4 Mayıs 2014 Pazar

NİVEA MİCELLAR MAKYAJ TEMİZLEME SUYU ANALİZİ

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba,

Eskiden makyaj temizleme suyu adı altında sadece Bioderma markasını bilirdik ancak; hem fiyat pahalılığı hem de diğer markaların da kozmetik gündemini takip etmeleri sayesinde piyasada şuanda tabiri caizse kusursuz makyaj temizleme suyu savaşı çıkmış vaziyette.

   Bu makyaj temizleme suyu furyasına ilk önce Loreal katılmıştı biliyorsunuz.Daha sonra da Garnier markasında Bioderma şişesi formunda bir ürünle tanıştık hatta yazısını da buradan okuyabilirsiniz.Yaptığım analiz sonucu gördük ki en masum görünen Bioderma bile aslında hiç de masum olmadığını bizlere göstermişti.

     Ardından Nivea Micellar Makyaj Temizleme Suyu ile tanıştık.Şişe formunda bir farklılık var ki bu da firmanın taklit amacı gütmediğini ortaya koyuyor.    Nivea Micellar Makyaj Temizleme Suyu ile çok temkinli bir tanışma yaşadığımızı söylemem gerekiyor zira, ben bu ürünü kullanmaya başladığımda cildimde yanma, kabartı ve kızarıklık meydana gelmişti.Acaba Nivea mı yoksa Avon Solutions Balanced & Matte serisi mi yaptı diye suçlu ararken doktorun tanısı ile bu semptomların iki üründen de olmadığı,  benim üzüntü ve stresten kurdeşen başlangıcı olduğum ortaya çıktı. Açıkçası ürün bakımından rahatladım diyebilirim çünkü Nivea benim çok sevdiğim markalardandı.

       Bir markayı seviyor olmanız malesef her ürünü size iyi gelecek diye bir sonuca ulaştırmıyor, önce onu belirtelim.Çünkü yaş aldıkça cilt durumunuz, tepki verdiğiniz ürün içerikleri de değişebiliyor. Ben bundan korktum ama korktuğum başıma gelmedi.


NASIL BİR ÜRÜN?
      Kızlar bu ürün Garnier kadar berrak su görünümü gibi gelmedi nedense, daha rakı beyazına kaçan bir rengi var gibi.Ama temizleme ve ciltte yağlı his bırakmama konusunda başarılı.Gözlerimde rahatsız edici bir yanma da gözlemlemedim.Ancak suya dayanıklı makyajları mucizevi şekilde temizlediğini de söylemem mümkün değil.Cildimde sivilcelenme, aşırı sebum patlaması da yaratmadı.Kısaca memnun kaldım diyebilirim zaten şişe bitmek üzere görüyorsunuz:)       Şimdi benden Garnier ile karşılaştırmamı isteyecek arkadaşlar olacak ama çok bir farkı yok kızlar.Sadece göz makyajında sanki Nivea bir tık daha önde gibi geldi bana.Bunu da harcadığım pamuk sayılarından anlayabiliyorum.Daha iyi temizliyor.

     Ürün 200 ml keşke daha büyük olsaydı, gramajı daha bereketli olan ürünleri daha çok seviyorum ben.100'luk 200'luk 400'luk boyda şişeler yapabilirler aslında:))İÇERİK BERKEMAL Mİ?
      Garnier'e nazaran çok daha iyi diyebilirim.Ki Nivea içeriğinde cildimiz için çok faydalı olan üzüm çekirdeği yağı var.İçerikteki dexpanthenol ve üzüm çekirdeği yağı cilt hücrelerinin yenilenmesinde yardımcı olduğu için bu özellikler bana göre Nivea'yı daha da ön plana çıkarıyor.

   Kızlar sonuç itibari üç tane makyaj temizleme suyu paylaştım sizlerle.Ama ben Nivea'yı daha çok sevdim.Elimdekileri bırakıp Nivea'ya başlamıştım, şimdi bitiyor; diğerlerini bitirip yeniden Nivea Micellar'a dönüş yapacağım :)


Umarım yazım faydalı olmuştur :)Bir sonraki yazıda görüşmek üzere :)
Sevgiler
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi