11 Mart 2014 Salı

LOREAL FALSE LASH WiNGS MiDNiGHT BLACK MASCARA ANALiZi

Herkese merhaba :)
Bir süredir yoğun siyahlik içeren bir rimel arayişindaydim.Kirpiklerim zaten yoğun olduğu için aslinda her rimel döküntü yapmadiği takdirde benim için ideal.Ancak benim aradiğim asil özellik rimelin koyu siyah olmasi.Eğer benim gibi  vurgulu gözlerden hoşlaniyorsaniz rimel tercihinizi koyu siyah rimellerden yana kullanin derim..

Peki bir rimelin yoğun siyahlik içerdiğini nasil anlariz?

Bu tip rimellerin ön isimlerinde "carbon black" "extreme black", "intense"" "midnight" kelimeleri bulunur.Bu isimler rimel içeriğindeki siyah pigmentin daha yoğun olduğunu gösterir.Kirpiklerde doğal bir görünüm vermezler ve yokmuş gibi sonuç istenilen makyajlarda genellikle tercih edilmezler..LOREAL FALSE LASH WiNGS MiDNGHT BLACK MASCARA HiSLERE TERCüMAN MI?


    Mascaramizin firçasi biraz sira dişi ve fiber killardan oluşuyor.Bir  tarafinda inceden kalina doğru yoğunlaşan killar varken, diğer yerlerdeki killari asimetrik bir şekilde dağiliyor.İşte bu asimetrik olan kisim kirpikleri tek tek ayirarak yukari doğru kavis yapmalarini sağliyor.Toplamda 4 sira kil olduğunu düşünürseniz sonuçlarini kestirmeniz mümkün..


YAPISI NASIL??     Firçasini tüpünden ayirdiğiniz vakit rimelin koyu siyah renkte ve çok akişkan olduğunu göreceksiniz.Merak etmeyin bu ilk kez kullanmanizdan kaynaklaniyor.Her Loreal rimelde olduğu gibi zamanla kivamina kavuşan bir yapisi var.Ancak bu kivamin size arti bir katkisi da var.Kirpiklerinize 3-4 kat bile uygulasaniz yapişma ve topaklanma sorunu yaşamiyorsunuz.Ağirlik yapma sorunu kesinlikle yok ve bütün gün kirpiklerinizde dökülme yapmadan kaliyor..
Bazilarimiz kullandiğimiz rimellerin kirpiklerimizi kurutmasindan yakiniyoruz.Bu rimelde böyle bir sikinti yaşamiyorsunuz..


ETKiLERi NASIL??

    Rimelimiz yukarida da söylediğim gibi yoğun siyah renk içeriyor.Esmerlerde belki çok bariz kendin göstermiyor ama açik renk kirpikler üzerinde denendiğinde gerçekten harika sonuçlar ile karşilaşiyrsunuz.Ben esmer olduğum için kirpiklerim de koyu renk ama benim göz makyajimda da siyahlik kendini gösteriyor..

Baska bir rimel uygulamasi


False Lash Wings Midnight Black uygulamasi
 Kirpiklerinizi tek tek ayiriyor, birbirine bulaştirmiyor.Zaten uygulamaya başladiğinizda kirpiklerinizin yukari doğru kalkmaya başladiğini da fark edeceksiniz.Birtakim rimelleri kullandiginizda ilk uygulama ile kalkan kirpiklerinizin boyanin etkisiyle gün içerisinde düşmeye başladığını fark edersiniz;  ancak bu rimelde böyle bir problem yasamiyorsunuz.

  Seyrek ve kisa kirpiklerde kirpikleri tek tek ayirma ve uzatma konusunda oldukca başarılı sonuclar veriyor.Yapisindaki yogun siyahlik sayesinde kirpiklerinizde daha gür bir görüntü elde edebilidsiniz.Birkac kat uyguladiginiz takdirde hafif dolgunluk da verecektir.Ancak bu rimelden reklamlarda gördüğünüz takma kirpik etkilerini gormeniz pek mümkün değil.

   Eger benim gibi daha uzun kirpiklere sahipseniz durum daha da muazzam hale geliyor.Tek tel ayirma ve uzatmanin yani sira birden fazla kat uyguladiginizda daha dolgun ve simsiyah kirpikler elde edebiliyorsunuz.

LOREALIN DIGER RIMELLERI ILE DE KARSILASTIR NIHANPERI :

* MEGA VOLUME COLLAGEN 24H RIMEL GIBI KIRPIKLERI BİRBİRİNE YAPISTIRMADIGI GIBI, GUN ICERISINDE GOZ ALTLARINA DOKUNTU DE YAPMIYOR.ZATEN GOZUNUZU SEVEYIM ALMAYIN O RIMELI.

* TELESCOPIC RIMELLE TARAMA VE TEK TEK AYIRMA KONUSUNDA BASABAS GIDER.ANCAK DAHA YOĞUN SIYAHLIK İÇERİR VE DAHA COK DOLGUNLASTIRIR.

*VOLUMINIOUS 5X RIMELDEN DAHA AZ DOLGUNLUK VERIR ANCAK KIRPIKLERDE DAHA FAZLA HAFIFLIK SAGLAR.SIYAHLIK DAHA YOGUNDUR.

* LASH ARCHITED 4D MIDNIGHT RIMEL ILE SIYAHLIK KONUSUNDA AYNIDIR.ANCAK LASH ARCHITED YAPI OLARAK DAHA KURU BIR RIMEL OLUP KIRPIKLERI TEK TEK AYIRMAZ.ZAMAN ICINDE KURUYARAK DOKULMELERE SEBEBIYET VERIR.LASH ARCHITED RIMELDE KIRPIKLER TARANMAZ.


   Ben bu tür karşılaştırmalı yazıları daha çok seviyorum, o sebeple sizler için de bu şekilde karşılaştırmalı bir yazı hazırladım. Rimeli kullandığım makyajlari da sizlerle paylasayim :)
Sonuç olarak bana hangi rimeli alabiliriz diye sorarsanız biraz yogun siyah görünümden zarar çıkmaz şeklinde gülümseyerek bu rimeli edinin derim ;)

Umarim sizler için faydali bir yazi olmuştur :)


Sevgiler
  Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi