19 Mart 2014 Çarşamba

GÜZELLİK DOSYASI-3 FAVORİ EYELİNER

Bu iki resim arasında nasıl bir fark var desem:)Bir eyelinerdan beklentiniz nedir bilinmez ama benim beklentilerim gözalıcı bir siyahlık ve sabitlenme yönünde. Sizlere dosyanın ilk yazısında eyeliner çeşitlerinden bahsetmiştim. Elbette memnun kaldıklarım oldu,  kalmadıklarım da.Favori eyelinerima geçmeden önce konuşmamız gereken şeyler var :

1- EYELINER NASIL AKMA YAPAR?

    Mevcut bir eyeliner;

* Kirpik diplerine sürdüğünüz vakit göz kapağı kıvrımınıza bulaşma yapabilir. ANCAK BU EYELİNERDAN KAYNAKLANAN BİR NEDEN DEĞİLDİR.Uygulama yaptıktan sonra biraz kurumasını beklerseniz bu sorun çözülecektir.

*Eyelinerinizi uyguladıktan bir vakit sonra göz kapak kıvrımında HARESİNİ BIRAKIYORSA EYELİNERİNIZ AKMA YAPIYOR DEMEKTİR.

* Bu hare bırakma göz altlarımdaki katlanma çizgisinin altına, göz pınarlarına, gözün bittiği yerin hemen altında gerçekleşebilir.Bunların da çaresi vardır ki yazmıştım size, ama uğraşmaya gerek yok :)

2- EYELİNERLARIN DA SİYAHLIK DERECESI VARDIR.

   Yukarıdaki resim aslında herşeyi açıklıyor kızlar.Siyah eyelinerların da kendi aralarında siyahlık derecesi değişiyor.

   Eyeliner pen'ler her ne kadar blackest olarak piyasaya sürülse de hafif yapıda olduklarından siyahlıklarını uzun süre koruyamayabiliyorlar.Gel eyelinerlar ise yoğun yapıda olduklarından yoğun siyahlık barındırabiliyorlar.Gel eyelinerları kalın ve dramatik uygulamalarda tercih ettiğimi söylemiştim.Peki ya ince uygulamalarda? Bazen fırçanın ayarı kaçabiliyor zira.

    Pek çok likit eyeliner kullandım kızlar. Bunların arasında neler var neler :)

Sürüldüğünde soyulmaya meyilli olanlar:


* essence waterproof liquid eyeliner
*avon extra lasting eyeliner

Kendi kendine pütürlenenler:* cecile dipliner

Sürülünce matlaşıp yoğun siyah görünümünü matlaştığı için kaybedenler :*golden rose Cats eyes eyeliner

kullandım. Ancak akmaması, extra yoğun siyahlık içermesi ve uygulamasının kanaatimce kolay olması sebebiyle gönlümü fetheden RİMMEL EXAGGERATE WATERPROOF EYELİNER oldu.

3- FAVORİ EYELİNER ANALİZİ


     Kızlar her waterproof ürün gibi biraz keskin bir koku ile karşılaşacaksınız bu ürünle tanıştığınızda.Ama yapısına bakmak için elinizin üzerine bir çizik atın.Kurumasını bekleyip elinizi çizgi üzerinde sürtün.Hem siyahlığı hem de kalıcılığı dikkatinizi çekecektir.
     Kirpik diplerinde simsiyah çarpıcı görüntüler veren eyeliner başka stilleri yapmakta da başarılı merak etmeyin. Kuyruk yapımında bir zorluk çekmedim ben.Fırça sıradan olsa da uygulama rahat.    Waterproofluğu konusunda yapacağım yorum ise şöyle :

   Ağlamaya dayanıklı (itinayla ağladım :))
   Suya dayanıksız.

    Evet suyu görünce eyelinerın dövme gibi yapışıp kalacağını hayal etmeyin kafanızda.Makyaj temizleme suları ile gayet rahat temizlenen bir ürün.

DİKKAT! Göz hassasiyeti olan arkadaşlara tavsiye edemem.Waterproof ürünleri de hassasiyeti olan arkadaşlara önermiyorum.

  Verdiği siyahlık gerçekten çok güzel ki bunu da resimle ispatladım sanırım :)  Göze sürüldüğü andan itibaren donmaya başladığı için akma, soyulma ve dağılma da olmadı bende.Ve sonuç :)    Böylelikle bir yazı dizimizin de sonuna gelmiş bulunuyoruz:) Umarım faydalı olmuşuzdur:)


    Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle ♡♡

    Sevgiler

    Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi