27 Mart 2014 Perşembe

MAX FACTOR EXCESS İNTENSİTY LONG WEARİNG GÖZ KALEMİ ANALİZİ

Selam :)

Geçtiğimiz hafta watsons ailesinden gelen pakette Max Factor markasının yeni sürüm çift taraflı rimeli ve kalıcı göz kalemleri yer alıyordu. Rimeli konusunda biraz radikal bir yorumlarım oldu gerçi ama bu kadar kozmetik ürünü bilirim, eh bildiğimi de sizden saklayamam, bildiğiniz bir tarafı masterpiece, diğer tarafı false lash effect mascarası idi bu rimelin.Kalem maceramız da ayrı bir alem zaten. Kalemler gayet hijyenik bir şekilde ambalajlanarak geldiği için bu hususta watsons bir alkışı haketti.Büyük bir merakla kalemi açtım, ucunu çıkarmak için başlığı çevirdim ki....Kalem tasarımında ucu yukarıya çıkarmak var da, geriye almak düşünülmemiş! Hani ucundan hafifçe bastırarak geri itebilir miyim acaba diye düşündüm.Uç elimde kaldı, haliyle kalem de ziyan oldu. İnstagramdan beni izleyen arkadaşlarım bilirler aynı şey sizlerin ve ürün gönderimi yapılan blogger arkadaşlarımın başına gelmesin diye hemen bir fotoğraf ile uyarıda bulundum. Hani sadece benim kalemimde bir ürün hatası olabilir diye düşünebilirsiniz ama diğer arkadaşlarımdan da ses geldi.Evet bu kalem ucunun gidişi var da dönüşü yok!

Öncelikle sizi bu konuda uyarayım, kalemi kullanacağınız kadar çevirin "hmm yapısı nasılmış aman bir inceleyeyim" diye hoyratça davranmayın.Verdiğiniz paraya ziyan olmasın.

    Diyeceksiniz ki eyvah! Nihan'ın yazısı kötü başladı pek de mutlu sonla bitmeyecek gibi görünüyor?  :) Yok.. Gayet mutlu sonla bitecek :))
    Kızlar öncelikle kalem sadece bana gönderilen iki renkten ibaret değil.Kalemin pek çok renk çeşidi mevcut.Bana gönderilen renkler 05 ve 06 kahvarengi ve gümüş rengi olanları.Ben koyu tonları sevdiğim için kahverengiden başladım denemeye :)


    Resimde de gördüğünüz üzere kalem tam olarak o nefis kahvesini veriyor göze.Hani bazı kahveler vardır, pek seçemezsiniz gözde ama bu kahverengi gayet farkediliyor.

   Kalemi açtığınızda sizi diğer kalemlerden farklı olarak şeffaf bir başlık karşılıyor.İşte bu başlıkla kalem ucunun ne kadar kaldığını net bir şekilde görebilmem mümkün oldu ki bu da bir artı.
   Gözde uygulaması kolay, yoğun kremsi yapısına rağmen mumlanma ve taşlaşma problemi yaşamadım.Sürüldüğü an yumuşak olan kalem gözünüzde birkaç saniye sonra donmaya başlıyor ve çıkmıyor.
    Kalıcılığını elimin üzerinde de denedim kızlar, herhangi bir ıslak mendille silmediğiniz müddetçe herhangi bir dağılma bozulma yapmıyor.   Gelelim gümüş rengine.Ben bu renk kalemleri genelde gözpınarlarına yakın yerler ve alt kirpik diplerine uyguluyorum.Bakışları daha aydınlık gösteren bir uygulamadır bu, ki artık az çok hepimiz biliyoruz. Gümüş renginde biraz pigment sorunu yaşadığımı söylemeliyim ama rengi iyice verince yine akma ve dağılma problemi ile karşılaşmıyorsunuz.Ben göresiniz diye göz üstlerine de uyguladım:)


    Fiyatı konusunda bilgim yok ama gönül rahatlığı ile kullanılabilecek kalemlerden biri oldular diyebilirim.Sadece gidip siyahını alacağım çünkü kahverengi ton benim gözlerimi yorgun gösteriyor.


Umarım yazı faydalı olmuştur :) Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle...

Sevgilerimle
NİHAN
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi