8 Mart 2014 Cumartesi

KADINA KARŞI ŞIDDETE HAYIR!

Keşke dur diyebilsek...Kadın Allahın bir lütfu.

Evi çekip çeviren kadın...

Dünyaya bir can getiren kadın...

Tüm bu mucizelere rağmen...

ASAGILANAN!

HOR GÖRÜLEN!

TOPLUMDA İKİNCİ SINIF MUAMELESI GÖREN!

DAYAGA, ÖLÜME MARUZ KALAN!

DAHA BARDAGINDAKI SÜTÜ BITIREMEDEN TANIMADIGI BIR ADAMIN KOYNUNA SOKULAN!
ALDATILAN YINE KADIN...

Ulkemizin kanayan yarasına ne yaparsak yapalım durduramiyoruz bu siddeti.Kanunlar yetersiz, erkek zihniyeti asla değişmiyor. Her gün gazetelerde çocuk gelinlere, şiddete maruz kalan hatta öldürülen kadınların haberleri canımızı yakıyor.

Elbette dayak bir şiddet biçimi. Ya psikolojik şiddet?  Onu tanimlayan hiçbir kelime yok.Yine bir erkek zihniyeti ve yuvası dağıtılan yine kadın...

Kadınlık gururunu ayaklar altina almak, eşini kadından saymayarak başka kadınlarin yaninda fener söndürmek de psikolojik siddetin bir boyutu. Çoğu erkek kendi kadınını kadından saymayarak, ona türlü hakaretler ederek çirkin doyumsuzluklarini gösteriyor.

O sebeple 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yazısını yazarken hem çirkin zihniyetli erkeklere, hem de ahlaktan nasibini almamış yuva yıkan kadinlara da değinmek gerekli.Malesef kadına karşı şiddet hususunda muhattap sadece erkekler değil arkadaşlar. KADININ EN BÜYÜK DUSMANI MALESEF HEMCINSI OLAN KADIN DA OLABILIYOR!

O yüzden bir dur demek çok zor...Zira ahlaka müdahale edemiyoruz malesef...

NE YAPMALIYIZ?

Eğer şiddet görüyorsanız Alo183 hattını arayabilir, yardım alabilirsiniz.

Eğer şiddet görüyorsanız bulunduğunuz ilçenin Baro Kadın Haklarina başvurarak bedava olarak hukuki yardım alabilirsiniz.

Eğer şiddet görüyorsanız en yakın karakola basvurarak 6284 sayili Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Hakkindaki Kanun gereğince koruma talep edebilirsiniz.

EY ERKEK!
LÜTFEN KADINLARIN CANI DAHA FAZLA YANMASIN...

EY KADIN!
BİLİN Kİ MUTSUZLUGUN ÜZERİNE MUTLULUK KURAMAZSINIZ! YAKTIGINIZ CIGERIN DIYETINI KENDI CIGERINIZLE ODERSINIZ!

Biz bloggerlar olarak instagram sayfalarımızda #kadinasiddetehayir ve #kadinasiddetedur hastaglari ile şiddeti gösterir resimler paylaştık. Umarim faydası olur arkadaşlar...Ahlak sahibi kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

GERCEKLER ACIDIR!
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi