19 Temmuz 2014 Cumartesi

ALLIK HATALARI NASIL DÜZELTİLİR?

Herkese merhaba,

Bu hafta gündemin dışına çıktığımın farkındayım ancak gördüğüm lüzum üzerine bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.

  Doğru makyaj yapmanın ilk adımının makyajınızı iyi algılayabileceğiniz bir ışıkta yapmanız olduğunu öncelikle unutmayın.SARI VE FLORASAN IŞIKLARI ALTINDA YAPTIĞINIZ MAKYAJIN YOĞUNLUK AYARINI AYARLAYAMAMANIZ OLASI! Çünkü bu tip ışıklar bizleri çok yanıltabilir; hatta hiç renk vermedi diyerek Allah ne verdiyse sürdüğünüz o güzelim allığın gün ışığındaki halini görüp günahını fazlasıyla aldığınızdan allığınız size güzel bir cevap verecektir :TRAVMA : 

ALLIĞIN İNTİKAMI : HEPİMİZ HEİDİ'YİZ!

   Yok yok bazen intikam başka şekillerle de alınıyor.Heidi yine masum bir görüntü.Ya fazla sürülen bronzerların verdiği kirli görüntü?

- Kaç gün yıkanmadın sevgilim?....
-eeee...

Eee yaa... İşte allık böyle alır intikamını! O halde mümkün olduğunca gün ışığında makyaj yapmaya çalışalım kızlar.

TRAVMA 2 :
YOLDA FARKEDİLMEK!!

   Daha beteri.En azından öncekinde hemen uyarıldınız.Erkek sinyalizasyonu hemen alarm verir.Peki ya bunda? İşyerinize doğru catwalk edalarıyla arkanızda sanki bir fan varmış gibi efil efil yürürken karşınıza çıkan arkadaş uyarması ile pembe allığınız mora dönebilir.Yolda insanlar sizi gördü? Ne oldu Allah bilir!ÇÖZÜM :
   Doğru ışıkta makyaj yapmak ilk adımsa, cilt tipinize uygun allık kullanmak ise ikinci adımdır.

Kural 1- Kuru/karma cilt krem ve toz olmak üzere her tip allığı kullanabilirken yağlı cilt krem allıktan uzak durmalıdır bana göre.Zira krem formunda allık da sıvılaşmış formda olacağından cildinizdeki yağ ile birleştiğinde gün içerisinde çamurlaşma/dalgalanma gibi problemlerle karşılaşırsınız.O sebeple cilt analizi bu konuda çok önemli!

Kural 2- Toz allığınız fazla kaçtıysa ihtiyacınız olan şey temiz ve geniş bir fırça olacaktır.Çok yoğun durumlarda pudranızı da düzeltme emellerinize alet edeceksiniz ama.

   Temiz fırçanız ile dağıttığınız takdirde yoğun olan allığınız bu formunu kaybeder.Ancak.... Teknoloji geliştikçe allıklar da cilde öyle bir yerleşiyor ki dağıtabilmek mümkün değil! Krem allıklarda da aynı sıkıntı söz konusu olabilir.

    İşte o zaman ihtiyacımız olan şey sadece temiz bir fırça değil, fondotenimiz ya da fondoten kullanmıyorsak nemlendiricimiz.Allığınızın yoğun olduğu yere az miktarda fondoteniniz ya da nemlendiricinizi sünger ya da fırça ile uygulama yaparsanız allığınızın yoğunluğu dağılacaktır.

    Evet kızlar; her zaman tüm makyajımızı silecek kadar zamanımız yok.O sebeple elimizden geldiğince zamandan kazanıp pratik bilgiler ile yaptığımız hataları bu şekilde düzeltebiliriz!

   Daha önce eyeliner hatasını nasıl düzeltebileceğimizi yazmıştım.O yazıya da  BURADAN  ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.


Sevgiler
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi