21 Mart 2014 Cuma

MAX FACTOR EXCESS VOLUME EXTREME IMPACT MASCARA ANALİZİ İLK KEZ NİHANPERİ'DE ♡Huyumdur:)) Eğer deneyimlemem için bir gönderim yapıldıysa işyerinde bile olsam makyaj silinir,  yeniler denenir.Bugün watsonstan ilgi çekici bir paket aldım.Neler vardı içinde hemen söyleyeyim :* Max Factor Excess Volume Extreme İmpact Mascara
* Max Factor Excess İntensity Longwear Eyeliner 05 ve 06 numaraları

    Koca birgün gözümde olunca deneyimlemem de hemen oldu tabii.Bence en ilgi çeken mascaradan başlamalı :)

MAX FACTOR EXCESS VOLUME EXTREME IMPACT MASCARA    Canlar gün geçtikçe yeni rimeller piyasaya sunuluyor.Max Factor markası bu alanda en sık rimel piyasaya süren kozmetik markalarından biri.Daha wild serisini denememişken şimdi de çift taraflı Extreme bir mascara çıkardılar. Bahara girdiğimiz şu günlerde gözümüz gönlümüz açıldı diyebilirim.Yeni bir ürün, yeni bir gün, nasıl duracak heyecanı :)

    Lafı fazla uzatmadan sizlere başlayayım anlatmaya :)

 ♧ Öncelikle bu rimel iki bağımsız fırçadan  oluşuyor kızlar.Her bir fırçaya aşama numarası verilmiş. O zaman aşamaları tanıyalım :

♤AŞAMA 1- EXTREME VOLUME       Rimelin bir tarafı volume vermek için amaçlanmış.Aşağıda gördüğümüz tombul fırça her bir kirpiğe ulaşarak taramayı ve uzatarak dolgunlaştırmayı amaçlıyor.Biz de uyguladık ve kirpiklerimde çok hafif bir dolgunlaşma ve uzama söz konusu oldu.Orta düzeyde ayrılmış kirpiklere sahip oluyorsunuz böylelikle. Renk nasıl derseniz "ortalama" bir siyahlıkta.
İşte tek başına uygulanmış duruşu:
 AŞAMA 2- DARK LACQUER      Rimelin ikinci aşaması ise benim tabirimle siyah VERNİKLEME :) Dark lacquer yani uyguladığınız rimelin üzerine koyu cila atıyoruz anlamına geliyor.Tek başına uyguladığınız zaman normal dolgunluk veren bir rimelin yaptığı dolgunluğun yanısıra sadece daha parlak bir görüntü vermesi dikkat çekiyor.Da yapıştırdı bu kısım benim kirpiklerimi.İşte tek başına uygulanmış duruşu:♤ AŞAMA 3- BUNU DA BEN UYDURDUM :))

     Kızlar aşama 1 ile ayırıp dolgunlaştırdığınız kirpiklerinizin üstüne koyulaştırıcı cila yapmak için aşama 2yi uyguluyorsunuz. DİKKAT! Bu uygulama aşama 1 uygulaması kurumadan yapılmalıdır!  Aksi halde aşama 2 tam bir topak yığınına dönüşebilir.Bu uygulamayı yeni rimel uygulanmış ıslak kirpiklerinize yapacaksınız.   Bir değişiklik oldu mu diye sorarsanız biraz bir parlama hisettim diyebilirim.Ancak üçüncü uygulama ile kirpiklerimdeki yapışma arttı.Bence her iki kısım bağımsız olarak ve dikkatli bir şekilde kullanmalı, zira yapışmaya anlam veremedim.

GELELİM FASULYENİN FAYDALARINA....

    Max factorun yeni çıkardığı bu cici rimelleri aslında tanıyoruz kızlar.Düşünün bir bakalım :) Belki farketmeyeceksiniz, hatta belki yazacak olanların da dikkatinden kaçacak.

   Kızlar bu rimelin aşama 1 i bizim bildiğimiz Max Factor False Lash Effect mascara! Fırçadan tanıdınız mı :) Buyrun :    Aşama 2 de hiç yabancı değil :) Acaba bu da Max Factor Masterpiece Mascara olabilir mi? Bakın fırçaya aşağıda gördüğünüz üzere bu da Masterpiecenin ta kendisi aslında.Sadece yapısında YANSITICI PİGMENTLER olduğu kanaatindeyim EXTRA olarak.Buyrun :)


     Dolayısıyla aslında ortada BENCE bir yenilik yok kızlar.Sadece Max Factorun iki ayrı rimelini aşama aşama hale getiren bir uygulama söz konusu.Yani Max Factor'dan yenilik bekliyoruz demek oluyor bu.Ve bu durumun benden kaçabilmesi mümkün değil!

♡FİKİRLERİM

     Kızlar bana rimelde Max Factor deyin seve seve kullanırım,  gerekirse daha dikkatli sürer ama yine de kullanırım.Çünkü rimel konusunda bugüne kadar beni yarı yolda bırakmayan bir markadır. Eğer sağlam bir indirim olursa yine denerim zira kullanılmayacak bir rimel değil.Sadece 2.aşamayı yapınca yapıştırma oranı artıyor.O sebeple doğal kirpikler için tek kat sürülebilir.Ancak dolgun ve ihtişamlı kirpikler için tavsiye edebileceğim bir rimel değil kesinlikle.

* Rimeller suya dayanıklı temizleyici ile kolay temizleniyor.Normal temizleyicilerle çıkması zor.
* Göz altı ve kapaklarda harelenme yapmadı ( sürüş saati 11:55 çıkarma saati 01:15)
* Gözlerde yanma, kaşınma reaksiyonları gözlenmedi.
* Döküntü olmadı.

   Ancak; yukarıda da belirttiğim üzere elinde False lash Effect veya Masterpiece mascaralarınız varsa almanın anlamı yok, dediğim gibi iki rimelin ufak versiyonları birleştirilmiş ve çift taraflı rimel haline getirilmiş gibi birşey çıkmış ortaya.

    İnstagramda da belirttiğim üzere Max Factorun en iyi rimeli bana göre Clumb Defy :) Almanızı tavsiye ederim.Bu ürünlerin tümünü watsons mağazalarından edinebilirsiniz.

 Elbette beğendiğimiz ürünler olacak, beğenmediklerimiz de.Önemli olan tarafsız ve doğru bir şekilde yorumlamak...Zira güven herşeyin başı...


Yarın da göz kalemleri sizlerle olacak inşallah.Deneyimlem için zarif gönderimi yapan watsons ailesine teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle...

Nihan

 

 

 
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi