20 Temmuz 2014 Pazar

BİTMİŞ EYELİNER VE CONCEALER FIRÇALARINI ATMAYIN!

Bitmiş eyeliner ve concealer sizin için bir zaferdir! Neden? İstikrarlı olarak kullandığınız bir üründür ve sonuna kadar bayıla bayıla kullanmışsınızdır, sonunda bir ürün sizi mutlu etmiştir... Ya da ohh be!! Hiç beğenmediğiniz üründen kurtuluyorsunuz :))

Ama bazı şeyleri atmamak, hatta değerlendirmek lazım.Ben de bunun arayışına girdim.

EYELİNER FIRÇASI NELERE KULLANILIR?


   Eyeliner fırçasını alıkoydunuz ve güzelce dezenfekte ettiniz.Şimdi fırçamızı nerelerde kullanabiliriz bir bakalım :

* EYELİNER FIRÇASI ALMANIZA GEREK YOK, BOŞA PARA VERMEYİN BİR EYELİNER FIRÇANIZ VAR ARTIK!
 
    Jel eyeliner sevdasına hepimiz kapıldık öyle değil mi :) Hatta bu jel eyeliner ile çok ince uygulamalar yapamadığımızdan yakındık çünkü jel eyeliner fırçaları HEP KALINDI!

    Eyeliner fırçası jel eyeliner fırçasından her zaman iyidir! Size daha az hata yaptırır arkadaşlar.O yüzden jel eyelinerlarınızı, ıslatarak eyeliner olarak kullandığınız farlarınızı da temizlediğiniz fırçanız ile harika bir şekilde kullanabilirsiniz!


    Demekki neymiş? Bilmem ne marka eyeliner fırçası çıkarttıysa hemen koşup almanıza ya da ballandıra ballandıra anlatarak insanlara masraf yaptırmaya gerek yokmuş!

* KAŞLARIMIZIN ARALARINI DOLDURMAK İÇİN AÇILI MAÇILI FIRÇA ALMANIZA GEREK YOK!

    Özendiniz ve kendinize bir kaş farı aldınız.Kaşlarınızda çizgisel boşluklar var.Maşallah kaş farlarından çıkan farlar kaşınız için değil gözünüze gölge yapacak kadar büyük öyle değil mi?...


 
   Sorun yok temiz liner fırçanız var! Eyeliner fırçanız kaş farınızı sadece uç kısmına alır ve siz çizgi şeklindeki boşluğunuzu sanki resim yapar gibi fırçanızla doldurabilirsiniz.Emin olun daha doğal ve noktasal bir uygulama olacak!

* NAİL ART FIRÇASI MI ÇIKMIŞ? NE GEREĞİ VAR?

    Evet? Ne gereği var üstelik hem sert hem de kalemle çizer gibi şekiller yapabilecekken?


    Kaygan bir kağıda ojelerinizi damlatıp eyeliner fırçanızla tırnaklarınızın üzerine harika şekiller yapabilirsiniz.

     Benim gibi nail art sevmeyenler için de güzel bir haberim var.French cizgisi bu fırça ile çok kolay, benden söylemesi! :))

CONCEALER FIRÇASI NELERE KULLANILIR?

     Concealer fırçasını alıkoydunuz ve dezenfekte ettiniz.Nereye kullanacağız bakalım :

* MAKYAJ KUSURLARI CONCEALER FIRÇASI ILE DÜZELTİLİR!

    Corrector pen'miş! Bizim de Concealer fırçamız var arkadaşım.
    Hepimiz kirpiklerimizim altına dökülen far ve rimel kalıntılarından nefret ederiz öyle değil mi? Islak mendil ile alırsanız bütün makyaj dağılır, elinizle alsanız rimel kalıntısı çizgiye dönüşür boyar...

Eee ne yapacağız o zaman? Çok kolay.

   Far döküntüleri concealer fırçasına hemen yapışacaktır.İnatçı durumlar için concealer fırçasını bir nemlendiriciye batırarak hataları silmeniz mümkün!

    Bunun dışında alt kirpik diplerine far uygulamışsanız ve beğenmemişseniz batırın hemen nemlendirici ya da fondotene.Silmesin de göreyim!

* CONCEALER FIRÇASI ASLINDA LİPGLOSS FIRÇASININ AYNISIDIR!

    (Yazar burada zzzttt erenköy modunda:)))

     Evet yanlış okumadınız.Hadi yatak odanıza gidin de bir bakın.Resimde gördüğünüz fırçalar arasında fark var mı?


     O halde elimizde tertemiz bir ruj karıştırıcısı var.Rengi mi beğenmediniz? KARIŞTIRIN! Harika bir lipglossunuz var ama dudağınızdaki rujun üzerine sürdüğünüz zaman fırça batacak öyle değil mi? Ee batırma o zaman! Elinde başka bir fırça olmuş oldu.Sür gitsin!

* OJE SÜRERKEN YAPILAN HATALAR BU FIRÇA İLE DÜZELTİLEBİLİR.

      Her zaman elimizin ayarı bir olmayabiliyor.Elimiz titrer, acele işe şeytan karışır.İnsanız! Herşey dört dörtlük olacak diye birşey yok!
 
       Aseton kapağını ters çevirip içine azcık aseton koyup concealer fırçanızı batırarak tırnak kenarlarınızı temizleyebilirsiniz.Çok kolay!

     Evet kızlar, iki minik ve çöpe doğru yollanan malzeme bakın ne işlere yarıyor.Artık yok liner fırçasıymış, nail art fırçasıymış, corrector peni imiiş....gerek var mıymış masrafa girmeye?

Bence yokmuş....


Yazı ve fikir bana aittir.Bir yerde rastlamam inşallah; zira Fikri ve Sınai Haklar bazında suç, hatırlatayım.Emeğe saygı duyun!

Herkese sevgiler ♡
Nihan
    
   
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi