24 Mart 2014 Pazartesi

RİMMEL WAKE ME UP CONCEALER ANALİZİ

Merhaba,
    Bugün sizlerle Rimmel Wake Me Up Concealer incelemesi yapacağız :)

     Concealer uygulamasına ihtiyaç duymayanımız çok azdır sanırım. Göz altı problemi yaşamasak bile aydınlık bir görüntü için hepimiz kullanmayı tercih ediyoruz.Ancak concaeler aslında en sıkıntılı makyaj ürünlerinin başını çekiyor. Neden mi?

* Gözalti çizgilerine dolarak sürekli elimizin göz altlarında olmasına sebep olabiliyor. El ile yapacağımız düzeltme işlemi ile concealer dalgalanabiliyor ya da hiç sürmemiş bir görüntü meydana gelebiliyor.

* Bazen yapısı o kadar kalın olabiliyor ki gözaltlarımızda fondotenden daha kalın bir katman meydana geliyor ki bu da hem göz altlarımızın o ince derisi için çok zararlı ve çok daha yorgun bir görüntü verebiliyor.Bu kalın katmanların bir de fondoten üzerine uyguladığımızı düşünürsek , yok...düşünmeyelim bence o kısmını.


     Bu concealer hepimizin beklediği bir concealerdı arkadaşlar.Hatta geleceğini instagramdan ilk duyuranlardan biri de benim.Fondoteni gibi hafif yapıda bir ürün olduğunu düşünmüştüm ki beklediğim gibi oldu.

   Concealerin dış görünümü aynı fondoteni gibi turuncu kapaklı olarak tasarlanmış.Sıvı ve hafif yapıda bir concealer. Göz altlarınızda katmansal bir görüntüye sebebiyet vermiyor ve hemen cildinize uyum sağlıyor.

   Aşağıda uygulanmış halini de gördüğünüz üzere göz altlarını nemlendiren ve kurutmayan bir yapıya sahip.Uyguladığınızda pürüzlü, dalgalı bir duruma sebebiyet vermiyor.Concealeri elime uyguladığımda tıpkı fondoteni gibi içinde çok çok hafif bir ışıltıya sahip olduğunu da farkettim.   Aydınlık bir görüntü verdiğini söyleyebilirim, hatta bu konuda çok da memnun kaldım.Çizgilerime birikmedi ve gün içinde elimle düzeltme gereği duymadım.Hafif yapıda bir concealer olduğu için çok koyu göz altı olanlara, aşırı mor halkalara fazla bir etkisi olmayacağını da not düşmem gerekiyor.

   Ama benim gibi fazla koyu olmayan hatta sadece aydınlık bir görüntü için kullanacaklara tavsiye edebilirim.Ben gerçekten çok beğendim.

    İnstagramda gözleri yaktığını belirten dostlarım vardı, ben böyle bir sorun yaşamadım.Aksine kirpik diplerime kaçtığı zamanlarda da bir yanma söz konusu olmadı.Göz altlarımda zaman zaman kuruluk ve yanma problemlerim olurdu, bu concealer ile göz altlarımın kurumadığını, bilakis nemli bir görüntü verdiğini gördüm.

    Concealerın iki rengini edindim ne olur ne olmaz diye.Soft beige rengi daha doğal,  ivory rengi daha aydınlık bir görüntü veriyor.Renkler arasında dağlar kadar fark yok; istediğiniz görüntü için renk seçimi yapabilirsiniz.

    Dediğim gibi eğer koyu halka probleminiz fazla yoksa kullanabileceğiniz uygun bir concealer kızlar.Uygulanmış bir makyajı da aşağıya ekliyorum :)


    Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle...

     Sevgiler
      Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi