9 Mart 2014 Pazar

DEBORAH MİLANO COMFORT MAT FONDÖTEN

Herkese merhaba:)

Fondoten dosyalarına devam ediyoruz kızlar.Beklentileriniz benim için çok önemli olduğundan bu aralar tercihimi mat fondotenlerden yana kullanıyorum.Bana sorulan sorularda en çok şikayet edilen durum ciltteki yağlanma sorunu ve makyajın mat durması için neler yapılması gerektiği vurgulanıyor.Ben de araştırmaları mat fondotenlere doğru yönlendirdim.Karşılaştığım ilk fondoten Maybelline Affinimat fondotendi ve yazısına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz:)

İkinci fondotenimiz ise tam bir İtalyan güzeli olan Deborah Milano Comfort Mat Fondoten oldu.Neymiş bakalım Comfort Mat Fondoten:

     Kızlarım herkes mermer görünümlü bir makyaj ister öyle değil mi :) Hele ki yıllarca yağlı ve pırıl pırıl parlayan bir ciltten çektiyseniz, sizi çok iyi anlayabilirim.Zira matlık içeren bu tip fondotenlerde yağ kontrolü çok daha yüksek oluyor ki hem kusurlarınızı kapatırken; hem de ciltteki yağlanma bir nebze olsun dengeleniyor. Fondotenin içeriğinde çok ilginç materyallere rastlıyoruz.Belki de ilk kez duyduğunuz pirinç ipeği mevcut.

* Pirinç ipeği karma ve yağlı ciltlerde parlamayı önleyerek doğal bir matlık kazandırıyor.

    Diğer bir içeriği de Hydra-Protect DH Kompleksi denilen gizli nemlendirici kuvveti.Bu içerik cildinizin en alt katmanına dahi nüfus etmesi ile ünlü.Hem en derinlere işlerken; cilde elastikiyet kazandırarak pürüzsüz bir ten yaratmayı hedefliyor.

  Üründe cilt koruması da unutulmamış.İçeriğe baktığımızda Biosaccharide Gum-4 (bu içeriğe ulaşamadım) ve 15 faktör güneş koruması da hava kirliliği, güneş gibi çevresel etmenlerle cildin savaşmasını sağlıyor.

Nasıl görünüyor?
    Bu İtalyanlar estetik konusunda çok şey biliyorlar emin olun.Bu sebeple oldum olası Deborah ambalajlarını çok seviyorum.Şişe hususunda kıvrımlı kadın bedeninden esinlenilmiş ve şık.Üstelik pompalı olduğu için de gayet hijyenik bir şekilde fondoteninizi kullanabiliyorsunuz.Ürünü pompasından sıkınca da kararlı bir şekilde elinize alabiliyorsunuz.Fışkırma yok, israf yok, ziyan yok :)

Peki bu fondoteni sürünce neler oluyor?   

     Kızlar fondoten yoğun kremsi bir yapıda.O sebeple fondoten fırçası ile uygulanabiliyor.Cildinize sürdüğünüz anda fondotenin cilde hemen uyum sağladığını görüyoruz.Çamurlaşma, soyulma, kirleşme (ağır tabir ile) kesinlikle olmuyor.Sürüldüğü anda matlaşan bir yapısı var.Kesinlikle maske görünümü de vermiyor.
Kapatıcı mı?

     Kızlar kapatıcılık konusunda benim kapatacak iz ya da lekem yok.Ama ufak tefek benlerim var ve fondotenleri de sırf bu benleri kapatmak için kullanıyorum desem yeri. Benleri %65 oranda kapattı.Dolayısıyla kapatıcılık seviyesi orta/iyi arası düzeyde.Daha doğrusu doğal bir kapatıcılık sağlıyor diyebiliriz.

Kalıcı mı?

     Fondoteni sabah saat 08:00 de uygulayıp akşam 18-19:00 gibi temizlediğimi düşünürseniz evet kalıcı.Çok yağlı ciltler gün içinde pudra yardımı alabilirler; zira matlığını biraz kaybediyor.

     Fondotenin 5 tane renk seçeneği ile karşılaştım.Ben 03 caramel beige rengini tercih ettim.Ama true beige daha iyi olurmuş.Bir tık koyu geldi bana.Çok açık renk seçenekleri de var.

    Karma ve yağlı ciltlerin bu fondotenden memnun kalacağını umuyorum.Çok kuru ciltlerde yanak kısımlarda pullanma yapabilir.

    Güneş koruması spf15. Malesef biraz az, ama ya hiç olmasaydı :)

    Çok yoğun kapatıcılık bekleyenler için beklentileri karşılamayabilir.

    O zaman yaptığımız makyaja göz atalım mı :)Bir sonraki fondoten dosyasında görüşmek üzere :)

Sevgiler 

Nihan 


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi