10 Mart 2014 Pazartesi

ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR FONDOTEN ANALİZİ

Bir fondoten düşünün...

Kusurları tamamen gizlesin.
Maske gibi durmasın.
Tek katta altın hamleyi yapsın :)

O zaman tanıştırayım sizi : namı değer en kapatıcı fondoten Estee Lauder Double Wear Fondoten!
Kapatıcılık oranı en yüksek, parası bir öğrencinin 2 haftadan bile fazla harçlığına tekabül edebileceği bir fondoten hatta...

Almış olduğum ilk pahalı fondoten desem yeri.İnstagramda biraz değinmiştim, nişan isteme muhabbetleri olunca gidip o gazla bu fondoteni almıştım.Kullanmak nasip olmadı.

2 yıl sonra cesaretimi toplayıp yeniden aldım fondoteni, içimde bir yerlerde kalmıştı çünkü.

Nasıl Bir Fondoten?
Gördüğünüz şişe içerisinde 30 ml fondoten var ama şişeye bakıldığında sanki içerisindeki fondoten gramajı daha fazlaymış gibi hissediyorsunuz.Büyük bir hevesle kutusunu açtım, şişeyi açtım......


Şişede pompa, ağızlık vs gibi aparatlar yok.Kolonya gibi döküp döküp kullanıyorsunuz.O anki hezimeti anlatamam tabii size.Birincisi hiç hijyenik değil; ikincisi daha fena.Dikkatli kullanin çünkü pahali.O fondoten elinden kazara düşerse fondoten cildine değil, kalbine iner!

    Mağaza çalışanı bayan bana tam cilt rengimi verdi. ( 3W1 TAWNY) Eve gelip uyguladığımda doğru tercih yaptığımı anladım.Önce elimle denedim uygulamayı.

    Bildiğimiz fondotenler gibi yedirerek ve kapatmam gereken sorunlu bölgelere pıt pıt şeklinde yoğun olarak uygulayarak cildime sürdüm.Buraya kadar herşey normal.Ancak bir kaç saniye sonra fondotenin cildimde kurumaya ve pudramsı bir görüntü vermeye başladığına tanık oldum.Sonuç çok güzeldi.

    Ancak bahsettiğim kuruma çok kısa bir sürede olduğundan uygularken fazla zamanınız yok.Hemen yüzünüze dağıtmaya başlayın derim.

Sonuç güzel de KALICI MI?   Fondotenin kalıcı olduğunu söyleyebilirim.Yalnız şunu keşfettim.Eğer fondotenin üzerine The Balm Mary Lou Manizer ve türevi aydınlatıcılar uyguluyorsanız fondoten ilginç bir şekilde formunu yitiriyor.Hafif bir sıvılaşma başlıyor T bölgesinde. Bu durumu başka arkadaşlarım da farketti mi inanın bilmiyorum.Kullanıyorsanız siz de test edin bence :) Onun dışında fondotenin duruşu o kadar çok yoğun ki zaten pudra kullanma ihtiyacı bile duymuyorsunuz.

EN İYİ SONUÇ NASIL ALINIR?
    Fondoteni pek çok şekilde uyguladım kızlar.Formu çok yoğun olduğu için RT Expert Face Brush - Stippling Brush bu fondotenin kalemi değil.Olmuyor değil elbette ama elinizle uyguladığınız aman daha güzel dağılıyor yüzünüze.Hele önemli cilt sorunlarınız var ise çeşirtli markaların ürettiği Camuflage Creamler ile sorunlu bölgeyi kapatıp üzerine bu fondoteni uygularsanız kaymak oluyorsunuz :))
     Bu fondoten söylediğim gibi çok yoğun ve ciltte sabitlenen bir fondoten olduğundan lütfen uygulama öncesi cildiniz temiz olsun.Ölü derileriniz varsa sıkıntı çıkarabilir, fondotende çamurlaşma yaşayabilirsiniz.

BAŞKA NE ÖZELLİKLERİ VAR?
  
     Fondoten spf 10 içeriyor ki bu kadar kaliteli bir fondoten için az bir faktör olmuş.Içeriğinde de anlatıldığı gibi tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bir fondoten Estee Lauder Double Wear.Hatta size şöyle söyleyeyim isim tercihi bu kadar doğru yapılabilirmiş, gerçekten ikinci teniniz gibi; akmıyor, dağılmıyor, dalgalanmıyor.Sadece şu konuda uyarabilirim sizleri.Fiyatı çok pahalı (119 TL) olduğu için satın almadan önce mağaza çalışanlarından minik bir sample isteyin.Ona göre karar verirsiniz :)   Memnun muyum? Evet.
   Bitse alır mıyım?Maddi durumum müsait olursa Evet.

Bakalım makyajlarımızda nasıl yer almış fondotenimiz :)Umarim yazimi begenmissinizdir.Bir sonraki postta gorusmek dilegiyle :)

Sevgiler

Nihan

Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi