20 Şubat 2014 Perşembe

SAÇ UZATAN ÇÖZÜMLER VE SAÇ BAKIM RUTINI YAZI DIZISI -3

Evet kızlarım saç ve saç derisi sağlığı için gerekli yağlar, takviye etmemiz gereken vitaminler ve doğru beslenme şekillerini de tanıdıktan sonra artık benim saçlarıma esas damgayi vuran ürünle tanışmaniz gerektigi kanaatindeyim :)

ÜRÜN : DAX SUPERGRO SAÇ BAKIM MASKESI!     Hayatımda saçlarına pelte gibi bir maske süreceksin ve bu pelte senin saçlarını 1 ayda uzatmayi basaracak deseler inanmazdim.Ama ben de ezber bozabiliyorum :)
     Resimde gördüğünüz kavanozla kısa saç depresyonundan kurtuldum diyebilirim.Normal saçlara sahibim ve yapmış oldugum boya işlemi herkes gibi benim de saçlarımı kurutuyordu.Bazen saç derisindeki kurumayi o kadar net hissediyordum ki hem kepeklenme hem de yoğun bir kaşınma hissi de yaşıyordum.Ancak önceki yazilarimda bahsettigim argan bakımı bu sorunumu ortadan kaldırmış ve açıkçası sadece saçlarımı daha da fazla uzatma isteğinden başka hiçbirşey düşünmüyordum.
       Dax ürünlerinin iyi olduğunu Dax Sulphur kreminden zaten biliyor olunca Watsonsta Dax supergro saç bakım maskesi gözüme ilişti, eh tabi üzerinde de saçları uzatan etkisi yaziyor olunca attim sepete.

      Ürün açıklaması şöyleydi ;
•Saçın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.
•Saçı ve saç derisini besler
•Nem kaybına karşı direnci arttırır.
•Saç uçlarını tedavi eder.
•Kırılmaları önler.
•Yumuşaklık parlaklık ve canlılık verir.
•Saç derisini tedavi eder.
      Hemen büyük bir hevesle eve döndüm ve bakımı uygulamaya başladım.    Ürün yapisi resimden de anlayacağınız üzere vazelin gibi.Ama avuclamaya başladığınızda önce peltelesiyor, daha sonra da elinizin sıcaklığı ile tamamen yağa dönüşüyor. İşte bu yağı saç diplerinize ve kiriklariniz yogunsa saç uclariniza suruyorsunuz.Tercihen saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Ne demiştik bir önceki yazıda : Saç derisinin de rahatlamaya ihtiyacı var ve kan dolaşımını hızlandırarak derinin kurumasını önleyip saç köklerini saglamlastirmak adina bunu yapmamız gerekiyor!
    Masajinizi yapip ürünü saçlarinizin tamamına uyguladiktan sonra yağın vücut ısısı ile daha çok fayda göstermesi için mutlaka bone kullanin ve sicagiyla 1-1, 5 saat bekletin.
   instagramda bana yorum yazan pek cok arkadaşım ürünün saçlardan kolay arinmadigini söylemişti evet kabul ediyorum ürün gercekten zor ariniyor.Ancak saça su degdirmeden ilk sampuaninizi yapip durladiktan sonra ikinci sampuanini yapınca ben sacimi kolay arindirdim diyebilirim :)
     Ürünü öneriyorum onermesine ama yağlı saçlar için kesinlikle uygun bir ürün değil! Ürün kendisini kuru ve yıpranmış saclarda kendini daha iyi kanitliyor.Zaten içeriğinde saç için gerekli olan tüm bitkisel yağlar oldugu icin icerik olarak korkacaginiz bir ürün de değil :)


    Özellikle :
•SAÇ KURULUGU
•KASINTI
•KEPEKLENME
•KIRILMA
     probleminiz varsa ürünü tedavi amaçlı kullanmaniz halinde tüm sorunlariniza care bulabilmeniz olası:)
    Ürünü haftada 1 ya da 2 kez uygulama yapabilirsiniz.Ben 2 kez rutin olarak yaptim.Ve uzama olduğu gibi saçlarımda parlaklik da sağladığını gördüm. (Benim kırık problemim yok)
     Ürün Watsons ve Kipa mağazalarında mevcut.Izmirdeyseniz Hobi  Parfümeri de de bulabilirsiniz :) küçük gramajli olani 7, 90 TL büyük gramajli olani da 27 TL idi.

Veee Sonuç :


    Saç bakımı yazımiza son verirken inşallah yazdıklarım sizler icin faydali olmuştur diye ümit ediyorum :)
Bir sonraki yazida görüşmek dileğiyle
Sevgiler
Nihan


Copyright © 2014 NIHANPERI

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi