16 Mart 2014 Pazar

GÜZELLIK DOSYASI-3 EYELINER UYGULAMAM

Kızlar eyeliner dosyasina görsel olarak bir anlatım ekleyeyim dedim.Zira yazi dizisinin ikinci konusu kullandığım eyelinerlar olacakti ama instagramda da belirttigim gibi eyeliner uygulayamayan kimseyi bırakmayacağım :))


  Aşağıda göstereceğim uygulamayi yeni başlayanlar eyeliner pen ürünleri ya da sürümü kolay göz kalemleri ile uygulasin.Baslangic için çok daha iyi olacaktir.Hata oranini minimize edelim.

1- Göz kaleminizi ya da eyeliner peni kuyruk yapmak üzere göz bitiminizden kaşınıza dogru istediğiniz uzunlukta yukari doğru çizgi şeklinde uygulayin.Bu çizgiyi çektiğiniz vakit liner kuyrugunuzun muntazam olmama gibi bir şansı yok.Istediginiz uzunlukta diyorum zira, kimi uzun kuyruklu modelleri tercih edebiliyor.Kisa ve sade bir kuyruk tercih edecekseniz benim çizdiğim boyut yeterli.


2- Ikinci adiminiz linerinizi kirpik diplerinden cizdiginiz kuyruğun bitimine kadar ve çizginin sonu ile birleşecek şekilde boylu boyunca uygulayin.Cizginizi ne kadar yukaridan baslatirsaniz eyeliner stiliniz o kadar kalin, kirpik dibine ne kadar yakin baslatirsaniz stiliniz o kadar ince olacaktir.


3- Son asamada kirpik dibi ile cizdiginiz hat arasını linerinizla doldurun.
    İşte bu kadar kolay kizlar.Yapilamayacak bir durum yok.Zamanla eliniz alisacak ve kendi uygulama stilinizi kendiniz dahi olusturabileceksiniz.


    Önce yapacağım deyin kendinize.Beceremiyorum diye kendinizi sartlamayin, sartlarsaniz yapamazsiniz.
     Bu uygulamayi illa ki siyah eyelinerlar ile yapmak zorunda degilsiniz.Renkli goz kalemleri ile de bu uygulamayı yapabilir bakislariniza renk katabilirsiniz.
     Hiç beceremediginizi söylüyorsaniz bu uygulamayı cok acik renk kalemlerle uygulayabilir, üzerinden siyah lineriniz ile gecebilirsiniz.

* EYELINERININ AKTIGINDAN YAKINANLAR YAPTIGINIZ UYGULAMANIN UZERINE INCE BIR FIRCA YARDIMIYLA PUDRA UYGULAYABILIR TEKRAR AYNI HATTI LINERINIZ ILE GECEBILIRSINIZ.AKMAYACAKTIR :)

KENDINIZE GÜVENIN!

Bir sonraki yazimiz RIMMEL EXXAGERATE WATERPROOF EYELINER ile ilgili olacak :)


Görüşmek üzere :)
Nihan
Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi