı uygulayabilir, ardından rimelinizi sürüp makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

İŞTE SONUÇ :


   Gördüğünüz gibi makyaj hatasını çok kısa bir sürede kamufle etmek mümkün.Bir hata ile tüm göz makyajınızı heba ederseniz hem dağılmalara hem de zaman kaybına sebep olursunuz.Bir eyeliner hatasının sizi panda görüntüsüne çevirmesine izin vermeyin!! İşte düzeltmek bu kadar kolay.

    Bu uygulama benim yıllardır kullandığım bir yöntem.Paylaşım konusunda EMEĞE SAYGI duyarsanız memnun olurum.

Herkese mutlu günler, bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

Sevgiler

NİHAN
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi