29 Haziran 2014 Pazar

YANLIŞ BİLDİĞİMİZ ŞEYLER -1

Herkese merhaba,

Pek çoğumuz bloglarda yazılanları okumadan alışveriş yapmıyoruz öyle değil mi? O sebeple bloggerlar olarak üzerimizde aslında ciddi bir sorumluluk var.Ancak sosyal medyada yapılan pek çok paylaşımın objektif ve dürüstlükle yapıldığından endişe eder olduk.Haksız da değiliz.Üzerimizde olan sorumluluğun kesinlikle farkında olmamız gerekiyor.

PAYLAŞIMLAR :

1-GÜNEŞ SÜTLERİ


Sevgili  Bebakacibadem ailesi paylaşımların ilk benim tarafımdan yapıldığını bilir.Öncelikle güzel bir üründür, güzel bronzluk sağlar.Yapacağım eleştirinin firma ile hiçbir alakası yoktur.

Yönlendirme: Ben ve ÇOCUĞUM (çocuk küçük) sahilde bayıla bayıla güneşleneceğiz.

Bu ürünün güneş koruyucu özelliği YOKTUR.Küçük yaştaki çocuklarda ağır güneş yanıklarına sebebiyet verebilir.Dolayısıyla çocuklara kullanılmaması gerektiği şeklinde uyarı yapılmalıdır.Bu ürünün, cilde yeterli faktörde güneş koruyucu üzerine uygulanması (açık tenlerde) yerinde olacaktır.
Başkalarının bir cümlesiyle (bu ben de olabilirim) ürün almak isterken en azından bir okuyun kızlar.


2-RİMMEL 14 GÜN BAKIM OJESİ


Çoğunuz rimmel 14 gün bakım ojesini nihanperi platformunda tanıdınız.Ancak bu oje ile ilgili kimi zaman iyi gelmediği için; kimi zaman da sadece muhalefet etmek için paylaşım yapanlar gördük.

Yönlendirmeler;

1- Tırnaklarıma kesinlikle iyi gelmedi, hala yarılma ve soyulmalar devam ediyor.

Cevap: Her ürün her tırnağa iyi gelecek diye bir kaide yoktur.Bununla birlikte metabolizmanızda vitamin eksiklikleri, tiroid rahatsızlıkları var ise öncelikle bu sorunun çözülmesi ve gerekli vitamin takviyesi yapmanız gerekir.Vücudunuzdaki bu eksiklikler yerine konmadıkça en iyi tırnak ürünlerinden dahi verim alamamanız olasıdır.

2-Tırnak etlerimde korkunç bir sertleşme oldu, çok kötü görünüyor.

Cevap: Sadece bu oje değil diğer sertleştiriciler de tırnak etlerine bulaştığı vakit tırnak etlerinde ciddi sertleşmelere yol açar.Bu üründe tırnak sertleştirici kimyasal bulunmaktadır.Zaten normal ojeler dahi tırnak etlerine yaklaştırılmadan sürülmelidir.O sebeple tırnak etlerinizin sertleşmesi bütünüyle ojeyi etlere bulaştırılıp yanlış kullanımından kaynaklanmaktadır.

3- Ojeyi 7 gün boyunca hergün bir kat daha arttırarak uyguladım.

Cevap: Bu yanlış yönlendirme sebebiyle ojeyi bu şekilde kullananlar ya ojenin soyulduğundan ya da tırnaklarının cam gibi çatladığından yakındı.BU OJENİN KULLANMA TALİMATI ILK GÜN TEK KAT, İKİNCİ GÜN IKİNCİ KATI SÜRÜP OJEYİ TOPLAMDA 7 GÜN TIRNAKTA BEKLETMENİZ, AYNI İŞLEMİ OJEYİ SILEREK TEKRAR BİR 7 GÜN DAHA YAPMANIZDIR.OJENİN HER GÜN BİR KAT DAHA ARTTIRILARAK UYGULANMASI TIRNAKTA AŞIRI SERTLEŞME VE BU NEDENLE ÇATLAMALARA SEBEP OLUR.

Dolayısıyla yanlış yönlendirme okurların olumsuz sonuçlar almasına sebebiyet verebilir.

SIKÇA SORULAN SORU:

* Bu ojeyi kullanırken limon bakımı yapabilir miyim?

Cevap: limon konsantresinin ve yağların tırnağa direk nüfuz etmesi gerekmektedir.Dolayısıyla oje varken yapacağınız her bakım boşa zaman kaybından başka birşey değildir.

3-İLAÇ PAYLAŞIMLARI


Yönlendirme : Akne ve cilt sorunları ile ilgili..... ilaçlarını kullandım..

Cilt hastalıkları/sorunları ve akne problemleri ile ilgili yapılan her ilaç paylaşımı 'her ne kadar yardımcı olma amacında olsa da' çok tehlikeli ve riskli paylaşımlardır.İnsani olarak bir problem yaşadığımızda kadın olarak -ben dahil- denize düştüğümüzde her tür şeye sarılan ve medet uman bir ruh haline sahibiz.Ancak yapacağımız bu paylaşımlar bayanların ciltlerinde geri dönüşü olmayan çok ağır reaksiyonlara sebep olabilir.Bu sebeple yapılacak en doğru şey dermatoloğa yönlendirmektir.Aksi durumda vicdani ve hukuki sorumluluk gündeme gelebilir.

 *Roaccutane tedavisi görenlerin yaşadıkları reaksiyonları " ilaç önermeden" paylaşmasını ise kendimce doğru bulmaktayım.Ağır ve psikolojik olarak zahmetli bir tedavi olduğundan insanların bilinçlenmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

Bu paylaşım görüştüğüm Dermatoloji Anabilim Dalı doktorlarının isteği üzerine yapılmıştır.Zira önlerine gelen bir çok akne kremi vakası var.

Yazılarımız devam edecek...

Sevgilerimle

Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi